איך מלבישים אמבטיה חדשה על ישנה

הלבשת אמבטיה
איך מלבישים אמבטיה חדשה על ישנה
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

הלבשת אמבטיה אקרילית הפכה בשנים האחרונות לטכניקה המועדפת על משפצי הדירות בישראל. הטכנולוגיה המאפשרת הרכבת תותב חדש ומבריק על אמבטיה סדוקה ומתפרקת, שולטת כיום בתחום חידוש האמבטיות ונותן פתרון בר-השגה ומהיר על פני החלופה המעיקה והיקרה של הריסה ובנייה מחדש של כל החדר רק לטובת החלפת האמבטיה.

משלל הפתרונות הקיימים כיום בשוק שיפוץ האמבטיה, הכוללים לדוגמא פירוק מלא והחלפה של כל יחידת האמבטיה המוזכר מעלה, או השיטה הפופולרית של ציפוי האמבטיה מחדש (זול יחסית, אך מגביל מאוד את השימוש בחומרי ניקוי, ולא מחזיק לאורך זמן), הלבשת אמבטיה נמצאה כשיטה הטובה ביותר לחידוש האמבטיה, הן מבחינת הנוחות והמהירות, והן מבחינת העמידות והנראות לאורך שנים.

אמבטיית הלבשה מגיעה בצורה קלאסית אובלית ומיוצרת במידה מוקטנת במעט מהאמבטיה הסטנדרטית על מנת שתוכל להתאים לכמה שיותר סוגי דגמים וצורות המצויים בשוק. כמו כן הנדסת השיפועים הפנימית מתוכננת לספקטרום רחב של נקודות ניקוז שתכיל אופציות רבות של מיקומים קיימים.

יחידת האמבטיה להלבשה כמו כל אמבטיה אקרילית עשויה משני חומרים: אקרילי ופיברגלס.

המפעלים המיצרים אמבטיות אקריליות עובדים לפי שיטת השבלונות בטכניקת הוואקום-פורמינג ויכולים ליצור בתהליך פשוט כל צורה של אמבטיה, ג'קוזי, אגנית, כיורים וכו'.

 

שלבים להלבשת אמבטיה אקרילית:

שלב 1 – מדידת האמבטיה הישנה

קיימות מידות שונות לאמבטיות, כמו כן גם אם האמבטיה זהה לאחרת כשהן חדשות ולפני התקנה, המידות הנראות לעין, שונות לאחר ההתקנה בכל מקום וזאת מכיוון שישנם משתנים נוספים שמשפיעים על המידות הסופיות, כגון סוג ועובי הריצוף, היישום של עבודת התקנת האמבטיה והקרמיקה.

לכן, לפני ההכנה של אמבטיית ההלבשה להתקנה יש לקחת מידות מדויקות במקום בו היא נמצאת ועל פיהם ניתן לעשות את החיתוכים וההתאמות.

 

שלב 2 – התאמות וחיתוכים של התותב

לאחר לקיחת המידות של האמבטיה המקורית מגיע שלב הניסור של אמבטיית ההלבשה.

  • חישוב המידות, ההפרשים והזויות, וסימון על האמבטיה.
  • ניסור האמבטיה והשחזת הפינות והזוויות
  • סימון מיקומי השיפוע.

 

שלב 3 – חיבור הסיפון בין שתי האמבטיות

חיבור סיפון הניקוז בין 2 האמבטיות הוא אחד השלבים החשובים בתהליך.

יש לדאוג לשימוש בסיפון וגומיות בעלות תקן איכות שעברו ביקורת, דבר זה יכול למנוע סיבוכי אינסטלציה בעתיד. קיימות מס' מידות וצורות לאביקים, יש להקפיד להתאים את האביק עם המידות הנכונות לאמבטיה.

 

שלב 4 – הלבשת האמבטיה החדשה מעל הישנה

לאחר התאמת האביק מגיע שלב ההצמדה של 2 האמבטיות על ידי חומרי הדבקה סיליקונים, אקרילים, ופליאוריטנים, זאת על מנת שיהיה קיבוע חזק ומילוי פנימי שימנע סדקים ושברים בעתיד.

 

שלב  5 – מילוי האמבטיה במים

על מנת שהחומרים יצרו מגע ואַדְהֶזְיָה (הִדַּבְּקוּת) ביניהם יש למלות את האמבטיה במים וזאת כדי להעניק משקל שמהווה סוג של לחץ לטווח של 24 שעות.

 

טיפים ואזהרות

**חשוב לזכור שתהליך הלבשת אמבטיה מצריך את כלי העבודה המתאימים.
כמובן שידע וניסיון חשובים לא פחות לקבלת תוצאה טובה שתחזיק לאורך שנים רבות.

  • חשוב לזהות את סוג האמבטיה הישנה לפני שרוכשים תותב להלבשה.
  • מומלץ להשתמש רק באמבטיות מסוג אקריליק ומספקים מורשים.
  • חובה ללבוש משקפי מגן לאורך כל התהליך.
  • יש להשתמש בחומרים עם תו תקן בלבד.
  • נדרשת המתנה של 24 שעות לפני שימוש ראשוני.

 

קישורים שימושיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *