איך בוחרים מרפאת מומחים להשתלת שיניים

איך בוחרים מרפאת מומחים להשתלת שיניים
איך בוחרים מרפאת מומחים להשתלת שיניים
5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

אובדן שיניים עלול להתרחש מסיבות שונות. למשל, בשל עששת בלתי מטופלת. או בגלל מחלות חניכיים קשות. אפילו חבלה בפה עשויה לגרום לנפילת שן, כולה או חלקה. למרבה המזל, מרפאות מומחים להשתלות שיניים מספקות את התחליף הדומה ביותר לשיניים טבעיות, כלומר השתלת שיניים על בסיס שתל שעשוי טיטניום קשיח. מכיוון שמדובר בטיפול שאיננו מן הפשוטים, כדאי להקדיש מעט זמן כדי להבין, איך בוחרים בין שלל המרפאות.

שלבי בחירת מרפאת מומחים להשתלות שיניים

שלב 1: בירור צרכים מקיף

על מנת לבחור את המרפאה המתאימה, חשוב ראשית לכל להבין מה בדיוק צריכים לבצע. לדוגמה, אם מטופל זקוק גם לעקירה וגם להשתלה, צריך לבחור מרפאת מומחים שבה נוכח גם רופא המתמחה בהשתלות וגם מומחה המתמחה בעקירות. אם נזקקים לעקירה כירורגית, מומחה פה ולסת במרפאה יוכל לעמוד לשירותכם. במידה ויש ספק, ניתן להגיע לבדיקה וקבלת תכנית טיפולים גם כחוות דעת שנייה.

שלב 2: הניסיון של הרופא או רופאים שצפויים לטפל בכם

תמיד זכרו לשאול, לבדוק ולוודא מהו הניסיון של הרופא שאמור לטפל בכם. לא תמיד הרופא הראשון שעמו תיפגשו במרפאה אכן יהיה זה שיבצע את ההשתלה בפועל. בקשו לדעת מהו הוותק של הרופא לא רק כרופא שיניים אלא כרופא המתמחה בביצוע השתלות. זכרו כי לא כל רופא שמבצע היטב סתימת חורים או עקירה, אכן בקיא בהשתלות שיניים במידה נאותה.

שלב 3: קבלת הסברים מפורטים ומלאים

לפני שמתחילים בביצוע הטיפול דעו שיש כמה וכמה דרכים לביצוע השתלות שיניים. דעו שלא כל הרופאים שמבצעים השתלות, בקיאים בכל השיטות וערוכים לביצוע בכל שיטה שתבחרו. חשוב מאוד לקבל במרפאה הסברים מלאים ומפורטים אודות השיטות הקיימות להשתלות באילו שיטות הם עובדים. בין היתר קיימות שיטות כגון העמסה מידית, השתלת שיניים ביום אחד, שיטה שנקראת All on 4 וגם שיטה שנקראת All on 6. בחרו אך ורק מרפאה שבה הסברים ברורים ומקיפים ובה גם מבצעים את ההשתלה בשיטה שנראית עדיפה גם בעיניכם.

שלב 4: השוואת מחירים

במידה והתרשמתם לטובה יותר מאשר מרפאת מומחים אחת לביצוע השתלת שיניים, תוכלו לערוך השוואת מחירים. רק חשוב לזכור כי מחיר זול לא מהווה סיבה טובה להתפשר על איכות הטיפול! קחו בחשבון שהשתלה נחשבת לטיפול די רציני, בהשוואה לטיפולי שיניים אחרים.

טיפים ואזהרות

  • קיים הבדל בין רופא שיניים מומחה לבין מי שאינו מומחה. וודאו שמי שמציג עצמו כמומחה הוא אכן רופא מומחה (בעל הסמכה נוספת לעומת רופא שיניים רגיל).
  • זקוקים להרמת סינוס? עבור ביצוע הרמת סינוס או השתלת עצם יש צורך בניסיון מיוחד בהליכים כאלה.
  • בררו מהי זמינות המרפאה בזמן תהליך ההחלמה. כלומר, האם ניתן לשוחח עם הרופא במידת הצורך, גם מעבר לשעות הפעילות הרגילות.

קישורים שימושיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *