עמוד הבית » פנאי » איך מנקים לכלוכים קשים?
kid-2586010__340

איך מנקים לכלוכים קשים?

איך מנקים לכלוכים קשים?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

לכלוכים קשים יכולים להוות מטרד מעצבן ולא פשוט עבור בעלי הבית, במיוחד כאשר מדובר בלכלוך קשה על גבי ריהוט יקר, רצפת פרקט או בגד יוקרתי. כדי להתמודד עם לכלוכים קשים, הדבר החשוב ביותר שיש לעשות הוא להתאים את שיטת הניקוי לסוג הלכלוך ולבחון שיטות ניקוי שונות המצמצמות את השימוש בחומרים מזיקים לסביבה.

שלבים בניקוי לכלוכים קשים

שלב ראשון – התאמת שיטת הניקוי לסוג הלכלוך

לא כל שיטת ניקוי תעבוד על כל סוג של לכלכוך. למעשה, יש שיטות ניקוי שיחמירו לכלוכים כאלה ואחרים אם אינם מתאימים להם. איך תדעו להתאים את סוג הלכלוך לשיטת הניקוי?

התייעצות בנוגע להתמודדות עם לכלוכים קשים יכולה לסייע לכם בצורה משמעותית, מפני שמדובר בידע יקר מפז. כמובן, אין חובה של ממש להתייעץ עם אנשי מקצוע, אלא ניתן להסתפק בהתחלה בקרובים אליכם ולשאול אותם אם הם טיפלו בלכלוכים קשים בעבר. תתפלאו לגלות שעל ידי עצות מחברים או ממשפחה תוכלו להתמודד ביעילות עם לכלוכים קשים על ידי שימוש בשיטות ובחומרי ניקוי שלא הייתם חושבים עליהם באופן אינטואיטיבי.

כמו כן, ניתן להתייעץ עם בעלי המקצוע שמהם רכשתם את הריהוט או את הבגד המלוכלכים ולהתייעץ איתם בנוגע להסרה של לכלוך זה. צעד זה יכול לסייע לכם לשמור על המוצר שהתלכלך ואף להכיר לכם פתרונות ניקוי חדשניים ומתקדמים.

שלב שני – ביצוע הניקוי

לאחר שהתייעצתם והתאמתם את שיטת הניקוי לסוג הלכלוך, יש לבצע את שלב הניקוי ביתר זהירות וביסודיות.

  • עבודה עם חומרי ניקוי – מרבית האנשים יודעים איך לעבוד עם חומרי ניקוי סטנדרטים, אך יש חומרים שיכולים להיות רעילים ומסוכנים וחשוב לקרוא את הוראות השימוש לפני שמנקים איתם. כמו כן, יש להרחיק בעת הניקוי פעוטות, ילדים או בעלי חיים מהאזור ולעבוד עם אמצעים מיוחדים כמו כפפות ואף מסיכת סינון לדרכי הנשימה, אם יש צורך בכך.
  • ניקוי בקיטור – שיטת הניקוי בקיטור היא דרך מצוינת להתמודד עם לכלוכים קשים ועם השמדה של חיידקים. הקיטור מורכב, למעשה, מאדי מים המופעלים על ידי לחץ. בעזרת שיטה זו ניתן לנקות בתים, מכוניות ואפילו בגדים בצורה יעילה ויסודית. בעבר, ניקוי בקיטור התבצע רק על ידי אנשי מקצוע או מכונים שעסקו בכך, אך כיום ניתן לקנות מכשירים ביתיים המבצעים ניקוי בקיטור, ועל ידי כך להתמודד עם לכלוכים קשים ברחבי הבית. היתרונות של ניקוי בקיטור הם היכולת שלו להגיע כמעט לכל מקום, גם למקומות שקשה להגיע אליהם כמו תחתית הרהיטים או צדי המקרר. בנוסף, הקיטור יכול לנקות כל דבר, החל מבגדים, דרך ספות ושולחנות ואפילו רצפה, וכל זאת ללא שימוש בחומרי ניקוי כלל. דבר זה מאפשר גם את הצמצום בחומרי ניקוי כימיים שיכולים להוות סכנה בבית. למעשה, הניקוי מתבצע באמצעות מים בטמפרטורה גבוהה בלבד.

טיפים ואזהרות

בין אם עושים שימוש במכשירי ניקוי בקיטור או בשיטות הניקוי הסטנדרטיות, חשוב מאוד לוודא ששיטת הניקוי אכן מתאימה לרהיט ולסוג הלכלוך שעליו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוט לערוך ניסוי קטן על הכתם ולבחון האם שיטת הניקוי עובדת או מחמירה את המצב. כמו כן, חשוב לקנות חומרי ניקוי מחברות מוכרות ואמינות, לאחסן אותם במקום סגור ובטוח וכן לרכוש מכשירי ניקוי קיטור מקצועיים שעושים את העבודה כראוי ובצורה בטיחותית.

קישורים שימושיים

על ניקיון סביבת המגורים בויקיפדיה בעברית

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איטום גגות

איך בוחרים חברה לאיטום גגות

איך בוחרים חברה לאיטום גגותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 חודשי החורף מתקרבים, ואתם חוששים שיש בגג …

איך לטייל בארץ

איך לתכנן טיול בארץ

איך לתכנן טיול בארץ5 מתוך 5 (דירגו 2 איש) יציאה למסלול טיול בארץ מחייבת אתכם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *