עמוד הבית » בירוקרטיה » כיצד לייבא תרופה מצילת חיים ביבוא אישי מהודו
יבבוא תרופות מהודו

כיצד לייבא תרופה מצילת חיים ביבוא אישי מהודו

כיצד לייבא תרופה מצילת חיים ביבוא אישי מהודו
המדריך עזר? פרגנו 🙂

תרופות מצילות חיים הן יקרות במיוחד. הפתרון שנמצא עבור מי שזקוקים לתרופה נדירה הוא ייבוא מהודו, שהיא משווקת גדולה של תרופות גנריות, המכילות את אותן תרכובות שמכילות תרופות מצילות החיים אך הן אינן מיוצרות בידי החברה שרשמה עליהן פטנט. תרופות אלו מיוצרות באופן חוקי, אך פער המחיר בינן לבין תרופות הפטנט הוא עצום.

כיצד להגיש בקשה לייבוא תרופה ממשרד הבריאות?

משרד הבריאות מאפשר לייבא לארץ תרופות רשומות (שמופיעות בפנקס התרופות הרשומות בארץ) או תכשירים לא רשומים (שאינם מופיעים בפנקס רישום התרופות בארץ). הבקשה לאישור הייבוא מועברת באמצעות מילוי טופס בקשה מקוון שאליו מצורפים מסמכים נוספים כגון הצהרת רוקח אחראי, יפוי כוח (במקרה של תרופה רשומה) או עמידה בתנאי הייבוא לפי תקנות הרוקחים ובנוהל 33 ייבוא ושיווק תרופות/חומרים פרמצבטיים לייבוא תרופה לא רשומה. לבקשת ייבוא לתרופה לא רשומה יש להוסיף טופס (לפי תקנה 29) בהתאם לסוג השימוש בתרופה – אם לשימוש אישי, חולה פרטני במוסד רפואי, טופס הוראת רופא לשימוש ניסוי חמלה/טיפול דחוף ברפוא פרטני וכן הלאה.

המשרד מטפל בפניות במהירות ובאופן מקוון. אם יש צורך במסמכים נוספים, נשלחת למבקש הודעה באמצעותSMS  או דואר אלקטרוני. אם הבקשה מאושרת, משרד הבריאות שולח אישור יבוא לרשויות המכס והודעה באותו האופן למגיש הבקשה. המכס יכול לדרוש רישיון תמרוק, ובמקרה כזה מגישים בקשת פטור בטופס מקוון.

כיצד לייבא תרופה מצילת חיים לארץ?

אופציה 1

ייבוא באמצעות גופים בארץ – ניתן להזמין תרופה גנרית באמצעות גופים כגון בתי מרקחת בארץ שמייבאים תרופות מיוחדות וגנריות. התהליך המתבצע הוא בדומה להגשת בקשה לייבוא אישי של תרופה, אך הוא מתבצע באמצעות בית המרקחת ולא באופן ישיר מול משרד הבריאות. יש לציין את שם התרופה המדויק.

אופציה 2

ייבוא באמצעות ארגונים ואתרים מחו"ל – בהודו ובארצות אחרות הוקמו ארגונים ומועדוני לקוחות, שמתווכים בין משווקי תרופות מצילות חיים לבין אנשים הזקוקים להן ואף אתרים אונליין למכירת תרופות גנריות. עדיין, על מנת לייבא את התרופה לארץ יש צורך באישור משרד הבריאות.

טיפים ואזהרות

ייבוא אישי של תרופה יקרה מהודו מאפשר לחסוך אלפי דולרים. הרכבן של התרופות הגנריות זהה לתרופות הפטנט והן משמשות לאותה מטרה רפואית. הסכנה היא ברכישת תרופה שאינה גנרית אלא תרופה מזויפת. לעתים ניתן להבחין בכיתוב לקוי או חסר שמעידים על כך שהתרופה לא יוצרה במפעל מוכר.

יש להיזהר ברכישת תרופות ממקור לא ידוע ולכן חשוב להכיר את הגוף אליו פונים לרכישת התרופה, אם זה ארגון המקשר בין ספקים ללקוחות או אתר אינטרנט המציע תרופות גנריות מיוחדות. רכישה ממשווק מוכר או בירור פרטים עם אנשים שרכשו תרופות דרך גופים אלה חשובים במיוחד.

קישורים חשובים

תרופות מצילות חיים הן יקרות במיוחד. הפתרון שנמצא עבור מי שזקוקים לתרופה נדירה הוא ייבוא מהודו, שהיא משווקת גדולה של תרופות גנריות, המכילות את אותן תרכובות שמכילות תרופות מצילות החיים אך הן אינן מיוצרות בידי החברה שרשמה עליהן פטנט. תרופות אלו מיוצרות באופן חוקי, אך פער המחיר בינן לבין תרופות הפטנט הוא עצום. כיצד להגיש בקשה לייבוא תרופה ממשרד הבריאות? משרד הבריאות מאפשר לייבא לארץ תרופות רשומות (שמופיעות בפנקס התרופות הרשומות בארץ) או תכשירים לא רשומים (שאינם מופיעים בפנקס רישום התרופות בארץ). הבקשה לאישור הייבוא מועברת באמצעות מילוי טופס בקשה מקוון שאליו מצורפים מסמכים נוספים כגון הצהרת רוקח אחראי, יפוי…

האם המאמר הועיל לך ?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך מוציאים ויזה לארהב

איך מוציאים ויזה לארה"ב

איך מוציאים ויזה לארה"בהמדריך עזר? פרגנו 🙂 כולנו מעוניינים לטייל ולבלות בארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי …

הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד

איך מוציאים דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד

איך מוציאים דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרדהמדריך עזר? פרגנו 🙂 האפשרויות שנפתחו בפני אזרחים אירופאים  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *