איך לשמור על השתלות השיניים

איך בוחרים מרפאת מומחים להשתלת שיניים
איך לשמור על השתלות השיניים
4 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

אתם רגע אחרי השתלות שיניים אצל מומחה לשיקום הפה, והשיניים שלכם מעולם לא נראו טוב יותר. עכשיו עולה השאלה: איך שומרים על התוצאה לטווח הארוך, ואיך מונעים את הישחקות השתלים בעוד מספר שנים?

שלבי שמירה על השיניים

כלל 1: מיד אחרי טיפול השתלות שיניים

סביר להניח שכשיצאתם מדלתות המרפאה עם שיניים חדשות, קיבלתם גם רשימת הנחיות מפורטת מאוד. הרופא שלכם בטח נתן לכם הוראות נוקשות לגבי הטיפול בימים שלאחר השתלות שיניים, שכולל נטילת תרופות, שטיפה של הפה עם חומרי חיטוי, הימנעות מעישון ומנוחה. הקשיבו היטב לכל ההנחיות האלה, המטרה שלהן היא לשמור על תוצאות הטיפול ברגעים הקריטיים ביותר שלו – רגע אחרי הניתוח!
כמובן, במידה ואתם מבחינים בשינויים, זיהומים, כאבים, ריח לא טוב, לחצים וכדומה, יש לפנות מיד למומחה לשיקום הפה ולבדוק שלא מדובר על סיבוך בטיפול.

כלל 2: שמירה על היגיינה יומיומית

אבל השמירה על השיניים לא מפסיקה כמה ימים אחרי ההשתלה. את השמירה על היגיינה יש לעשות באופן יומיומי במטרה לשמור על תוצאות הטיפול. כל עוד תשמרו על היגיינת פה סביב השתלים, כך לא תפגעו בתוצאות הטיפול ולא תשחקו את השתלים עצמם. חשוב לצחצח שיניים פעמיים ביום בצורה יעילה וטובה וכן להשתמש בחוט דנטלי סביב השיניים; אם לא תקפידו על ההיגיינה המירבית אתם עלולים לפגוע ברקמות מסביב לשתלים ולגרום לנזק ודלקות.

כלל 3: בדיקה תקופתית אצל רופא

גם אם אתם שומרים מושלם על היגיינת הפה, כדאי מאוד לבקר אצל הרופא כל מספר חודשים או לפחות פעם בשנה. בדיקות שגרתיות יאפשרו לאתר בזמן בעיות קשות כמו עששות ודלקות, וכך למנוע אותן מראש בעזרת טיפול קטן ופשוט. דלקות נוטות להופיע פעמים רבות מסביב לשתלים, ולכן הבדיקה התקופתית אצל הרופא תוציא אתכם מהדלקת במינימום של נזק.

כלל 4: אורח חיים בריא

אין מה לעשות, כדי לשמור על פה בריא, חשוב לשמור על אורח חיים בריא.

מומלץ מאוד להימנע מעישון, ותמיד טוב לאכול בריא ולהימנע מצריכה רבה של מתוקים.

השתלות שיניים אצל מומחה לשיקום הפה

כשאתם לקראת תהליך של השתלות שיניים, חשוב לבחור במומחה מקצועי, עם ניסיון רב שנים והמלצות. רופא שכזה ידע להתאים לכם את הטיפול האופטימלי, לבצע את הטיפול עצמו בצורה המקצועית והטובה ביותר וכמובן לתת לכם את ההוראות הנכונות לשמירה על ההשתלות. חשוב לבחור ברופא שאתם סומכים עליו, ושילווה אתכם צעד אחרי צעד, וגם לאחר שסיימתם את ההשתלות.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *