איך מייבאים רכב מחו"ל – המדריך המקוצר

איך מייבאים רכב מחו"ל – המדריך המקוצר
המדריך עזר? פרגנו 🙂

יבוא רכבים מחו"ל הופך לתדיר יותר ויותר. ישראלים רבים בוחרים לעשות זאת על מנת לרכוש רכבים שאינם מיובאים ארצה ו/או כאשר הם מעוניינים לחסוך בעלויות הרכישה. חשוב לגשת לתהליך הייבוא עם הידע הדרוש להתנהלות מול הרשויות, על מנת לחסוך עוגמת נפש, לקצר הליכים ולהימנע מתקלות בלתי צפויות.

איך לייבא רכב מחו"ל בארבעה שלבים

פירוט ותיאור של ארבעה שלבים בדרך לייבוא אישי של רכבים מחו"ל.

שלב ראשון: בחירת הרכב המיועד ובירור מול הרשויות

בראש ובראשונה יש לבחור ולאתר את הרכב שבו אתם מעוניינים. מומלץ לקחת את הזמן ולהשקיע מחשבה רבה בהחלטה. ההיצע בחו"ל גדול יותר מההיצע בארץ, לרבות אפשרויות רבות בתחום המכוניות החשמליות וההיברידיות ורכבי היוקרה השונים. יש לוודא שהרכב מותר לייבוא פרטי מבחינת משרד התחבורה ושהוא עומד במספר תנאים.

שלב שני: בדיקת הרכב ורכישתו

במידה ולא מדובר ברכב חדש, כדאי לבדוק את הרכב לפני שאתם רוכשים ומייבאים אותו באופן רשמי. בדקו את מצבו המכאני והחיצוני ובררו את הקילומטראז' המדויק שלו. זאת ניתן לעשות על ידי היעזרות בסוכנות ישראלית, על ידי טיסה עצמאית שלכם או על ידי אדם שאתם מכירים ונמצא במדינת המוצא.

שלב שלישי: שילוח הרכב ארצה

יש להוביל את הרכב מהסוכנות, מהחברה או מהאדם הפרטי שממנו רכשתם אותו עד לנמל, ולשלוח אותו לישראל בעזרת אוניית משא. יש לדאוג לביטוח של הרכב בעת ההובלה שלו במים בינלאומיים. ניתן להשתמש בחברות ישראליות שיעזרו לכם לבצע את הליך השילוח באופן הקל והמהיר ביותר.

שלב רביעי: שחרור הרכב מהמכס

על מנת לשחרר בשעה טובה את הרכב יש להוציא רשימון דרך המכס ולגשת עם מספר מסמכים נוספים, לרבות טופס 21, רישיון יבוא, רישיון רכב מקורי, רישיון נהיגה בתוקף, שטר מטען – ועוד. בעת השחרור יש לשלם מיסי יבוא שונים, לרבות מכס ומע"מ, ובהתאם לערכו של הרכב ושער המטבע באותו יום.

 

טיפים ואזהרות

  • קיימות חברות וסוכנויות בארץ שמסייעות בייבוא אישי של רכבים מסוגים שונים ויוכלו לעזור לכם בתהליך, לרבות בדיקה קפדנית וצילום של הרכב בחו"ל.
  • יש לפעול על פי כל התנאים והתקנות ולהימנע מכל מצב של אי הבנה מול הרשויות, אשר עלול בתורו להוביל לעוגמת נפש ובזבוז יקר של זמן וכסף.
  • על יבוא רכבי יוקרה חלים מיסים מיוחדים ויש להתחשב בכך מראש, ולהתחשב באופן כללי בכל מיסי הייבוא שחלים על הרכישה.
  • רכישה של רכבים ירוקים, כגון רכבים היברידיים וחשמליים, תזכה אתכם במיסוי מופחת.
  • אין להעלות את הרכב על הכביש ולנהוג בו לפני שמותר לכם לעשות זאת ולפני שדאגתם להעביר אותו טסט רשמי, להוציא לו רישיון רכב ישראלי ולפני שהשלמתם כל פעולה שיש לבצע על פי חוק.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *