איך להתחיל לסחור במט"ח

מסחר במט"ח
איך להתחיל לסחור במט"ח
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם בעבר היינו צריכים ללכת לבנק , לברר איך להשקיע במטבע חוץ, לבדוק את המדדים, לסמוך על הבנקאי ולהוציא סכומי כסף גדולים למרות שלא כל המידע אצלנו ביד (אפשרות ההשקעה בבנק עדיין קיימת ורלוונטית, ועשויה להתאים לחלקכם), היום ההשקעות יהיו יותר קלות מאחר וכל מידע אפשרי זמין וניתן ללמידה.
מתכנתים רבים עובדים יומם וליל עבור תוכנות מסחר אוטומטיות אשר כל ייעודן הוא לעזור לכם לסחור בצורה הכי טובה. כן, גם במט"ח.

שלב ראשון: להבין את עולם המט"ח

כדי להבין קצת על מטבע החוץ תהיו חייבים להכיר את הביטוי 'פורקס'. משמעו באנגלית הוא Foreign Exchange וזה בעצם שם כולל של המסחר במטבע החוץ.
בעבור סוחרי מט"ח חדשים, העולם כיום קל בהרבה יותר כיוון שעולם הטכנולוגיה משלב ידיים עם עולם המסחר בצורה מושלמת ובעצם שני העולמות נהנים ממינוף הדדי.
ישנן פלטפורמות מסחר שונות בהן תוכלו לבחור את צורת המסחר שלכם. תוכלו לסחור במטבעות דרך הבנק ודרך שיעורי הבנק, תוכלו גם לסחור דרך זירות מסחר הקיימות בישראל וקיבלו אישור מרשות ניירות ערך בישראל.

שלב שני: בוחרים את תוכנות המסחר

מסחר במט"ח מאפשר לכם לסחור בכסף שלכם אל מול מטבע חוץ יחיד או לעקוב אחר כמה מטבעות במקביל ולמצוא את עיקרון ההמרה הטוב ביותר עבור הרווח שלכם. משמע, לסחור בין מטבעות שונים במתן תשומת לב לשינויים, ירידות ועליות מדדים, שלהם ואיך הם ישחקו לטובת הרווח שלכם.
רבים מן הסוחרים, חדשים כישנים, משתמשים בתוכנות למסחר, תוכנות מסוג Metatrader 4, אשר מחשבות כל תנועה, בין אם טובה ובין אם לא, ומאגדות את כל הנתונים שלכם לתוך מערכת דיגיטלית ובלחיצת עכבר מאפשרת לכם לסחור בכל מטבע תוך התחשבות בסיכונים והתראות.

שלב שלישי: התנסות בפועל ורכישת ניסיון

הדבר הכי חשוב שאתם צריכים לזכור וגם חייבים זאת לעצמכם אם החלטתם להיכנס לשוק ההפכפך הזה הוא שאתם לא באמת יודעים. אתם לא יודעים מה יקרה במהלך היום הבא או אפילו בחמש דקות הקרובות. זירת המסחר נתונה לשינוי מאוד בקלות והיא משתנה בעקבות כל דבר הקורה בעולם. כלומר, אם היה פיגוע באנגליה, יכול מאוד להיות שערך המטבע שלה ישתנה בעקבות זאת.
קיימות סכנות רבות לעולם המסחר זאת כיוון שהוא נגיש יתר על המידה ובעצם נותן לכולם את האפשרות לסחור. כאשר המטבע בו אתם סוחרים ינסוק ותראו את הרווחים, תרצו להשקיע ולהרוויח עוד. האקט הזה מזכיר טיפה את עולם ההימורים ומה שבקלות תרוויח גם בקלות תפסיד. חשוב להיות זהירים ושקולים ובעיקר לא להסתנוור מגודל הרווח.
באם החלטתם להתחיל לסחור, התייעצו עם יועץ השקעות. הכירו תוכנות מסחר אוטומטיות (כגון Metatrader 4) לרמה הכי עמוקה ועקבו אחרי השוק בכל יום ביומו.

טיפים ואזהרות:

  • בחרו את מקורות המידע והלימוד שלכם בקפידה, והתייחסו לפרמטרים חשובים כגון ניסיון קודם והמלצות של משתמשים אחרים.
  • וודאו כי המערכת שאתם עובדים איתה אמינה ומתוחזקת באופן שוטף כדי למנוע בעיות.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *