איך עושים כביסה

כביסה
איך עושים כביסה
4.5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

לא רק אמא צריכה לעשות כביסה, מגיע שלב בחיים שבו עוברים לגור מחוץ לבית ואז צריכים ללמוד לעשות כביסה לבד. אז איך יודעים לעשות כביסה נכון? אם גם לכם קרה שהחולצות הלבנות הפכו לחולצות וורדות, הגעתם למקום הנכון.

שלבים לעשיית כביסה

שלב 1:

הפרידו את הצבעים! אם אתם ממש משקיעים תוכלו גם להפריד סוגי בדים, למשל להחליט שמכבסים את המצעים עם המגבות במכונה אחת. ולהכניס מכונה אחרת עבור שאר הבגדים.

שלב 2:

לאחר שהחלטתם להפריד את המצעים והמגבות משאר הבגדים הפרידו את הצבעים. דאגו שאם אתם מכבסים בגדים בהירים בצבע לבן, בז' או אוף-וויט, לא ישתרבבו למכונה בגדים בצבעים כהים כמו כחול, ירוק, חום ושחור. את כל הבגדים הכהים כבסו ביחד. הכניסו את ערמת הבגדים המופרדת למכונת הכביסה ודאגו שיש בידכם אבקת כביסה או נוזל כביסה – למשקיעים: ניתן ורצוי להוסיף גם מרכך כביסה.

שלב 3:

בחרו בתוכנית הכביסה המתאימה לבגדים שלכם. בדים רגילים רצוי לכבס בטמפרטורה נמוכה של בין 30-40 מעלות. מצעים ומגבות רצוי לכבס בטמפרטורה גבוהה 60-90 מעלות. תלוי במכונת הכביסה.

שלב 4:

לאחר שהמכונה סיימה את הפעולה, הוציאו את הבגדים מהמכונה, תוכלו לייבש את הבגדים במייבש, לפי סוגי הבגדים או לתלות את הכביסה על החבל בחוץ/ מתקן תלייה המיועד לתליית כביסה.

טיפים ואזהרות:

  • דאגו שאם יש בד שיש סיכוי שיוכל להוריד צבע, הוא יכובס בנפרד.
  • הפרידו צבעים בוהקים כמו אדום, או כחול.
  • בדקו את תוכניות הפעולה של מכונת הכביסה שלכם- לרוב יהיה מצויין אם התוכנית מתאימה לבגדים עדינים, סוודרים, או מגבות.
  • אל תחסכו באבקת כביסה ובמרכך כביסה – כך הכביסה תצא עם ריח טוב שיישאר זמן רב על הבגדים.

קישורים שימושיים:

וידאו רלוונטי:

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *