כיצד נתכונן לשיפוץ חזית הבניין

כיצד נתכונן לשיפוץ חזית הבניין
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מתגוררים בבניין ישן ורוצים לשפץ את חזיתו? אם כן, מדובר במשימה מאתגרת ולא פשוטה, כזו המצדיקה פנייה לבעלי מקצוע המתמחים בכך וגם הכנות מקדימות כדי לעבור אותה בשלום. כיצד תתכוננו בצורה הטובה ביותר לקראת הליך שיפוץ חזית הבניין? הנה התשובה.

שלבים בהכנה לקראת שיפוץ חזית הבניין

  1. ארגנו ישיבת דיירים – רוצים לשפץ את חזית הבניין שלכם? בשלב הראשון עליכם לארגן ישיבת דיירים, לספר להם על הרעיון שלכם ועל הדרכים להוציא אותו אל הפועל. על פי החוק, כאשר מדובר בבניין משותף, יש לקבל את הסכמת רוב הדיירים (כלומר, לפחות 66 אחוז מכלל הדיירים). לרוב אין בעיה לקבל הסכמה כזו, אולם במצבים מסוימים – בעיקר במצבי מחלוקות בין הדיירים – המשימה עלולה להיות לא פשוטה. גם אם לא קיבלתם רוב, אל תתייאשו ונסו שוב.
  2. פנו לקבלן שיפוצים המתמחה בכך – בשלב הבא, לאחר קבלת הסכמת הדיירים, עליכם לפנות לקבלן שיפוצים המתמחה בשיפוץ חזיתות של בניינים. ערכו סקר שוק, השוו בין מספר קבלנים שונים ובקשו הצעת מחיר מפורטת, הכוללת את כל ההליכים הנדרשים במסגרת השיפוץ. אל תשכחו לבקש מהקבלן הערכה מבוססת של לוח הזמנים הדרוש לשם השלמת המלאכה.
  3. בחנו אפשרויות מימון שונות – שיפוץ חזית הבניין עשוי לעלות לכם לא מעט כסף. תוכלו לפנות לאגודה לתרבות הדיור שמציעה פתרונות מימון שונים, וגם לבנקים. חשוב מאד, לאחר שקיבלתם הצעת מחיר מסודרת, שתבדקו לעומק את פתרונות המימון שמציעים לכם ושתביאו את הדברים לידיעת שאר הדיירים או נציגיהם.
  4. דאגו להזמין בעל מקצוע המתמחה בפינוי פסולת – בחרתם קבלן? קיבלתם אישור לפתרון מימון כלשהו? מצוין. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים בתהליך השיפוץ עצמו, דאגו להזמין בעל מקצוע לפינוי פסולת. במהלך השיפוץ צפויה להצטבר מחוץ לבניין (וייתכן שגם בתוך הבניין עצמו) לא מעט פסולת בניין. חשוב לפנות אותה מדי יום וחשוב שהדבר יתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע המתמחים בכך, כאלה הנעזרים בציוד הנדרש שיסייע בעניין ומכירים את אתרי הפינוי המורשים.

טיפים ואזהרות

עליכם לוודא שהקבלן שאליו אתם פונים הנו בעל ניסיון בשיפוץ חזיתות כאלו וכדאי לכם גם לבקר במקומות שבהם בוצע שיפוץ דומה על ידו. כך תוכלו להתרשם מאופי עבודתו ומרמת הגימורים, וגם לשאול את הדיירים במקום האם היו מרוצים מהתהליך ומהתוצאה. מעבר לכך, כשאתם מוצאים קבלן מתאים, בקשו לשמוע ממנו מה צפוי להיות תהליך העבודה ואילו הכנות מיוחדות נדרשות מכם, הדיירים.

כאמור, חשוב לשאול אותו גם כמה זמן צפוי להימשך השיפוץ ולדאוג ליידע בכך את כל הדיירים. זו צפויה להיות תקופה לא קלה עבורכם ועבר הדיירים האחרים. לכלוך רב שמצטבר במהלך היום, רעש וגם בעלי מקצוע שמסתובבים באזור. עליכם להיות סבלניים ולדעת שבסופו של דבר השיפוץ יסתיים ואתם תוכלו ליהנות מבניין יפה ואסתטי יותר, מה שגם יעלה את ערך הנכס שלכם.

קישור שימושי

פסולת בניין בויקיפדיה

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *