עמוד הבית » כלכלה » איך לקנות ביטקוין
רכישת ביטקוין

איך לקנות ביטקוין

איך לקנות ביטקוין
5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

ערך הביטקוין נמצא כבר זמן מה במגמת עליה, ועוד ועוד אנשים מתוודעים לפוטנציאל ההשקעה הטמון במטבע הווירטואלי. אם גם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בדרך לקניית ביטקוין להלן מספר שלבים, שיישומם יסייע לכם לבצע רכישה נבונה:

שלב 1: הורדת אפליקציה ייעודית

בטרם רכישת ביטקוין, עליכם להחזיק ב"ארנק", הארנק הוא בעצם אפליקציה ייעודית, אשר מסייעת בניהול הביטקוין. ישנם סוגים שונים של ארנקים, רק הארנק הפופולארי ביותר בא כאמור לידי ביטוי באפליקציה, ולו מהסיבה שהאפליקציה תמיד זמינה עבורנו, ומאוד נוחה לשימוש. בעת הורדת הארנק, אתם עתידים לקבל רצף מילים אשר אמורים לשמש כגיבוי האפליקציה – מומלץ לשמור את רצף המילים הללו, מכיוון שקיים סיכוי שתזדקקו להם בהמשך.

שלב 2: מקבלים את כתובת הביטקוין

כתובת הביטקוין כוללת בין 26 ל-30 תווים, את הכתובת מקבלים במהלך הורדת האפליקציה – פתיחה של הארנק. הכתובת היא בעצם המקבילה לחשבון בנק או לכתובת מייל – היא אמורה להגיע אל אותם החברות או האנשים מהם אתם מעוניינים לקנות ביטקוין. חשוב לציין שהכתובת מתחילה בספר 1 או 3 – וכך מאוד פשוט לזהות אותה.

שלב 3: רוכשים את הביטקוין בפועל

אחרי שביצעתם את 2 השלבים הקודמים, מגיע הרגע לרכישת הביטקוין בפועל. כאן חשוב לדעת שקיימים ארבע דרכים שונות לביצוע הרכישה והן: דרך פלטפורמת מסחר בשם " בי טו סי", דרך חברה בשם "ביטס אוף גולד", דרך שגרירות הביטקוין הממוקמת בתל אביב ומציעה כספומט ייעודי לביצוע הרכישה. הדרך הרביעית היא ברכישה פנים אל פנים, קימות קבוצות פייסבוק, המאגדות אנשים אשר מעוניינים למכור ולרכוש ביטקוין, אפשר להצטרף לקבוצות האלו, לחפש מודעות ייעודיות, ליצור קשר עם אותם אנשים ובשלב הבא, לקבוע איתם פגישה ולרכוש מהם את הביטקוין.

טיפים ואזהרות

  • בטרם רכישת ביטקוין מומלץ ללמוד את הנושא בצורה מקיפה, להבין לעומק מה זה בעצם ביטקוין. לתכנן את סכום הכסף אותו אתם מעוניינים להשקיע במטרה, ולהבין מה אתם אמורים לקבל בתמורה לאותו סכום כסף.
  • הליך רכישת ביטקוין הוא ארוך ומסורבל – בעיקר למישהו שעושה את צעדיו הראשונים בתחום. לכן, מומלץ להיות סבלניים ולבצע כל שלב בצורה הנכונה – או לחילופין לפנות לקבלת עזרה ממישהו שיש לו ניסיון בתחום של קניית ביטקוין או איש מקצוע חיצוני.
  • מומלץ לבדוק שאתם רוכשים את הביטקוין רק ממקום אמין ובעל מוניטין – הפיקוח על הנושא הזה אינו מוסדר, ומדובר בתחום פרוץ, ולכן, כדאי לבצע את הרכישה רק לאחר אתם בטוחים במאת האחוזים שמדובר בחברה או באדם אמין.
  • במקרים רבים רכישת הביטקוין תהיה מלווה בעמלה בגובה מסוים, יש לוודא מהו גובה העמלה. ולאחר קבלת הביטקוין אותו רכשתם, כדאי לבדוק שקיבלתם את הסכום המדויק אותו הייתם אמורים לקבל, לאחר הפחתת העמלה מהסכום הכולל.

קישורים שימושיים

ביטקוין – ויקיפדיה

איך כורים ביטקוין?

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

שיטת 6 השלבים של מנדל לזכייה בלוטו

שיטת 6 השלבים של מנדל לזכייה בלוטוהמדריך עזר? פרגנו 🙂 עבור רובנו, הסיכוי לזכות בלוטו …

איך בוחרים ציוד משרדי

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש1 מתוך 5 (דירגו 1 איש) מקימים עסק חדש, זקוקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *