עמוד הבית » בריאות » איך בוחרים פיזיותרפיסט?

איך בוחרים פיזיותרפיסט?

איך בוחרים פיזיותרפיסט?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

טיפול פיזיותרפיה מסייע למגוון רחב מאד של בעיות. הוא יכול להתבצע בעקבות בעיה אקוטית כמו שבר ותאונה והוא יכול גם להתבצע על מנת למנוע הידרדרות המצב הרפואי כמו במקרים של מניעת צניחת רחם. לבחירת הגורם המטפל בין אם מדובר במטפל דרך קופת חולים ובין אם מדובר במטפל במכון פיזיותרפיה פרטי יש משמעות רבה, עליו להיות מומחה בתחום הנחוץ לכם ולתת לכם את התרגילים והטיפול המתאים ביותר בעבורכם. כדי להקל עליכם בבחירת המטפל הכנו עבורכם את כל המידע הנחוץ, שלב אחר שלב, כיצד לבחור פיזיותרפיסט.

שלב ראשון – הגדירו את המטרה שלכם

אתם זקוקים לטיפול פיזיותרפיה כדי לטפל בבעיה מסוימת. הגדרת הצורך שלכם תעזור לכם להתמקד ולחפש אחר פיזיותרפיסט המתמחה בדיוק בבעיה שלכם. למשל, ישנם פיזיותרפיסטים שההתמחות שלהם היא בגיל המעבר בעוד שאחרים מתמחים בבעיות שיקומיות. לאחר שתהיו ממוקדים יהיה לכם קל יותר למצוא את המטפל האחד המתאים לכם.

שלב שני – התחילו לחפש אחר מטפל מומחה מאזורכם

הגעה אל המטפל תתבצע לכל היותר במרווחים של אחת לשבוע. לכן, חשוב מאד למצוא מטפל מומחה אשר יכול לתת לכם מענה באזור מגורכם. בעת החיפוש מומלץ להתמקד באזור ובבעיה שאתם רוצים לטפל בה וזה הזמן לבקש גם המלצות מהסביבה ולקרוא ברחבי האינטרנט חוות דעת על המטפל אותו מצאתם.

שלב שלישי – הקדישו זמן לשיחה המקדימה

השיחה הראשונה שלכם עם הפיסיותרפיסט או עם המרפאה תעזור לכם לקבל מידע חשוב כמו: מהי זמינות התורים במקום, האם המטפל עובד עם קופות החולים ואפשר לבקש החזר עבור הטיפול, איזו התמחות עבר המטפל וכל מידע אחר שנראה לכם חשוב. עליכם להקדיש זמן לשיחה הראשונה, לשאול את כל השאלות ורק לאחר שתרגישו ביטחון להגיע לטיפול הראשון.

שלב רביעי – הגיעו לטיפול הראשון

הטיפול הראשון, הוא אחד הטיפולים החשובים מבחינת ההחלטה שלכם אם הגעתם אל הפיזיותרפיסט המתאים עבורכם או לא. בטיפול זה, יהיה על הפיזיותרפיסט לבחון את הבעיה דרך תשאול, בחינת בדיקות קודמות שנעשו ובדיקה פיזית. לאחר מכן, יתחיל הטיפול והפיזיותרפיסט ייתן לכם לבצע תרגילים שונים ויתאים עבורכם את הטיפול.

הטיפול הראשון הוא ההזדמנות שלכם לדעת אם מדובר במטפל שמתאים לכם מבחינת רמת הידע, המקצועיות, ההקשבה ואופן הטיפול. לאחר שתדעו שהמטפל אכן מתאים עבורכם חשוב לקבוע סדרת טיפולים על פי המלצתו ולהקפיד לבצע את התרגילים השונים שייתן לכם.

טיפים ואזהרות

טיפולי פיזיותרפיה יכולים להיות יעילים למגוון רחב של בעיות ועליכם לבחור מטפל המתמחה בתחום הפרטני של הטיפול הרלוונטי בעבורכם. לא כל מטפל יסייע לכם בצורה מיטבית עם כל בעיה ולכן טיפ חשוב הוא לבדוק מהי ההתמחות של הפיזיותרפיסט ולבחור מישהו שיכול לתת לכם מענה לבעיה שלכם. בנוסף, אם אתם פונים לקליניקה פרטית, חשוב מאד שתסתכלו על החדר, הציוד שנמצא בו ותבדקו שהמטפל אכן מוסמך והוא מציג את תעודת ההסמכה שלו.

קישורים:

 ויקיפדיה פיזיותרפיה

פיזיותרפיה באתר משרד הבריאות

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בדיקת דופלר

איך בוחרים מכון רפואי המבצע בדיקת דופלר

איך בוחרים מכון רפואי המבצע בדיקת דופלרהמדריך עזר? פרגנו 🙂 נאמר לכם שאתם צריכים לבצע …

איך בוחרים מרפאת שיניים

איך בוחרים מרפאת שיניים

איך בוחרים מרפאת שינייםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 שמירה על שיניים בריאות היא חלק מן השגרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *