עמוד הבית » טכנולוגיה » איך משכפלים מפתח לרכב
שגפול מפתח לרכב

איך משכפלים מפתח לרכב

איך משכפלים מפתח לרכב
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם קניתם רכב יד שנייה, וקיבלתם רק סט אחד של מפתחות, או איבדתם את המפתחות הרזרביים, ואתם שואלים עצמכם כיצד משכפלים מפתחות לרכב, הרי שהשורות הבאות נכתבו במיוחד עבורכם. שכפול מפתחות רכב מורכב יותר משכפול מפתחות רגיל, משום שכיום, מפתחות רכב פשוטים מכילים שבב, המקודד ומתואם עם הקודנית – האימוביולייזר, ויש לשכפל גם את הקידוד, ואילו המפתחות החדישים הכוללים שלט, או KEYLESS ENTRY, דורשים טיפול מורכב יותר. נשמע מסובך? אין צורך להיכנס ללחץ, ההליך בסך הכול די פשוט, לפניכם מדריך קצר לשכפול מפתחות לרכב, לנהג המפוזר.

 

שלבי שכפול מפתח לרכב 

 

שלב ראשון – פנייה לבעל מקצוע מוסמך בעל אישור משטרתי

 

מפתחות רכב כיום מכילים, בנוסף ללהב המפתח המשונן, גם שבב שצריך להיות מזוהה על ידי מערכות המחשוב של הרכב, על מנת שתוכלו להניע ולנסוע. משום כך, לא כל מנעולן יכול לשכפל מפתחות רכב. חפשו מנעולן מומחה לשכפול מפתחות רכב, וודאו שהוא מוסמך, ובעל אישור מטעם המשטרה לעסוק במנעולנות רכב. אישור המשטרה חשוב לביטחונכם ולביטחון רכבכם, ואנו ממליצים לא להתעלם ממנו. פנייה למנעולן רכב שאינו מוסמך ובעל אישור משטרתי, יכולה להיות טעות שבדיעבד תצטערו עליה, לכן, מנעו מעצמכם מראש את העוגמה.

 

שלב שני – שכפול פיזי של המפתח

 

לאחר שפניתם למנעולן, בשלב הראשון המנעולן ישכפל את להב מפתח הרכב, במכונת שכפול מפתחות, ככל מפתח רגיל אחר, פעולה זו יכולה להתבצע על ידי כל מנעולן, וכל משכפל מפתחות.

 

שלב שלישי – העתקת השבב

 

כעת, מנעולן הרכב יעתיק את השבב המותקן במפתחות הרכב, למפתחות המשוכפלים. פעולה זו מצריכה שימוש במחשב, ולעיתים יש צורך לפנות ליצרן הרכב, בכדי לקבל את הקוד המתאים. באם המפתח כולל שלט, יבוצע גם שכפול של השלט.

 

שלב רביעי – בדיקה

 

לפני שאתם נפרדים ממנעולן הרכב, בדקו שהמפתחות החדשים פועלים כראוי, ושהשלט פותח וסוגר חלונות ודלתות כנדרש. אם נמצא שהשכפול לא הצליח, יש לבצע שכפול חוזר ותיקון. למרות שברוב המקרים, מנעולן רכב מקצועי יבצע שכפול מפתחות לרכב על הצד הטוב ביותר, רצוי לבצע את הבדיקה, למען הסר ספק.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אם למנעולן הרכב אליו פניתם אין אישור משטרתי לעסוק במנעולנות רכב – גשו למנעולן רכב אחר. שכפול מפתחות לרכב על ידי גורמים לא אמינים יכול להסתיים בעוגמת נפש גדולה.
  • בצעו סקר שוק, והשוו מחירים – ככל שמפתחות הרכב שלכם משוכללים יותר, כך שכפול מפתחות הרכב יהיה מורכב יותר, ולכן גם יעלה לכם יותר כסף, סקר שוק יעזור לכם להפחית את עלות השכפול.
  • כאשר נשארתם עם סט מפתחות אחד לרכב – זה הזמן המתאים לשכפל אותם, בטרם תאבדו את סט המפתחות היחיד.

 

קישורים שימושיים

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת מחשב נייח

איך בוחרים מחשב נייח

איך בוחרים מחשב נייחהמדריך עזר? פרגנו 🙂 למרות שאנשים רבים גולשים במהלך היממה דרך הטלפון …

פיתוח אפליקציות | חברה לפיתוח אפליקציות

איך לבחור חברה לפיתוח אפליקציות

איך לבחור חברה לפיתוח אפליקציותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אפליקציות הן הלהיט התורן בתחום הקידום והשיווק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *