איך בוחרים מערכת לגילוי אש ועשן

איך בוחרים מערכת לגילוי אש ועשן
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מערכת גילוי אש ועשן היא מערכת חובה בכל בית, עסק, משרד ומקום ציבורי. כיום קיים מגוון עצום של מערכות גילוי אש ועשן המאפשרות לכל אחד מאיתנו לישון בבטחה בביתו, תוך ידיעה שהוא ויקיריו זוכים להגנה ראויה וחשובה. מקרי שריפה, למרבה הצער, אינם נדירים בישראל, ולעיתים אפילו שריפה "קטנה" עלולה לגבות קורבנות. בתור הורה לילדים, בעל עסק, מנהל משרד, ראש ארגון ועוד – על אחריותך להתקין מערכת גילוי אש ועשן כדי למנוע את האסון הבא. עם מגוון כה עצום וטווח מחירים כה נרחב של מערכות רלוונטיות, הבחירה במערכת מתאימה לצרכיך עלולה להיות לא פשוטה. לשם כך אנחנו כאן: אז איך בוחרים מערכת ראויה מתוך המגוון הקיים של מערכות גילוי אש ועשן?

 

שלב ראשון – איתור חברה מקצועית מתאימה

 

הרכבת מערכת גילוי אש ועשן היא חיונית, ועל מנת למצות את הפוטנציאל של מערכת הגנה מצילת חיים זו בעלות מינימלית, חשוב לבחור מערכת לגילוי אש ועשן שמתאימה לחלל שבו היא מורכבת. השלב הראשון בהגשמת מטרה זו הוא פנייה לחברה המתמחה בתחום. ישנן חברות מגוונות המספקות פתרונות מיגון אש. חשוב ליצור קשר עם חברה ותיקה ואמינה, אשר מציעה את שירותיהם של אנשי מקצוע מומחים, בעלי ידע וכלים בתחום מיגון האש.

 

שלב שני – ביקור בית

 

לאחר שתיצור קשר עם נציגי שתי חברות מתאימות, הזמן את נציגיהן לביקור בית. נציגי החברה יבקרו בחלל הרלוונטי ויתרשמו מהצרכים הקיימים. מומחים להתקנה, לתיקון, לתחזוקה ולהפעלה של מערכות אש ומיגון אמורים להיות מסוגלים להתאים מערכת גילוי אש ועשן שתפורה למידות החלל ולמספר השוהים בו. בעת הביקור יפרטו בפניך נציגי החברה אילו מערכות לגילוי אש ועשן רלוונטיות עבורך בהתחשב במגוון מאפיינים של החלל ושל ייעודו, ביניהם שטח החלל וגובהו, מספר השוהים בו, חומרי הגלם הקיימים בו, השימוש שנעשה במבנה ובחלל ועוד.

 

שלב שלישי – תיאום ציפיות

 

בשלב הבא אנשי המקצוע יציגו בפניך הצעות מחיר ותידרש לבחור אחת מבין מגוון מערכות לגילוי אש ועשן שיוצגו לך כמתאימות. בעת הבחירה עליך לתת את הדעת על מגוון שיקולים, ביניהם התקציב שלך והטכנולוגיה המוצעת לך – עדיף לבחור מערכת גילוי אש ועשן מתקדמת ומתוחכמת, מטבע הדברים. שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא יכולות המערכת ותפקודה, כאשר מקומות ציבוריים, גדולים והומי אדם מחייבים מערכות "כבדות", רציניות ועשירות יותר.

 

שלב רביעי – רכישת מערכת אש וגילוי עשן

 

לאחר קבלת הייעוץ ושקלול הפרמטרים השונים תוכל לבחור להתקין מערכת לגילוי אש ועשן המתאימה באופן מיטבי לחלל המדובר. בעת ההתקנה חשוב מאד לקבל הדרכה על אופן הפעלת המערכת, על איתותיה בעת שגרה וכמובן בעת אירוע שריפה, על ההתנהלות הנדרשת מכם בעת אירוע שכזה, על הדרכים לבצע תחזוקה נדרשת, על הליכים לזיהוי ותיקון פגמים במערכת ועוד.

 

טיפים ואזהרות

 

  • יש לבחון את ההכשרות של נושאי התפקידים בחברה שמספקת את המערכת, את הניסיון של החברה במתן שירותים ואת הכלים ואת הטכנולוגיות שהיא מציעה.
  • יש לבחור חברה אמינה, ותיקה ומקצועית שמספקת לא רק שירותי התקנת מערכות גילוי אש ועשן, אלא מספקת גם שירותי ייעוץ והדרכה בתחום, וכן שירותי תיקון ותחזוקה.

 

קישורים שימושיים

 

אתר הרשות הארצית לכבאות והצלה

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *