עמוד הבית » בריאות » איך מבצעים השתלות שיניים בטכנולוגיה מתקדמת?
dentist-1025338__340

איך מבצעים השתלות שיניים בטכנולוגיה מתקדמת?

איך מבצעים השתלות שיניים בטכנולוגיה מתקדמת?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

רפואת השיניים נחשבת לאחד מתחומי הרפואה המתקדמים ביותר כיום, ולא בכדי. היא כוללת מגוון של פיתוחים טכנולוגיים חדשניים, שנועדו לספק למטופל את המענה המתאים לו לאורך זמן. אחד הפיתוחים של העת האחרונה הוא השתלות שיניים בטכנולוגיה מתקדמת. השתלות שיניים אלו, המותאמות באופן נקודתי למטופל ולצרכיו, מאפשרות לרופא השיניים לבצע את ההשתלה בצורה הטובה ביותר כדי שהמטופל המתמודד עם המצב יוכל לשוב לשגרת חייו בלי לסבול מבעיות שיניים לא נעימות.

 

שלבים בביצוע השתלות שיניים

  • החדרת השתלים הדנטליים – בשלב זה, לאחר ביצוע ההרדמה המקומית או ההרדמה הכללית בחדר הניתוח, מחדיר רופא השיניים לפיו של המטופל שתלים דנטליים מסוג טיטניום ישירות לתוך החניכיים. שתלים אלה משמשים כבסיס, כיסוד לכתר שיולבש עליהם בהמשך. במקרים מסוימים, כדי לא להמתין זמן רב מדי מבצעים שחזור זמני כדי לאפשר למטופל להמשיך בשגרת חייו עד כמה שאפשר. אם אי אפשר לעשות זאת, ממתינים מספר חודשים ורק לאחר מכן מבצעים את ההשתלה הקבועה.
  • ההחלמה – בשלב זה, שנמשך לרוב בין 3 ל-8 חודשים, נקלטים השתלים החדשים בחניכיים עד להחלמתן המלאה. זהו שלב קריטי וחשוב מאוד, שכן מידת הצלחתו מאפשרת בסופו של דבר את הצלחת ההליך כולו.
  • שלב חשיפת השתלים – שלב שלישי וחשוב זה מתבצע כעבור מספר חודשים מרגע החדרת השתלים הדנטליים, כאמור. לאחר קליטתם של שתלים אלה בחניכיים, חושף רופא השיניים את השתלים החדשים כדי לקחת מידות מדויקות לכתרים שיולבשו עליהם לאחר מכן.
  • הלבשת הכתרים – זהו השלב האחרון. בשלב זה מרכיב רופא השיניים על השתל בעזרת ההברגה הפנימית שנמצאת בראשו, את הכתר שהכין מראש בהתאם למידות שנלקחו קודם לכן. הכתר שעשוי מחרסינה נראה כמו שן טבעית לגמרי ומשתלב בפה לצד השיניים האחרות. שלב זה מתאפשר רק לאחר שנמצא כי השתל שהוחדר לחניכיים אכן נקלט בהצלחה.

 

טיפים ואזהרות

השתלת שיניים בטכנולוגיה מתקדמת היא הליך מורכב מאד המצריך ידע רב, ניסיון וגם יכולת מקצועית ברמה גבוהה. למי שזקוק לטיפול כזה מומלץ לפנות אך ורק לרופא שיניים המתמחה בתחום. רק רופא כזה ידע להתמודד בצורה הטובה ביותר עם האתגרים השונים הקשורים לטיפול ויתאים בצורה מדויקת את ההליך לצרכיו של המטופל וגם למצב שיניו ולמצב חניכיו. בנוסף, אם מתלבטים לאיזה רופא שיניים לפנות, כדאי להסתמך על המלצות של מטופלים קודמים, בין היתר. חוות דעת של מטופלים בכל הקשור להליך עצמו ולמידת המקצועיות של הרופא יכולה לעזור בקבלת ההחלטות ובבחירתו של הגורם המקצועי הטוב והנכון ביותר. כדאי, כמובן, גם לערוך סקר שוק ולבדוק את עלויות ההשתלה ולהתייחס, בין היתר, גם אל המרפאה שבה מבוצע ההליך, למוניטין שלה, למיקומה ולמחירים שהיא גובה.

 

קישורים שימושיים

שתל דנטלי בויקיפדיה

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

hospital-1802679__340

איך מגישים תביעת רשלנות רפואית

איך מגישים תביעת רשלנות רפואיתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מקרים של רשלנות רפואית נפוצים מאוד בארץ …

אישה זקנה

איך ניתן לשפר זכרון אצל חולי אלצהיימר?

איך ניתן לשפר זכרון אצל חולי אלצהיימר?המדריך עזר? פרגנו 🙂 מחלת האלצהיימר היא מחלה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *