איך בוחרים ספק ותשתית אינטרנט

ספק ותשתית אינטרנט
איך בוחרים ספק ותשתית אינטרנט
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בימינו, ברחבי העולם ובישראל כולנו משתמשים באינטרנט לצורכי עבודה, לימודים, תקשורת ופנאי. משום כך, כל אחד מאיתנו זקוק לספק ותשתית, שיאפשרו לו גלישה חופשית בבית, בעסק ובמפעל. כיום ניתן למצוא חברות רבות המספקות שירותי אינטרנט בישראל, בעוד שכשמדובר בתשתית, קיימות כחמש ספקיות בלבד, ביניהן בזק, הוט וUNLIMITED.לפניכם מדריך לבחירת ספק ותשתית אינטרנט.

 

איך בוחרים ספק ותשתית אינטרנט בארבעה שלבים

 

ארבעת השלבים לבחירת ספק ותשתית אינטרנט

 

שלב ראשון: מה הצורך המדויק שלכם

 

בבחירת ספק ותשתית אינטרנט, הגדירו מראש מה צורכי השימוש שלכם. אם אתם משתמשים ברשת לצורך שליחת מיילים, האזנה למוזיקה ושיטוט באתרים, אינכם צריכים מהירות גלישה גבוהה במיוחד. לעומת זאת, אם אתם משתמשים באינטרנט לצורך צפייה בסרטים, ולמשחקי מחשב אונליין, אתם זקוקים למהירות גלישה ורוחב פס גבוהים.

 

שלב שני: עלויות וחבילות

 

חיסכון הוא כמובן גורם חשוב בבחירת ספק ותשתית אינטרנט, ותוכלו להוזיל את העלויות בבחירת חבילה של תשתית, גלישה וטלוויזיה מאותה חברה. עסקאות אלו משתלמות במיוחד עבור מי שיש להם מנוי לצפייה בטלוויזיה. אם אתם לא צופים בטלוויזיה, עדיין כדאי לבדוק רכישת תשתית וגלישה מאותה חברה, כיוון שבנוסף להוזלת העלויות, רכישת השירות כולו מאותה חברה תייעל את הטיפול בתקלות ואת שירות הלקוחות.

 

שלב שלישי: שירותים נלווים

 

בדקו מה כל חברה מספקת. העדיפו חברות המספקות לכם נתב ( זה אומר שבכל בעיה בנתב יש לכם למי לפנות, ושניתן יהיה לפתור חלק גדול מהתקלות מרחוק), אנטי וירוס, סינון תכנים לא מתאימים לילדים וכן הלאה.

 

שלב רביעי: שירות והשוואת מחירים

 

לפני שאתם בוחרים את ספקית האינטרנט והתשתית שלכם, בדקו עם שכנים ומכרים באזור מגוריכם את טיב השירות של החברות השונות. עדיף לשלם כמה שקלים נוספים בכל חודש ולדעת שתקבלו שירות תמיכה, שירות טכני, וטכנאי עד הבית במהירות כאשר תיתקלו בבעיה. בנוסף לכך, בצעו סקר שוק, קבלו הצעות מחיר, ובדקו את כל הסעיפים בחוזה. העדיפו חברות שמציעות לכם שירות בעלות חודשית קבועה. בדקו בחוזה לכמה חודשים העסקה תקפה, וזכרו לחדש אותה בתום התקופה, אחרת תמצאו בדיעבד שגבו מכם יותר כסף ממה שהתכוונתם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • לא בכל מקום קיימת התשתית הנחוצה לגלישה איכותית ולכן כדאי לברר עם שכניכם אילו תשתיות אינטרנט קיימות באזור מגוריכם. כשאתם מבררים, שאלו גם על תדירות תקלות ועל מהירות ויעילות הטיפול בהן, זה משמעותי בייחוד עבור מי מכם שזקוקים לאינטרנט לצורכי עבודתם.
  • המעבר בין ספקיות תשתית ואינטרנט כיום הוא פשוט וקל, ובמרבית המקרים, את כל הבירוקרטיה תבצע עבורכם החברה אליה אתם עוברים. הודות לכך, אין מה שימנע מכם להחליף את ספקיות התשתית והאינטרנט שלכם במידה ולא תהיו מרוצים.

 

קישורים מעניינים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *