איך ללמוד פייתון

איך ללמוד פייתון
המדריך עזר? פרגנו 🙂

פייתון היא אחת מהשפות הפופולאריות והשימושיות ביותר בעולם התכנות. היא לא נחשבת לקשה ללימוד והיא אלגנטית ופשוטה לשימוש. ניתן לבצע איתה משימות רבות ולהתגבר על אתגרים בשלל פלטפורמות שונות. בגלל שמדובר בקוד פתוח, אין צורך לשלם על השימוש בה. היא נחשבת לשפה מינימליסטית ומאפשרת עבודה קלה ונוחה עבור המתכנת.

איך ללמוד פייתון בארבעה שלבים

תיאור של ארבעה שלבים פשוטים בדרך ללימוד ושליטה בשפת התכנות פייתון.

שלב 1: בחירת קורס פייתון

מכללות שונות ברחבי הארץ מציעות קורסים ברמות שונות לצורך לימוד השפה. לימוד במכללה איכותית מאפשר לימוד מעמיק ובתוך מסגרת. כך ניתן להטמיע, להתאמן וללמוד מאנשים שעובדים שנים רבות עם השפה. במסגרת קורס פייתון נלמדים נושאים כגון סוגי טיפוסים, אופרטורים, פונקציות, עקרונות התכנות, סקריפטים, לולאות מקוננות, תיקון שגיאות, תכנות מונחה עצמים – ועוד. הקורסים נלמדים במסגרות שונות וכוללים כל אחד כמות שונה של שעות אקדמיות. כאשר מדובר בקורס פייתון בסיסי, אין צורך בידע קודם אלא רק ברצון אמיתי ללמוד את השפה ולהתקדם בתחום.

שלב 2: היעזרות בקורסים ומדריכים באינטרנט   

מסגרת מסודרת של קורס פייתון מעניקה כלים, תמיכה ולימוד מסודר והדרגתי של השפה. בנוסף לכך, ברחבי האינטרנט קיימים מדריכים כתובים ומדריכי וידאו אשר עוזרים להעמיק עוד יותר את הידע בשפה, הן בתשלום והן בחינם. אלו אופציות נפוצות ופופולאריות בקרב אנשים רבים. במקביל ובנוסף ללימוד בכיתה אפשר וכדאי להעשיר את הידע שלכם גם באופן עצמוני דרך הרשת, הרי בסופו של יום, מדובר בשפה עשירה וותיקה, שקיימת למעלה מ-20 שנה, ויש הרבה מה לדעת.

שלב 3: לימוד תוך כדי תרגול

כאשר רוצים ללמוד שפת תכנות באופן פרקטי, חשוב להשתמש בה וללמוד מהודעות השגיאה הברורות שתפגשו בדרך. ניתן להשתמש גם בשתי פקודות – dir() ו- help()על מנת לקבל עזרה ומידע מועיל במהלך השימוש בשפה. כך ניתן למעשה להעמיק את הידע תוך כדי השימוש והתרגול בשפה, ואין לכך תחליף. גם כאשר לומדים באמצעות קורס פייתון, קורס דיגיטלי ומדריכי וידאו למיניהם, חשוב להעשיר את הלמידה עם כמות הגונה של תרגול עצמי.

שלב 4: מומחים וקהילות

ברחבי הרשת קיימים פורומים, קבוצות וקהילות רבות של מפתחים אשר עובדים עם פייתון כבר שנים רבות. כדאי לחפש אותם ולהשתמש בהם בשביל להתייעץ וללמוד מאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, עד אשר אתם תהיו כאלו בעצמכם. כמובן שכדאי להתייעץ ולהיעזר כמה שאפשר גם במנחים בקורס.

טיפים ואזהרות

  • בצעו סקר שוק לפני שאתם בוחרים בקורס פייתון מסוים. התייחסו בין היתר לעלות, לאיכות צוות המורים או המרצים, להמלצות הנוגעות למוסד הלימוד ולנושאי הלימוד.
  • שילוב בין קורס מסודר לבין לימוד עצמי יבטיח את התוצאות הטובות ביותר.
  • תרגלו כמה שיותר על מנת ללמוד את השפה באופן הפרקטי והיעיל ביותר. גם במקרה זה – אין חכם כבעל ניסיון.

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *