איך בוחרים ביטוח חובה לרכב

בחירת ביטוח חובה לרכב
איך בוחרים ביטוח חובה לרכב
המדריך עזר? פרגנו 🙂

להבדיל מביטוח צד ג' וביטוח מקיף, שהם אופציונאליים ורכישתם נתונה להחלטת בעל הרכב, על כל בעל רכב מוטלת החובה לבטח את רכבו בביטוח חובה. מי שנוהג ברכב שאין לו ביטוח חובה מבצע עבירה, ומן הסתם, לא הייתם רוצים להימצא בסיטואציה בה רכבכם מעורב בתאונה ואינו מבוטח.  כיצד לבחור ביטוח חובה לרכב – על כך במדריך המובא לפניכם.

 

איך לבחור ביטוח חובה לרכב בארבעה שלבים

 

ארבעת השלבים בדרך לבחירת ביטוח חובה משתלם לרכב שלכם.

 

שלב ראשון: הגדרות

 

סביר להניח כי תרצו לבחור בפוליסת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם. פוליסת ביטוח רכב משתלמת צריכה להיות מצד אחד זולה, ומצד שני מתאימה לרכב ולנהג. עלות הביטוח תלויה בסוג הרכב, בגיל הנהג הצעיר ביותר, בוותק של הנהג העיקרי, ובעברו הביטוחי. לפני שאתם ניגשים למצוא ביטוח חובה לרכב שהינו המשתלם ביותר, אספו את כל הנתונים הדרושים. אם יש לכם תביעות ביטוח בשלוש השנים האחרונות, הכינו את המסמכים הרלוונטיים. כמו כן, הגדירו את גיל הנהג הצעיר ביותר שאתם מעוניינים שיוכל לנהוג ברכב.

 

שלב שני: ביטוח ישיר או ביטוח אישי

 

סוכנויות הביטוח הישיר למיניהן מציעות הצעות במחירים מפתים, אולם לפני שאתם מכניסים גם את ההצעות שלהן לסל אפשרויות ביטוח הרכב שלכם, חשבו האם אתם מסוג האנשים שערוכים לטפל בכל הבירוקרטיה במקרה שיארע אירוע ביטוחי. האם אתם פנויים לרוץ אחר חברות הביטוח השונות בדרישה שיספקו את כספי הביטוח המגיעים לכם, להשיג, לתייק ולהציג את המסמכים הנחוצים וכן הלאה. סוכן ביטוח אישי יעשה עבורכם את ההתרוצצויות ויטפל בכל הבירוקרטיה, כך שאם אינכם טופסולוגים ובירוקרטיה מרתיעה אתכם – שקלו בכובד ראש לבחור סוכן אישי.

 

שלב שלישי: סקר שוק והצעות מחיר

 

פנו למספר סוכנויות ובקשו הצעות מחיר לביטוח. מומלץ לעשות זאת לפחות כחודש לפני מועד פקיעת הביטוח שלכם, כך שיהיה לכם מספיק זמן לטפל בכל הנושאים ולשקול את כל ההיבטים.

 

שלב רביעי: השוואה, תשומת לב לפרטים, ובחירה

 

השוו בין הצעות המחיר השונות, שימו לב לכל הפרטים בפוליסה, וכן לאותיות הקטנות, ובחרו בהצעה המשתלמת ביותר. אם עברכם הביטוי נקי, אל תתביישו להתמקח עם חברות הביטוח, תופתעו לגלות שהן יכולות להוזיל את המחירים, ושהן יעשו מאמץ ניכר בכדי לצרף אתכם לשורת המבוטחים שלהן.

 

טיפים ואזהרות:

 

  • הקפידו למסור פרטים מדויקים ונכונים לחברת הביטוח, אחרת אתם עלולים לגלות בעת הצורך, שהפוליסה שלכם אינה תקפה.
  • טפלו בנושא הביטוח לרכב מבעוד מועד, אם תדחו זאת לרגע האחרון , אתם עלולים לקבל החלטה שגויה מפאת קוצר זמן ולחץ.
  • אם אינכם מוגבלים מאוד באמצעים, בודאי תרצו לרכוש גם ביטוח צד ג' לרכב, ואולי אף ביטוח מקיף. אינכם חייבים לרכוש את שלושת הביטוחים באותה חברה, אך רכישה משולבת עשויה להוזיל את התשלום הכולל, ומומלץ לבדוק זאת מראש.

 

קישורים מעניינים:

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *