איך יודעים אם יש כפל ביטוחים

הר הכסף | משרד האוצר | ביטוח
איך יודעים אם יש כפל ביטוחים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

רבים מאיתנו מחזיקים כמה פוליסות ביטוח, ומבלי להיות מודעים לכך, נמצאים במצב של כפל ביטוחים. כשיש לכם ביטוח כפול, אתם מוציאים את כספכם לריק, כיוון שברוב המקרים, כפל הביטוח לא יניב כפל פיצוי, ויתברר לכם שהוצאתם כספים מיותרים לחינם. אם יש לכם סוכן ביטוח אישי, תוכלו להיוועץ בו, על מנת לבדוק אם יש בידיכם ביטוח כפול, ולהחליט מה כדאי לעשות במקרה של כפל ביטוח. בנוסף לכך, במשרד האוצר טרחו והקימו אתר במיוחד למטרה זו, אשר בו יכול כל אזרח בקלות ובפשטות לבדוק אם יש לו כפל ביטוח. לפניכם מדריך מקוצר, איך לדעת יש לכם כפל ביטוחים.

 

שלבים בבירור שאלת כפל הביטוחים:

 

שלב ראשון – הכנסו לאתר הר הביטוח של משרד האוצר

 

משרד האוצר, כשירות לאזרח, הקים את אתר "הר הביטוח", בו כל אזרח יכול לבדוק מהם הביטוחים הרשומים על שמו, ולברר האם בין כל הביטוחים שעשה, נוצרה כפילות שיצרה מצב של כפל ביטוחים. השלב הראשון הוא להיכנס לאתר  הר הביטוח של משרד האוצר.

 

צעד שני  – הזינו פרטים אישיים

 

בהיכנסכם לאתר הר הביטוח, תתבקשו להזין את פרטיכם האישיים, על מנת שהמערכת תוכל לסקור את כל הביטוחים הרשומים על שמכם. האתר נוח לשימוש ופשוט, כל שעליכם לעשות הוא למלא את הפרטים שלכם, על פי בקשת המערכת. לשבחו של משרד האוצר ייאמר כי ניכר שהושקעה מחשבה יתירה בעיצוב האתר, כך שיהיה נוח לשימוש עבור כל אזרח. כתוצאה מכך, גם מי שאינו מיודד במיוחד עם המחשב והאינטרנט, יוכל בקלות למלא את פרטיו, אין צורך להיות מומחה בביטוח או במחשבים לשם כך.

 

צעד שלישי – צפו בפוליסות הביטוח השונות שלכם

 

לאחר הזנת הפרטים האישיים, יוצגו בפניכם פוליסות הביטוח השונות שרשומות על שמכם. מצפייה בפוליסות תוכלו להתרשם אם קיים מצב של כפל ביטוח, ואם כן, כדאי להיוועץ בסוכן הביטוח שלכם, בכדי להכריע איזה ביטוח להשאיר, ואיזה ביטוח לבטל.

 

טיפים ואזהרות:

 

  • היוועצו בסוכן הביטוח שלכם – לעתים שני ביטוחים משלימים זה את זה, ויכול להיות מצב בו ביטוח אחד מעניק לכם כיסוי שביטוח שני אינו מספק. לכן ההחלטה איזה ביטוח להשאיר, ואיזה ביטוח לבטל צריכה להיעשות לאחר מחשבה מעמיקה ויסודית.
  • באתר הר הביטוח תוכלו להשוות מחירי פוליסות שונות, וכמו כן מוצג באתר מידע מועיל, בשפה נהירה ומובנת לכל אדם.
  • הקפידו לוודא שאתם אכן נכנסים לאתר של משרד האוצר, שקישור אליו תוכלו למצוא בסוף המאמר, שכן יש חברות שפתחו דפים בשם זה.
  • ארגון נכון של פוליסות הביטוח שלכם יחסוך לכם כסף מחד, ומאידך, יעניק לכם כיסוי יעיל והולם לכל מצב ביטוחי אפשרי.

 

קישורים מועילים:

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *