איך בוחרים חברה לביטוח קבלנים

בחירת ביטוח קבלנים
איך בוחרים חברה לביטוח קבלנים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

קבלנים חשופים לתביעות בהיקף כספי גדול, ולכן ביטוח קבלנים הוא הכרחי עבור כל קבלן שחרד לגורל משפחתו ויקיריו, ומעוניין להגן על עצמו ועל בני ביתו מהתרסקות כלכלית. כיצד תבחרו חברה לביטוח קבלנים – הישארו עימנו ותגלו.

 

שלב ראשון: התייעצות עם עורך הדין ועם סוכן הביטוח שלך

 

פוליסת ביטוח קבלנים היא פוליסה מורכבת, ועליה להכיל סעיפים כלליים שיתאימו לכל קבלן, וכן סעיפים ספציפיים המשתנים בהתאם לאופי הפרויקטים, ולהעדפותיך. בכדי לקבל מראש מושג על הדברים עליהם יש להתעקש, ועל הפרמטרים העיקריים שצריכים להיות בפוליסה, התייעץ עם עורך הדין שלך, ועם סוכן הביטוח. בתום שלב זה עליך לגבש מושג ברור לגבי עיקרי הפוליסה לה אתה זקוק.

 

שלב שני: הצעות

 

מצויד בתובנות שגיבשת בשלב הראשון, פנה לעד חמש סוכנויות ביטוח המתמחות בביטוח קבלנים, לקבלת הצעות מחיר. את סוכנויות הביטוח בחר על פי המלצות של אנשים אשר אתה מעריך את שיקול דעתם, וכן על פי מחקר בגוגל לגבי חוות דעת של לקוחות, ופעילות החברות בשנים האחרונות. חפש חברות יציבות ואמינות, אשר אין עליהן תלונות לגבי הימנעות והתחמקות ממתן הפיצוי המגיע ללקוח. אתה מעוניין לבטח עצמך בחברה שבבוא היום תעניק לך את המגיע לך מבלי שתיאלץ להיגרר לבתי משפט ודיונים ארוכים.

 

שלב שלישי: בחינה והערכה

 

בשלב זה, חזור אל עורך הדין וסוכן הביטוח שלך, הצג בפניהם את הפוליסות, וקבל את חוות דעתם. אם נדרשים שינויים והתאמות, חזור אל חברת הביטוח, בקש לבצע את השינויים הנדרשים, והעבר את הפוליסות המעודכנות שוב לעורך הדין וסוכן הביטוח האישי שלך. בסופו של שלב זה הישאר עם הצעות רלוונטיות בלבד.

 

שלב רביעי: פגישה ובחירה

 

כעת הגיע הזמן להיפגש אישית עם נציגי החברות שעמדו עד כה בכל התנאים, ולבחור את החברה המתאימה לך. הקשב לתחושותיך, ובחר בחברה שאתה מרגיש שהתקשורת בין נציגיה ובינך היא נוחה, ברורה וקלה, ושהאווירה במשרדיה הייתה נעימה ורגועה. תקשורת לא זורמת עלולה לייצר אי הבנות וטעויות, ומשרדים שהאווירה בהם מתוחה ולא רגועה מעידים על חברה שיחסי העבודה בה עלולים להיות בעייתיים.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אל תלך שולל אחרי דיבורים ריקים – בדוק את ביצועיה של חברת הביטוח, לדבר זה קל, לעשות זה כבר סיפור אחר.
  • אם אינך עורך דין בהכשרתך, אל תוותר על בדיקת הפוליסה על ידי עורך דין מטעמך, זה יכול לחסוך לך הרבה צרות בעתיד.
  • הכי חשוב – אל תשלה את עצמך ותאמר " לי זה לא יקרה". תביעות בנושאי בנייה יכולות להגיע אחרי מספר שנים, לפעמים המחדל הוא של אחד מקבלני המשנה, אך אם אתה הקבלן הראשי ואינך מבוטח, האחריות תיפול גם עליך. כמו כן, החובות במידה ויהיו, יפלו למעמסה גם על ילדיך.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *