עמוד הבית » בריאות » איך בוחרים פסיכולוג
בחירת פסיכולוג

איך בוחרים פסיכולוג

איך בוחרים פסיכולוג
המדריך עזר? פרגנו 🙂

רבים מאתנו מוצאים את עצמם, במהלך החיים, מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים. לא משנה מהי הסיבה לכך, לעיתים טיפול פסיכולוגי הוא הפתרון. לשמחתנו ישנם כיום לא מעט פסיכולוגים המציעים את שירותיהם, שירות המתבסס על גישות שונות, המותאמות באופן נקודתי לכל אחד. מי שמרגיש שהוא זקוק לטיפול נפשי דחוף יכול אפילו לבחור באפשרות של פסיכולוג עד הבית, כלומר שירות פסיכולוגי שאפשר לקבל מבלי לצאת מהסלון הביתי, מהמרחב המוכר והאהוב. איך מאתרים את הפסיכולוג המתאים? הנה, התשובה:

שלבי בחירת הפסיכולוג

 

שלב 1 – סקר שוק ופנייה למספר פסיכולוגים שונים

כדי למצוא פסיכולוג מתאים, ועל אחת כמה כשזה פסיכולוג עד הבית, מומלץ מאד לערוך סקר שוק מקדים, הכולל התייחסות והשוואה בין מספר פסיכולוגים שונים. הדבר רלוונטי עבור אלה, שמעולם לא נעזרו בשירותיו של פסיכולוג ולא יודעים למי לפנות.

שלב 2 – קבלת חוות דעת והמלצות מאחרים

מתלבטים למי לפנות? שאלו אנשים שאתם סומכים על דעתם, חברים או בני משפחה קרובים באשר להתנסותם עם פסיכולוגים ומהי חוות דעתם על הפסיכולוג שבו הם נעזרו. כך תוכלו לאסוף שמות של אנשי מקצועי שכדאי לפנות אליהם, ובהתאם לקבל את ההחלטה. אחד הפרמטרים החשובים שיש לבדוק במהלך החיפוש הוא ההכשרה של הפסיכולוג ורמת המקצועיות שלו. עליו להיות בעל מקצוע עם הכשרה רלוונטית ומוכרת וכמובן עם ניסיון בתחום. רק אחד כזה יוכל לסייע לכם ולהציע לכם את המענה המתאים.

שלב 3 – דברו עם הפסיכולוג הפוטנציאלי בטלפון

הכימיה והתקשרות עם הפסיכולוג הן פרמטר נוסף, שיש לבחון כשמחפשים פסיכולוג. מומלץ מאד לשוחח, בשלב המקדים, שיחת טלפון שבה מבהירים עמדות וגם בוחנים, "על הדרך" את יכולתו להקשיב ולהבין אתכם.

טיפים ואזהרות

  • מחיר נמוך מדי? נורת אזהרה – הטיפול הפסיכולוגי כרוך בהוצאה כספית גבוהה יחסית. אם בעל מקצוע מציע לכם שירות בעלות נמוכה מאד, הדבר צריך לעורר חשדות. ייתכן והוא איננו בעל ההכשרה הרלוונטית.
  • לא מתאים? לא נורא – אם זיהיתם שהפסיכולוג שאליו פניתם איננו מתאים לכם, אל תהססו וחפשו פסיכולוג אחר. זוהי לא חתונה קתולית. אתם לא מחויבים לדבר ואם אתם מרגישים שלא בנוח, הפסיקו את הטיפול מולו ואתרו אחד אחר.
  • איזה טיפול מתאים לכם ­- הכירו את השוק ולמדו מעט על הנושא. ייתכן שבמקרה שלכם טיפול מסוג אחר יעזור וייתכן ששילוב בין טיפול פסיכולוגי לטיפול נוסף. בכל מקרה, בדקו זאת מול הפסיכולוג שבחרתם וודאו שאתם אכן במסלול המתאים לכם כדי למצוא את הפתרון שיעזור לכם להתגבר עם האתגר או עם הקושי שניצב מולכם כעת.

קישורים שימושיים

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

hospital-1802679__340

איך מגישים תביעת רשלנות רפואית

איך מגישים תביעת רשלנות רפואיתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מקרים של רשלנות רפואית נפוצים מאוד בארץ …

אישה זקנה

איך ניתן לשפר זכרון אצל חולי אלצהיימר?

איך ניתן לשפר זכרון אצל חולי אלצהיימר?המדריך עזר? פרגנו 🙂 מחלת האלצהיימר היא מחלה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *