איך הופכים דוד לדוד חכם

דוד שמש | דוד חשמל
איך הופכים דוד לדוד חכם
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

בעלי בתים או בעלי דירות – לכל אחד, בכל בית, יש דוד. אבל לא צריך להסתפק בדוד רגיל. ואם אתם רוצים שתהיה לכם היכולת להפעיל את הדוד מרחוק ובצורה חכמה ועל הדרך גם לחסוך כסף רב בהוצאות החשמל נגלה לכם דבר חשוב מאוד. איך הופכים בכמה צעדים פשוטים כל דוד חשמל או דוד שמש משולב חשמל לדוד חכם.

השלבים שיעזרו לכם להפוך דוד לדוד חכם

כדי להפוך את הדוד שמותקן בביתכם לדוד חכם מומלץ מאוד לפעול בשלבים הבאים:

שלב 1: בוחרים מתג או מפסק חכם

יש למצוא את המפסק הנכון, שנקרא מפסק חכם. אותו מרכיב לא גדול הוא למעשה ה"מוח" של הדוד החכם. הוא נועד להחליף את מפסק הישן שיודע בסך הכל לעשות שני דברים, לכבות או להפעיל את הדוד רק באופן ידני. שימו לב: יש מגוון רחב של מפסקים חכמים לדודים והם נבדלים ביכולות שלהם, בפונקציות השונות וגם בעיצוב.

שלב 2: מזמינים חשמלאי מורשה

את המפסק החכם של הדוד החכם, בין אם זה דודי שמש או דודי חשמל, צריך לדעת להתקין כמו שצריך. אפילו אם נדמה לכם שאתם יכולים להתמודד עם המשימה ללא קושי, זה לא כל כך מומלץ. הדבר הכי טוב הוא לקרוא למי שמוסמך לכך. כלומר, התקנת המתג חייבת להיעשות על ידי איש מקצוע, כך שלא יווצרו תקלות או ייווצרו קצרים. הזמינו חשמלאי או טכנאי שמורשה לבצע הסבות של בתים חכמים וצ'יק צ'ק תיהנו מדוד חכם באמת.

שלב 3: מורידים את האפליקציה לתפעול דוד חשמל חכם

ברגע שיש לכם מפסק חכם, הדרך להפעלה חכמה של הדוד קצרה מתמיד. אך כדי לעשות באמת שימוש ראוי בכל היכולות של הדוד החכם, צריך את האפליקציה שתאפשר לכם להפעיל בצורות הדרושות את הדוד. בעזרת האפליקציה שתתקינו במכשירי הסלולר של כל בני המשפחה תוכלו להפעיל את הדוד מקרוב או מרחוק, להפעיל ולכבות, להגדיר שעות רצויות ועוד ועוד.

שלב 4: לומדים את עקרונות ההפעלה של הדוד החכם

לאחר שתבינו בדיוק מהן כל היכולות של הדוד החכם ושל האפליקציה שמפעילה אותו, תוכלו ליהנות מנוחות הפעלה, חיסכון כספי ותמיד יהיו לכם מים חמים בכמות הנחוצה. ניתן למשל לקבוע תסריטי הפעלה (ימים ושעות להפעלה וכיבוי אוטומטיים). בחלק מהמתגים יש אפשרות להפעלה קולית ויש גם דודים חכמים שנותנים לכם מידע לגבי כמות המים החמים שנותרה בדוד ואפילו מי הפעיל את הדוד ומתי. כמו כן, תקבלו מידע לגבי הוצאות החשמל של הדוד, לתקופה רצויה.

טיפים חשובים ואזהרות נחוצות

  • אל תתפתו להתקין את המפסק החכם בעצמכם. זה אולי נראה פשוט אבל עלול לגרום קצרים או תקלות.
  • לא כל דוד חכם כולל חיישן שיודע לספק חיווי על כמות המים החמים שיש בדוד. אם נושא זה חשוב לכם, וודאו שהדוד החכם שאתם רוכשים (למעשה מתג פלוס חיישן) אכן מבצעים את הפעולה הזאת.
  • חלק מהמתגים החכמים מתהדרים בסגנון מרהיב והיי טקי למראה. אם עיצוב הבית חשוב לכם, העדיפו את הדגמים היפים על פני הדגמים החכמים שנראים פשוטים למראה.

קישורים למידע נוסף

הערך דוד חשמל בויקיפדיה

מחירים ותעריפי חשמל עדכניים – מתוך אתר חברת החשמל

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *