עמוד הבית » פנאי » איך לתכנן טיול בארץ
איך לטייל בארץ

איך לתכנן טיול בארץ

איך לתכנן טיול בארץ
5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

יציאה למסלול טיול בארץ מחייבת אתכם לתכנן את הדרך והמסלול שלכם בצורה מקיפה ומעמיקה. פעולת התכנון הינה מהנה ומרגשת ובכוחה להכין אתכם היטב לדרך אליה תצאו. חשוב להקדיש זמן לשלב זה כיוון שישנם שלל מסלולי טיול, כל אחד מתאים לקבוצת גיל שונה וקיימות גם מגבלות שונות אשר יכולות להשפיע על הדרך שלכם. לפניכם מדריך מקוצר לתכנון יעיל של טיול בארץ.כל השלבים לתכנון טיול בארץ

שלב ראשון – תכנון הטיול לפי טווח הגילאים

בשלב הראשון של התכנון, עליכם להבין מי הם המטיילים ובמיוחד אם אתם יוצאים עם חברים נוספים וקרובי משפחה. יש להתאים את המסלול לטווח הגילאים ולזכור כי המסלולים נבדלים זה מזה במידת העניין והקושי שלהם.

שלב שני – בחירת מסלול לפי העונה

בעת בחירת מסלול הטיול יהיה עליכם להתחשב גם בעונות השנה ולבדוק כי המסלול מתאים לעונה המיועדת. למשל, אם אתם חושבים לצאת למדבר, יכול להיות שהמחשבה שהוא זמין תמיד תעבור בראשכם, אך עליכם לזכור כי מסלולי מים יכולים להיות מסוכנים בעונת החורף ולכן תמיד יש לבחור מסלול שמתאים לעונה.

שלב שלישי – בחירת מסלול

היכרות מקדימה עם המסלולים השונים תעזור לכם לדעת מה אורכם וכמה הם מאתגרים. ברחבי ישראל ישנם שלל מסלולים, חלקם מתאימים גם לכיסאות גלגלים וחלקם דורשים יכולות גבוהות של הליכה וכוללים טיפוס על סולמות וחבלים. המסלול חייב להתאים ליכולות שלכם ואם אתם לא מנוסים בטיולים, אך אוהבים את הטבע ומטיילים מדי פעם, תמצאו שלל מסלולים לצאת אליהם.

שלב רביעי – קבלת החלטות הנוגעות לאוכל

בהתאם לאורכו של המסלול והטיול שלכם תצטרכו לקבל גם החלטה היכן לאכול. אתם יכולים לבחור לאכול לאורך המסלול, לעצור אחריו במסעדה או לערוך פיקניק בטבע. כל החלטה היא טובה כל עוד תדעו כי האופציה פתוחה בפניכם. אם אתם מתכננים לאכול במסעדה בסיום הטיול עליכם לזכור כי ישנם מסלולי טיול מרוחקים מערים וישנן מסעדות אשר סגורות בשבתות בשל כשרות ולכן לבדוק שאכן תהיה מסעדה זמינה עבורכם.

שלב חמישי – בחירת מקום לינה

בין אם אתם מתכננים לישון בטבע ובין אם אתם מתכננים לישון בצימר או אכסניה, חשוב שתתכננו מראש ותדאגו שיהיה מקום שמור עבורכם. שימו לב כי בעונות עמוסות גם שמורות הטבע מתמלאות מהר ובדרך כלל מומלץ להזמין מקום לינה מראש.

שלב שישי – ארזו את עצמכם לקראת הטיול

בהתאם לאופי הטיול שלכם, יהיה עליכם לדאוג לכל הציוד הנדרש. תמיד חשוב שיהיו לכם מים, יותר ממה שמומלץ ובנוסף, אם אתם מתכננים ללון בשטח חשוב שתיקחו אתכם אוהל, שק שינה, אמצעים להדלקת אש, בגדים חמים ותדאגו למזון שישמש אתכם לאורך הטיול. אל תסמכו על כך שתשלימו את החסר במהלך הדרך אלא התארגנו מראש על כל הציוד.

טיפים ואזהרות

רגע לפני יציאה לדרך ובשלב התכנון חשוב מאד לבדוק אם מדובר באזור שיש בו סכנה של אסון טבע, האם מדובר בשטח אש ולבדוק את שעות הפתיחה של המסלול. עוד חשוב לבדוק את אמצעי הגישה למסלול ואם הוא אינו מעגלי כיצד תגיעו מנקודת הסיום אל רכבכם או מקום הלינה.

קישורים שימושיים

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

הגרלת צ'אנס שיתופית

איך משחקים צ'אנס?

איך משחקים צ'אנס?המדריך עזר? פרגנו 🙂 הגרלת צ'אנס היא הגרלה המתבצעת באמצעות כדורים. ההגרלה מבוססת …

בחירת מחנה קיץ

איך בוחרים מחנה קיץ

איך בוחרים מחנה קיץהמדריך עזר? פרגנו 🙂 החורף תם, חופשת הקיץ עוד רגע כאן, וזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *