עמוד הבית » לימודים » איך ללמוד ספרדית?
לימודי ספרדית

איך ללמוד ספרדית?

איך ללמוד ספרדית?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בעידן הגלובלי נעדר הגבולות, רכישת שפה זרה מהווה אמצעי בסיסי שרצוי שיהיה בתרמיל הכלים שלך. אם אתה מעוניין בלימודי ספרדית – שפת הדיבור השלישית הנפוצה בעולם, אותה דוברים לא פחות מ-417 מיליון איש, אתה יכול לעשות זאת ביעילות רבה: ספרדית נחשבת לשפה קלה, קליטה ופשוטה.

שלבים ללימוד ספרדית

שלב ראשון – הכרת השפה והצורך בה

בשלב זה עליך להגדיר את מטרותיך כדי לבחור את אמצעי הלימוד היעיל ביותר עבורך. שאל את עצמך למה אתה רוצה ללמוד ספרדית – לשם העשרה, לקראת טיול, לשם לימודים אקדמיים או לצורכי עבודה – רילוקיישן או פעילות עסקית עם עמיתים, עם לקוחות או עם ספקים דוברי ספרדית.

מטרת הלמידה משפיעה על מאפייניה. הבקיאות והשליטה השפתית הנדרשות לשם מגורים, עבודה או לימודים גבוהה הרבה יותר בהשוואה ללימודי העשרה. לכן יש להסיק עד כמה עמוקה הלמידה הנדרשת, מהי מידת השליטה, הבקיאות וההתמצאות בשפה, האם יש לשים דגש על מושגים מקצועיים או יומיומיים? האם יש צורך בשליטה רק בדיבור, או שמא גם בכתיבה ובקריאה, האם יש צורך בשליטה בדקדוק ובתחביר וכדומה.

שלב שני – מיפוי המשאבים העומדים לרשותך

רכישת שפה כרוכה בלמידה ובהקדשת זמן, כסף והתמדה. כשמטרת הלמידה חשובה וחיונית עבורך, רצוי שתתגייס כל כולך למשימה ושתפגין רצינות – ככל שתלמד יותר ברצינות, תקדיש יותר זמן ותתמסר למשימות, כך הסיכויים לרכישת ספרדית במהירות וביעילות יגדלו. בשלב זה עליך להגדיר כמה כסף ברצונך להקצות למטרה, כמה זמן תוכל להקדיש לנושא ותוך כמה זמן עליך לרכוש את השפה כך שתוכל להשתמש בה ברמה הרצויה.

שלב שלישי – מיפוי האמצעים העומדים לרשותך

ישנם מגוון מסלולים של לימודי ספרדית, ובשלב זה עליך להכיר את כולם, לנתח את היתרונות של כל אמצעי ואת חסרונותיו, ולהסיק מה מהאפשרויות תהיה האפקטיבית ביותר עבורך בהתחשב במטרות שהגדרת ובמשאבים שהפנית למטרה בשלבים הקודמים של התהליך.

שלב רביעי – מיפוי אמצעי ההעשרה

כדי לשפר את שליטתך בספרדית, ללא קשר לאמצעי הלימוד שבחרת, עליך להעשיר את התרגול ואת החשיפה באופן עצמאי. לשם כך עליך לערוך רשימה של אמצעים זמינים, ישימים וחינמיים שישפרו את ידיעותיך. התחייב להקדיש בכל יום 25 דקות להשלמת משימה אחת לפחות מהרשימה המכובדת שתכלול מטלות שוטפות במקביל ללמידה, כגון צפייה בסדרות ובסרטים דוברי ספרדית, קריאת ספרים, האזנה לשירים בספרדית וכן הלאה.

שלב חמישי – התנסויות מעשיות והערכה

עקוב אחר ההישגים שלך והיחשף כמה שיותר לדיבור ולכתיבת השפה תוך הערכת הדרך שעשית: נהל שיחות בספרדית, שלח מיילים וקרא בספרדית (בתחילה ספרי ילדים, ובהמשך – עיתונים ואפילו רומנים עבי כרס), גם לשם התרגול וגם לשם ההבנה איפה היית ולאן הגעת בדרך להגשמת המטרה.

טיפים ואזהרות

  • בית ספר לשפות – ללימודים בבית ספר לשפות ישנם יתרונות רבים: מסגרת, מטלות, תכנית לימודים מובנית, הדרכה וליווי צמודים. אך גם יש גם לא מעט חסרונות: הלימודים יקרים. בנוסף, מערכת שעות מובנית ללא גמישות יוצרת קושי בנוכחות ובתמרון בין המטלות (לימודים, עבודה ומשפחה).
  • שיעורים פרטיים – לימודים בשעות נוחות ומותאמות ליכולותיך, לימוד אישי יעיל ואפקטיבי, התקדמות בהתאם לרמתך ולצרכיך.
  • לימוד עצמי – לימוד עצמי טומן בתוכו יתרונות רבים כגון חסכוני, נגיש, זמין ונוח אך שימו לב ! – לימוד זה דורש משמעת עצמית, קשה להשיג שליטה מלאה בשפה באופן עצמאי ללא הדרכה (למשל, הכרת מושגים מקצועיים, דקדוק וכדומה) ואין בקרת איכות לתיקון שגיאות או פרטנר לשיחה לתרגול השפה המדוברת.

קישורים שימושיים

וידאו רלוונטי

בעידן הגלובלי נעדר הגבולות, רכישת שפה זרה מהווה אמצעי בסיסי שרצוי שיהיה בתרמיל הכלים שלך. אם אתה מעוניין בלימודי ספרדית – שפת הדיבור השלישית הנפוצה בעולם, אותה דוברים לא פחות מ-417 מיליון איש, אתה יכול לעשות זאת ביעילות רבה: ספרדית נחשבת לשפה קלה, קליטה ופשוטה. שלבים ללימוד ספרדית שלב ראשון – הכרת השפה והצורך בה בשלב זה עליך להגדיר את מטרותיך כדי לבחור את אמצעי הלימוד היעיל ביותר עבורך. שאל את עצמך למה אתה רוצה ללמוד ספרדית – לשם העשרה, לקראת טיול, לשם לימודים אקדמיים או לצורכי עבודה – רילוקיישן או פעילות עסקית עם עמיתים, עם לקוחות או עם ספקים…

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת פעילות חווייתית לילדים בנושא חגי ישראל

איך בוחרים פעילות חווייתית לילדים בנושא חגי ישראל?

איך בוחרים פעילות חווייתית לילדים בנושא חגי ישראל?המדריך עזר? פרגנו 🙂 עומדים לארגן פעילות חוויתית …

הוצאת רישיון על מלגזה

איך מוציאים רישיון על מלגזה

איך מוציאים רישיון על מלגזההמדריך עזר? פרגנו 🙂 מפעיל מלגזה הוא מקצוע נדרש בתחומי החקלאות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *