שיטת 6 השלבים של מנדל לזכייה בלוטו

שיטת 6 השלבים של מנדל לזכייה בלוטו
3.5 מתוך 5 (דירגו 6 איש)

עבור רובנו, הסיכוי לזכות בלוטו נמוך יותר מהסיכוי להיפגע על ידי ברק. אבל מסתבר שיש אנשים שפיצחו את השיטה להגדלת הסיכויים בצורה משמעותית. אחד מהם אפילו הצליח לזכות בלוטו 14 פעמים.

סטפן מנדל הוא כלכלן ממוצא רומני-אוסטרלי, שהצליח לזכות פעמיים בלוטו ברומניה, עבר לישראל ובסוף השתקע באוסטרליה – שם זכה בלוטו 12 פעמים נוספות. כנראה שהאיש בהחלט ידע מה הוא עושה.

מדוע ידע, בלשון עבר? כי אומנם מנדל לא עבר על החוק בזמנו – אבל רשויות החוק בארצות הברית ובאוסטרליה חוקקו חוקים חדשים שלא יאפשרו להשתמש שוב בשיטת 6 השלבים של מנדל. בתוך כך, שני גורמים עיקריים הוסרו מהמשוואה בה השתמש מנדל – רכישת כמות גדולה של טופסי לוטו, וכן הדפסת הכרטיסים בבית.

בישראל, לעומת זאת, החוק אינו אוסר על כך וניתן לבצע רכישה קבוצתית של כרטיסי לוטו ומשחקי מזל אחרים. עובדה פשוטה זו מגדילה משמעותית את סיכויי הזכייה של כל אחד ממשתתפי המשחק.

אז איך פועלת שיטת ששת השלבים של מנדל לזכייה בלוטו?

1. חשבו את סך כל הצירופים האפשריים במשחק נתון. לדוגמה, אם מדובר במשחק לוטו שדורש לנחש 6 מספרים מ-1 עד 40, משמע שיש לכם קצת מעל 3.8 מיליון צירופים אפשריים.

2. מלאו רק טופסי לוטו בהם סכום הזכייה גדול לפחות פי 3 (או יותר, כמובן) מסכום הצירופים האפשריים שמצאתם בסעיף 1.

3. גייסו מספיק כסף לתשלום עבור כל צירוף אפשרי. לדוגמה, מנדל גייס לטובתו מעל 2,500 משקיעים, כדי לנסות לזכות במשחק הלוטו של וירג'יניה בארצות הברית.

4. הדפיסו בבית מיליוני כרטיסים עם כל הצירופים האפשריים. בעבר זה היה חוקי בארצות הברית ובאוסטרליה, אך כיום זה לא ניתן לביצוע מכיוון שניתן לרכוש את הכרטיסים בנקודות המכירה בלבד.

5. העבירו את כל הכרטיסים שהדפסתם לנקודות מכירה מורשות.

6. זכו בכסף, אבל אל תשכחו לשלם למשקיעים שלכם. בשנת 1987 מנדל גרף לכיסו רק 97,000 דולר, מתוך זכייה בהיקף של 1.3 מיליון דולר.

לא פשוט

מן הסתם ניתן לראות שהשיטה של מנדל כלל אינה פשוטה ליישום, ואף גובלת בכאב ראש לא קטן עבור רובנו – האזרחים הקטנים שבסך הכול רוצים כמה מיליונים בכיס.

כמו שאומר המשפט הידוע: חייבים להשקיע כסף כדי להרוויח כסף. ובכל זאת, מנדל הצליח לזכות בלוטו 14 פעמים באמצעות השיטה המסובכת הזו, ולא רק זאת אלא שאף הקים חברה בתחום שהפכה אותו למיליונר.

נקודה חשובה נוספת היא שמנדל עשה את מעלליו בצורה לא חוקית (למרות שבזמנו החוק היה שונה במדינות בהן פעל). בסופו של דבר הוא נתפס ונכנס לכלא בישראל למשך 10 חודשים בפועל, כולל 10 חודשים נוספים על תנאי וכן קנס של 100,000 שקל.

עיתון ביזנס אינסיידר חישב ב-2016 שאם נרצה להשתמש בשיטת מנדל לזכייה בלוטו כיום, נאלץ לשלוח מאות מיליוני טפסים. לא פרקטי בעליל, וכמובן שגם לא חוקי.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להגדיל את סיכויי הזכייה בלוטו בצורה חוקית?

למזלנו יש בישראל אפשרות להצטרף לשיטות משחק קבוצתיות וחוקיות בהחלט, שמחקות פחות או יותר את שיטה 6 השלבים של מנדל. קבוצות לרכישה משותפת כגון פליי סמארט ואחרות, משתמשות בשיטות מתמטיות שנבנו במיוחד – לצד משלוח טפסים בכמויות גדולות.

בדיוק כמו קבוצת רכישה בתחום הנדל"ן, המקטינה את העלויות עבור המשתתף הבודד ומאפשרת לו לזכות בדירה – כך גם פועלת שיטת השיתוף במשחקי המזל השונים, כגון לוטו, טוטו, צ'אנס, וינר וכן הלאה.

אז שיהיה בהצלחה!

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *