איך מנסרים בטון?

איך מנסרים בטון?
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

עבודות שונות בתחום הבנייה והשיפוץ יכולות לשלב ניסור בבטון. עבודות להגדלת או ליצירת חלון, פתיחת פתח בתקרה לארובה ואחרות דורשות ידע וכלים מקצועיים לצורך ניסור בבטון. את העבודה מבצעים בעזרת כלים שמיועדים לניסור בטון כמו מסור יהלום, והיא תתבצע על ידי חברה מקצועית שמכירה היטב את התחום ואת ההשלכות ההנדסיות של העבודה.

ניסור בבטון חייב להתבצע בצורה מקצועית, ועבורכם ריכזנו, שלב אחר שלב, כיצד יש לבצע את העבודה בשטח.

שלבי הניסור בבטון

שלב ראשון – בדיקת השטח

בחברה שמתמחה בתחום ניסור בבטון יודעים שכל עבודה מחייבת בדיקה ותכנון. לחברה יהיה ציוד מתקדם והצוות שלה חייב להיות בעל ניסיון, מקצועי ובעל ידע בניסור בטון. הציוד יכלול לא רק את מה שנדרש לביצוע הניסור, אלא בהתאם לעבודה ייתכן ויהיה צורך בהבאת ציוד לפינוי פסולת כבדה כמו משאיות.

שלב שני – אסטרטגיית העבודה

לאחר הבנת המשימה, בשלב השני יתבצע תיאום בין הגורמים השונים בצוות ויסומנו החלקים השונים של העבודה. זה גם הזמן לבחור בכלי הניסור המתאימים. העבודה תתוכנן כך שתתבצע במינימום הפרעה לסביבה ובמהירות האפשרית. ההתאמה של הציוד הנכון חשובה מאין כמותה – היא תקבע את העמידה במשימה ואת מידת הלכלוך במקום. חברה מקצועית חייבת להחזיק בציוד מתקדם ולהתחיל את עבודת הניסור רק לאחר תכנון מוקפד.

שלב שלישי – ניסור

תהליך ניסור הבטון יכול להיות מורכב ומאתגר. לעתים מספיק לבצע את העבודה עם כלי חיתוך בלבד ולעיתים יש צורך לשלב מכונות נוספות שיסייעו להזזת הבטון ולהפרדת חלקים במבנה. המטרה היא לבצע את העבודה תוך שמירה על המבנה ההנדסי הקיים ולהשאירו חזק ועוצמתי. בנוסף, התפקיד של החברה המתמחה בתחום הוא להימנע מרסיסים ומנפילת חלקי בטון שיכולים להוביל גם הם לנזק למבנה.

שלב רביעי – פינוי הפסולת

עבודת הניסור מסתיימת בניקוי השטח. כל עבודה בתחום הבנייה יכולה להשאיר שאריות מסוכנות לעוברים ולשבים. החברה המבצעת צריכה להבטיח שבסיום העבודה יתבצע ניקוי יסודי תוך שימוש במשאיות ריקון פסולת כבדה, על פי הדרישה. במקרה של עבודות ניסור בבטון יש לזכור שמדובר בעבודה הנדסאית מורכבת וכי חובה לשמור על כללי הבטיחות ולהגן על העובדים במקום, על המבנה עצמו ועל האנשים שיכנסו אליו בתום העבודה.

טיפים ואזהרות

  • אין לזלזל בעבודת ניסור בבטון. לפני תחילת העבודה חובה לבדוק שאין כל סכנה לפגיעה במבנה מבחינה הנדסית, ולהזמין בעלי מקצוע שמכירים היטב את תחום העבודה.
  • מומלץ לברר מראש כיצד החברה פועלת, איזה ציוד יש ברשותה ומי יהיה אחראי על הניקיון.
  • ניסיון לקצר בלוחות זמנים, שימוש בכלים שאינם נכונים לעבודה וביצוע על ידי חברה לא מקצועית, עלולים להיות מסוכנים. יש להקפיד על כל השלבים במהלך העבודה ולשמור על כללי הבטיחות.

קישורים שימושיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *