איך יודעים באיזה שבוע אני בהריון

איך יודעים באיזה שבוע אני בהריון
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מהרגע שבו בדיקת הריון מראה תוצאה חיובית, אינספור מחשבות צצות בראשם של הורים עתידיים – לרבות השאלה על שלב ההיריון. חישוב שבועות הריון מעורר בלבול לעיתים, אך ישנן מספר דרכים פשוטות בהן ניתן לחשב באיזה שבוע הריון את. האומדנים הבאים יכולים לעבור לך לדעת באיזה שלב את בהריון עד שתעשי בדיקה מדויקת אצל רופא נשים, כך שתוכלי לפנות מחשבות אחרות בנוגע להריון והלידה הצפויים.

חישוב שבועות הריון בצורה פשוטות

חישוב של שבועות הריון ניתן לבצע במספר דרכים; באמצעות השיטות הפשוטות הבאות, תוכלו לבצע חישוב של שבועות הריון לדעת באיזה שלב את נמצאת:

חישוב הריון ממועד הביוץ

הדרך הראשונה לחשב באיזה שלב את בהריון היא באמצעות חישוב שבועות הריון מרגע הביוץ האחרון. בממוצע, ימי הביוץ חלים כ-14 ימים בזמן מחזור הווסת נמשך כידוע 28 ימים. שיטת החישוב של גיל הריון ממועד הביוץ, עלייך לספור 38 שבועות מיום הביוץ שלכם על מנת לגלות באיזה שלב את בהריון שלך. אם את יודעת את תאריך הביוץ שלך, הוסיפי 38 שבועות (266 ימים) כדי לגלות את תאריך הלידה המשוער של התינוק שלך.

חישוב הריון ממועד הווסת האחרונה

הריון תקין נמשך כ-40 שבועות מהרגע של הווסת האחרונה של האישה ההרה. לכן, באמצעות חישוב של ההתעברות מהווסת האחרונה, תוכלי לחשב את תאריך הלידה המשוער שלך בקלות. כיצד תעשי זאת? פשוט הוסיפי 40 שבועות (280 ימים) מהיום הראשון של הווסת האחרונה שלך, ותוכלי לסמן ביומן את תאריך הלידה הצפוי של ילדך.

חישוב הריון באמצעות מחשבון הריון

חישוב ימים ושבועות הריון באופן עצמאי עשוי לבלבל נשים רבות, בדיוק בגלל זה מומלץ להשתמש בכלי יעיל במיוחד – מחשבון הריון אונליין. כיום את יכולה לבחור בין סוגים שונים של מחשבון הריון הקיימים ברשת כדי לחשב את השלב בו את נמצאת. במחשבונים מהסוג הזה, כל שתצטרכי לעשות הוא להכניס את תאריך הביוץ או הווסת האחרונה שלנו וזהו – המחשבון יעשה את השאר. מרגע שתספק את התאריך הנחוץ, מחשבון הריון יבצע את החישוב של ימי שבועות ההריון שלך, כך שתוכלי לקבל תאריך לידה משוער בקלות ובמהירות.

חישוב הריון באמצעות אולטרסאונד

במהלך ההריון, חשוב לבצע בדיקות סדירות כדי לוודא שהעובר והאם בריאים שההריון מתקדם בצורה תקינה. מלבד מצב בריאותי, בדיקות אולטרסאונד יכולה לגלות גם באיזה שבועות הריון את נמצאת. באמצעות בדיקה מהסוג הזה, הרופא יכול לבחון את הגודל של העובר שלך ולתת לך אומדן מדויק לגביי תאריך הלידה הצפוי. מבין כל השיטות שצוינו עד כה, בדיקת האולטרסאונד היא האמינה והמדויקת ביותר מפני שהיא מספקת מבט ישיר על העובר ומידת ההתפתחות שלו, ולכן חשוב לבצע אותה כדי לחשב שבועות הריון באופן מדויק.

קישורים מעניינים:

ויקיפדיה – הריון

ויקיפדיה – לידה

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *