עמוד הבית » פנאי » איך כדאי לבלות עם המשפחה?
family-1016311__340

איך כדאי לבלות עם המשפחה?

איך כדאי לבלות עם המשפחה?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בילוי עם המשפחה הוא אחת מהחוויות שילדים והורים הכי מצפים להן, כאלו שנשארות חקוקות בזיכרון המשפחתי למשך שנים. רצוי לבלות עם המשפחה כמה שיותר וכדאי לגוון בבילויים האפשריים מעת לעת. חשוב להתארגן כראוי לבילוי, כדי שהוא יהפוך ליום שכולו כיף ושלא יעיבו עליו בעיות כאלו ואחרות.

שלבים בבחירת בילוי עם המשפחה

שלב ראשון – להחליט איפה לבלות

אחד האתגרים העומדים בפני המשפחה הוא להחליט איפה לבלות יחד. האפשרויות הן רבות ונעות בין בילוי בחיק הטבע לבין בילוי בחללים סגורים כמו חדר בריחה.

  • בילוי בים – משפחות רבות בישראל אוהבות מאוד ללכת לים יחד ולבלות במי הים הנעימים. עם זאת, חשוב להצטייד כראוי טרם בילוי שכזה על מנת לצמצם את הנזקים מהשהייה הארוכה בשמש ובחום הרב.
  • טיול משפחתי – לעומת הים, שמתאים לבילוי משפחתי בחודשים החמים יותר בשנה, טיול משפחתי יתאים גם לחודשי החורף הקרירים (אך פחות לימים הגשומים). הטיול המשפחתי יכול להיערך בכל מקום בארץ: בנחלים, בשמורות הטבע ובאתרי התיירות. באופן זה ניתן יהיה לתרום לגיבוש המשפחה ולצבירת חוויות משותפות וזיכרונות לעתיד.
  • חדרי בריחה – האטרקציה המסעירה והפופולארית ביותר כיום היא חדרי בריחה, שהתחילו כבילוי מחתרתי לאנשים צעירים, אך עד מהרה התפתחו והותאמו גם לבילוי מומלץ לכל המשפחה. כיום ניתן למצוא חדר בריחה במרכז, בצפון, בדרום ובכל אזור בארץ, כיוון שהקמת החדר היא פשוטה יחסית והתגמול הוא גבוה. ביקור משפחתי בחדרי בריחה יכול להיות בילוי מטריף ומומלץ, התורם לגיבוש המשפחה ומביא אותה להתאמץ יחד כדי לפתור חידות ולמצוא את הדרך החוצה.

שלב שני – להתארגן לבילוי

אם החלטתם לבלות בחיק הטבע, חשוב להצטייד בשתייה מרובהו באוכל קליל וממריץ הכולל פירות, ירקות וכל דבר שיכול לשרוד בצידנית בלי להתקלקל. כמו כן, כדאי להצטייד בשמשיות או באופציות ההצללה הקיימות בשוק, וכן במחצלות ובכיסאות נוחים, אם אתם מתכננים ללכת לים או לשהות בשמש. כמובן, אסור לשכוח קרם הגנה מהשמש, כובעים ומשקפי שמש.

אם החלטתם לבקר בחללים סגורים כמו חדרי בריחה, חשוב לבחור כאלה שבאמת מתאימים לכל המשפחה ולמגוון הגילאים בה באופן כזה, שהילדים הקטנים לא ירגישו בחוץ ושהגדולים לא ישתעממו. כאשר מדובר בחדר בריחה, כל הדרוש הוא רק לבדוק את הסיפור מאחורי החדרים ולבחור את הבילוי המשפחתי הבא שלכם. כמו כן, הצטיידו בשתייה ובאוכל או בדקו אם יש בסמוך לאטרקציה מקום טוב לאכול.

טיפים ואזהרות

הדגשים הכי חשובים בעת בחירת בילוי עם המשפחה הם להתארגן כראוי ולשים לב לבטיחות המקום ולהתאמה שלו לילדים. כל עוד תדעו להתארגן כראוי מבחינת ביגוד, אוכל, שתייה ועיסוק לכל חברי המשפחה, תוכלו ליהנות מהבילוי בצורה המקסימלית. כמו כן, בין אם בחרתם בבילוי בחדרי בריחה, בטיול משפחתי בנחל או בבילוי בים, חשוב להקפיד על כללי הבטיחות ולדאוג לילדים ולעצמכם למען בילוי מושלם.

קישורים שימושיים

הצעות לטיולים משפחתיים באתר רשות הטבע והגנים

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איטום גגות

איך בוחרים חברה לאיטום גגות

איך בוחרים חברה לאיטום גגותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 חודשי החורף מתקרבים, ואתם חוששים שיש בגג …

איך לטייל בארץ

איך לתכנן טיול בארץ

איך לתכנן טיול בארץ5 מתוך 5 (דירגו 2 איש) יציאה למסלול טיול בארץ מחייבת אתכם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *