איך בודקים מהירות אינטרנט

בדיקת מהירות אינטרנט
איך בודקים מהירות אינטרנט
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מרגישים שהאינטרנט שלכם זוחל, לא מצליחים לראות סרטים ברצף, ונתקעים באמצע משחק או פרק? יכול להיות שמהירות הגלישה שלכם נמוכה ממה שהובטח לכם. לפני שאתם מתקשרים לספקית האינטרנט בזעם, תוכלו לנסות לפתור את הבעיה, וכן לבצע בדיקת מהירות גלישה בכוחות עצמכם. לפניכם המדריך לבדיקת מהירות אינטרנט.

 

איך בודקים מהירות אינטרנט בשלושה שלבים

 

תיאור פשוט וברור של שלושה שלבים בדרך לבדיקת מהירות הגלישה שלכם.

 

שלב ראשון: אלימינציה

 

לא בטוח שבעיית הגלישה נובעת ממשהו שתלוי בספקית התשתיות והאינטרנט שלכם, והדרך לברר זאת היא בשיטת האלימינציה – בדיקה ושלילה של סיבות אחרות לאיטיות. יש כמה בדיקות שתוכלו לבצע על מנת לשלול את האפשרות שבעיית הגלישה נובעת מן המכשיר שלכם או גורמים אחרים שאינם תלויים בספקיות האינטרנט והתשתיות. בדקו את איכות הגלישה במכשירים אחרים, אם האיטיות מופיעה רק במחשב, בטלפון או בטאבלט שלכם, כנראה שהבעיה היא במכשיר שלכם. כמו כן בדקו האם הבעיה מופיעה בזמנים בהם משתמשים רבים רוכבים על ה WI FI שלכם, אם זה המצב הבעיה אינה מהירות הגלישה, אלא עומס המשתמשים. בנוסף, כמו תמיד כשמדובר במחשבים, נסו לנתק את המודם או הראוטר למשך מספר דקות, לחברם חזרה, ולראות האם חל שיפור.

 

שלב שני: בדיקה עצמית חינמית

 

אם מהירות הגלישה איטית בכל המכשירים בבית, וניתוק הראוטר לא פתר את הבעיה, יש לבצע בדיקת מהירות גלישה. קיימים מספר אתרים המבצעים בדיקת מהירות גלישה חינם, והם יופיעו בתוצאות החיפוש כאשר תקלידו את מילות החיפוש "בדיקת מהירות גלישה", בזק והוט מציעות בדיקות חינמיות, ואם אתם מעוניינים בבדיקה של גורם אובייקטיבי חף מאינטרסים, נסו את SPEED TEST  של חברת OOKLA. הבדיקה פשוטה, חינמית, מהירה וקלה, וכל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור GO, ולהמתין מספר שניות. הבדיקה תראה לכם שתי תוצאות:

  • מהירות הורדה – המהירות בה אתם יכולים להוריד תכנים מהרשת.
  • מהירות העלאה – המהירות בה אתם יכולים להעלות תכנים לרשת.

 

שלב שלישי: פיתרון הבעיה

 

אם תוצאות הבדיקה מראות על מהירות גלישה נמוכה מזו שהובטחה לכם, זה הזמן לפנות לנציג ספקית האינטרנט שלכם ולנסות לפתור את הבעיה. ייתכן שנציג יוכל לפתור את הבעיה מרחוק בשיחה טלפונית, יתכן שיהיה צורך לשלוח טכנאי, וייתכן שהבעיה היא בתשתיות.

 

טיפים והמלצות

 

  • דרשו שטכנאי יבדוק שהתשתיות ביישובכם מתאימות למהירות הגלישה שהובטחה לכם על ידי נציג ספקית האינטרנט. הגדרה של מהירות גלישה גבוהה מן האפשרי תייצר בעיות, תקלות וניתוקים.
  • אל תסתפקו בהבטחות של נציג טלפוני לגבי תקינות התשתיות, שכן המוקדנים אינם מודעים למצב האמיתי של התשתיות בשטח.
  • אם התשתיות אינן מספיקות, תוכלו לנסות לעבור לחברה אחרת. בכדי לא להתאכזב שוב, לפני המעבר בדקו מה מצב התשתיות של חברות אחרות באזורכם, ושוחחו עם שכנים כדי לקבל תמונת מצב אמיתית.

 

קישורים שימושיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *