איך בוחרים קורס הייטק

בחירת קורס הייטק
איך בוחרים קורס הייטק
3 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

עיון קצר במודעות הדרושים מגלה כי עדין, בהייטק מרוויחים את הסכומים הכי יפים. הדרך המהירה להשתלב בענף היא לרכוש את הידע הנחוץ ולהשקיע, ללמוד. זה לא מקצוע שבו אי אפשר בלי לימודים. ויחד עם זאת, לימודי הייטק יש הרבה. אם אתם עומדים לפני השאלה איך בוחרים קורס הייטק, אלה השלבים שישלבו בקורס הנכון ואחריו – בתפקיד נחשק.

שלב ראשון: איסוף מידע

בגלל שיש הרבה מאוד תפקידים בהייטק, כדאי קודם כל להתחיל לחפש מידע אודות כל האפשרויות הקיימות. קורס הייטק יכול מצד אחד להתמקד בפיתוח תוכנה או בפיתוח אפליקציות אבל מצד שני, הוא גם יכול להתמקד במשהו שונה לחלוטין כמו עיצוב גרפי. יש קורסים שמלמדים נושאים כדוגמת פיתוח ועיצוב חווית המשתמש או ממשק משתמש, אחרים מלמדים ניהול רשתות. יש קורסים שמשלבים נושאים בחומרה (למשל קורס טכנאי מחשבים) ולצורך אבטחת מידע יש קורס נפרד שלפעמים נקרא גם סייבר. חשוב להבין מהו כל תפקיד לפני שנרשמים לקורס המתאים.

שלב שני: בדיקת התאמה אישית

לאחר שאתם כבר יודעים אילו תפקידים יש בהייטק ואילו קורסים שונים נדרשים, עדיין מוקדם מכדי להירשם. עליכם לשאול את עצמכם האם יש לכם את מה שצריך. קורסים מסוימים בהייטק, למשל קורס בודק תוכנה, מתאימים יותר לאנשים אנליטיים ומתמטיים. קורסים בשיווק דיגיטלי, ניהול מדיה דיגיטלית, קידום אתרים, עיצוב גרפי ותלת ממד יכולים להתאים יותר לאנשים יצירתיים שעבודה בשיתוף אנשים נוחה להם יותר.

שלב שלישי: בחירת קורס מבין האפשרויות החמות ביותר

בשלב זה, אתם כבר מכירים את כל הקורסים הקיימים בשוק וגם לאילו קורסים אתם יכולים להתאים. עדיין זו שאלה לא פשוטה, איך לבחור בקורס הכי הכי מתאים. דרך מאוד יעילה לשם כך היא לבדוק מהן רמות השכר בכל תפקיד. בכל אתר שבו יש מודעות דרושים הייטק  תוכלו למצוא לרוב גם טבלאות שכר, מהן תוכלו לקבל אומדן לגבי השכר הממוצע במשק בהתחשב בידע ובניסיון. בנוסף, כדאי להכניס לשיקול גם את האפשרויות בהתפתחות קריירה עתידית. תפקידים בכירים, למשל ב"ביג דאטה" יתאימו יותר למי שסיים קורס פיתוח תוכנה וכבר צבר ניסיון (פחות למי שמגיע מקידום אתרים או עיצוב גרפי).

שלב רביעי: השוואה בין מוסדות לימוד 

חשוב להשוות נכון בין מוסדות הלימוד שבהם ניתן ללמוד את הקורס שמתאים לכם. בדקו אילו הסמכות מקבלים במוסדות לימוד שונים. לא כל ההסמכות זהות. בדקו מיהם המרצים, עד כמה הם מנוסים ומה נכלל בסילבוס. כדאי להעדיף מוסדות לימוד שבהם אחוזי ההשמה למקצוע, לאחר סיום הקורס, גבוהים ואפילו גבוהים מאוד.

טיפים ואזהרות

  • אל תירשמו לקורס רק בגלל שיקול המחיר. הקורס זול מדי? יכול להיות שהוא פשוט לא מקיף מספיק.
  • בדקו שאתם מקבלים תמורה מלאה – הן במספר שעות הקורס הפרונטליות והן בתרגול במעבדות המחשבים.
  • שוחחו עם בוגרים שלמדו באותו קורס לפניכם. עדיף כאלה שלמדו בבית הספר למחשבים שנראה לכם מתאים ואתם רוצים לוודא.

קישורים רלוונטיים

וויקיפדיה – הייטק.

וויקיפדיה – טכנולוגיית מידע.

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *