איך לבחור שואב אבק תעשייתי?

שואב אבק תעשייתי
איך לבחור שואב אבק תעשייתי?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם העסק שלכם כולל עבודות מלכלכות בהיקף גבוה, כמו למשל נסורת, שבבי מתכת, בטון או כולל עבודות בחוץ כמו חפירה או גינון, כנראה שאתם זקוקים לשואב אבק תעשייתי.

לא מדובר בשואב אבק שגרתי כפי שאתם מכירים אותו. שואב אבק תעשייתי הוא ציוד ממוכן כבד ועוצמתי, שמסוגל להתמודד עם כמות עצומה של חומרים כבדים וקשים או פסולת רעילה ששואבי אבק צנטריפוגליים פשוט לא מסוגלים להתמודד איתם.  המנוע שלהם וההספק בו הם עובדים יהיה חלש מדי ליצירת עוצמת הוואקום הנדרשת וצנרת השאיבה שלהם קטנה מדי על מנת להתמודד עם חומרים כאלה.

מצד שני, שואב אבק תעשייתי צריך להיות עם מערכת סינון עדינה שיכולה להתמודד עם סוגי חומרים רבים ובגדלים שונים. המערכת היא יחידה מרכזית, שלרוב יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להזיזה. ממנה יוצאות נקודות קצה המפוזרות בשטח המפעל בהתאמה לדרישות הלקוח. מערכת כזו יכולה למנות נקודת קצה אחת ועד מאות נקודות, כאשר כמה יכולות לפעול במקביל.

אלו כמה דברים שחשוב לוודא כשקונים שואב אבק תעשייתי:

שלב ראשון: וידוא ניקוי עצמי

ודאו שיש למסנן שואב האבק מערכת לניקוי עצמי. ישנן מערכות בהן יש מערכת ניעור עצמי של המסננים שאינה דורשת פירוק ומאפשרת עבודה רציפה ללא עצירות.

שלב שני: וידוא שאיבת נוזלים

בררו האם שואב האבק התעשייתי שמוכרים לכם יכול לשאוב גם נוזלים, כך תוכלו לשאוב גם כמויות אדירות של נוזלים כמו במקרים של הצפה או שפיכת חומר תעשייתי. במערכות רבות תהיה קיימת גם האפשרות לשאוב מוצקים ונוזלים במקביל, ללא כל שינוי במעבר ביניהם. הקפידו לבחון זאת.

שלב שלישי: וידוא צנרת גמישה

ודאו שצנרת השאיבה הייעודית היא גמישה ועם צינורות רחבים שיוכלו להתמודד גם עם פסולת גסה ללא סתימות ועם פתח גדול שיכול לקלוט שטח רחב.

שלב רביעי: וידוא בקרה ממוחשבת

ודאו שיש למערכת השאיבה יחידת בקרה ממוחשבת המווסתת את מפלי המתח ולחצי האוויר לפי הצורך כדי לחסוך בהוצאות חשמל ולשמור על תפקוד תקין של המערכת.

שלב חמישי: וידוא משתיקי קול

ודאו ששואב האבק התעשייתי מצויד במערכת משתיקי קול. במערכות כבדות מסוג זה, נמצאות המשאבות בתא אקוסטי המצויד במשתיק קול המגיב בזמן אמת ומסנן תדרים נמוכים הבוקעים מעבודת השואב.

טיפים נוספים

  • מדובר במערכת מאסיבית, חשוב שהיא תהיה בנויה כך גם. שימו לב שהמערכת בנויה מחומרים איכותיים ועמידים.
  • חשוב שלשואב האבק התעשייתי יהיה גם מסנן HEPA שימנע כניסת חלקיקים למערכת. זיהומי חלקיקים כאלה עשויים לפגוע בתפקוד החלקים העדינים במכונה ולגרום לפעולה לקויה. מומלץ גם שיהיה מסנן ראשוני מסוג ציקלון שימנע סתימה של המסנן הראשי שדורש תיקונים וטיפולי תחזוקה יקרים.
  • שאלו את עצמכם לכמה נקודות קצה אנחנו באמת זקוקים. בחנו מיקומים אסטרטגיים ברחבי המפעל והיו יעילים. קחו בחשבון שכמות הנקודות ומיקומן במרחב יגדיר את ספיקת המערכת ומפל המתח שהיא תדרוש. שיקלו היטב את עלות דרישות המתח מול תועלת זמינות הנקודות לעבודה נוחה ובטוחה.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *