איך בוחרים שקעים לבית

שקעים לבית | שקע לבית
איך בוחרים שקעים לבית
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בחירה של שקעים ומתגים רגע לפני השיפוץ

נמצאים בשלב מתקדם של שיפוץ או בניית בית החלומות שלכם, ומתלבטים כיצד לבחור את השקעים המתאימים לבית? כיום תוכלו למצוא מגוון שקעים בעיצובים שונים, המיוצרים על ידי מבחר חברות. כדי שתהיו בטוחים ומרוצים, כדאי להשקיע תשומת לב נאותה לבחירה מושכלת של שקעים איכותיים ובטיחותיים שיתאימו לצורכיכם. במיוחד עבורכם מוגש המדריך לבחירת שקעים לבית.

 

איך בוחרים שקעים לבית בארבעה שלבים

תיאור ברור וקל ליישום של ארבעת השלבים בדרך לבחירת שקעים לבית.

 

שלב ראשון: רשימה מסודרת

כדי לוודא שאתם רוכשים בדיוק את מספר וסוג השקעים שאתם צריכים הכינו רשימה מפורטת של מכשירי החשמל ומיקומיהם העתידיים. בנוסף לכך, במקרים רבים יהיה שקע חשמלי לצד מתגים, חשוב שתהיה ביניהם התאמה ולכן ערכו גם רשימה של כל המתגים ומיקומיהם. כמו כן, צרפו לרשימות את שקעי התקשורת השונים כגון טלפון, כבלים ואינטרנט.

 

שלב שני: בדיקת הרשימה מול החשמלאי

אמנם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים שיהיה בבית שלכם, יחד עם זאת, אינכם חשמלאים מוסמכים, ולכן השלב הבא הוא התייעצות עם מומחה. לאחר שהרשימה שלכם מוכנה, שבו עם החשמלאי שלכם ועברו על כל הפרטים, הקשיבו לעצותיו של החשמלאי, ובמידת הצורך עדכנו את הרשימות על פי הדרכתו. במעמד זה כדאי להתייעץ עם החשמלאי האם והיכן צריך למקם שקעי כוח או שקע חשמלי תלת פאזי.

 

שלב שלישי: תקנים של חברת החשמל

מערכת החשמל בכל בית צריכה לעבור בדיקה ואישור של חברת החשמל על מנת שניתן יהיה להתחבר לרשת אספקת החשמל ועל מנת שהבית יקבל טופס 4. לאחר שישבתם עם החשמלאי בדקו אילו שקעים של אילו חברות עומדים בכל התקנים, כדי שלא תמצאו בדיעבד שעל מנת לקבל אישור לאספקת חשמל עליכם להחליף את השקעים שבחרתם ולהתקין אחרים במקומם.

 

 

שלב רביעי: תיאום והעדפות אסתטיות

מומלץ לבחור שקעים שמאפשרים שילובים של מתגים ושקעי תקשורת לצד שקעי החשמל, כך שכל המתגים, השקעים והחיבורים יהיו תואמים. בחנו את הדגמים השונים שעומדים בתקנים, ובחרו את הצבע והעיצוב שמתאימים לבית שלכם.

 

טיפים ואזהרות

  • חשמל הוא עסק רציני ושימוש באביזרי חשמל לא איכותיים עלול להיות מסוכן, אל תתפתו לרכוש שקעים זולים המיוצרים על ידי חברות לא מוכרות, והימנעו מרכישת שקעים שאינם עומדים בתקן חברת החשמל.
  • פנו לחשמלאי מנוסה ואמין והקשיבו לעצותיו, זה יחסוך לכם עוגמות, סיכונים מיותרים ומפחי נפש.
  • כשאתם מחשבים את מספר המתגים והשקעים, הביאו בחשבון את העובדה שיש מספר נקודות מאור אותן תרצו להדליק מכמה מקומות, וכשאתם קובעים את מיקומם של השקעים התחשבו במיקום הרהיטים בחדר, כך שלא ייווצר מצב בו רהיט מסתיר מתג או שקע ומונע שימוש נוח בהם.

 

קישורים רלוונטיים

החלפת שקע חשמל

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *