עמוד הבית » בריאות » איך בוחרים מרפאת שיניים
איך בוחרים מרפאת שיניים

איך בוחרים מרפאת שיניים

איך בוחרים מרפאת שיניים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

שמירה על שיניים בריאות היא חלק מן השגרה של כל אחד, החל מהקפדה על  ניקיון שיניים בבית, עבור דרך בדיקת שיניים תקופתית,  וכלה בטיפולי שיניים מורכבים. בכדי שתקבלו את הטיפול הטוב והבטוח ביותר, חשוב לבחור בתבונה את הרופא המטפל ואת מרפאת השיניים עימם תתקשרו. לפניכם המדריך לבחירת מרפאת שיניים.

 

איך לבחור מרפאת שיניים בארבעה שלבים

 

תיאור תמציתי של ארבעה השלבים בדרך לבחירה נבונה של מרפאת השיניים שלכם.

 

שלב 1: הגדרת הצרכים

 

אתם רוצים שהרופא המטפל בכם יהיה בעל מומחיות בתחום הנדרש. לכן, לפני שאתם יוצאים לחפש את רופא השיניים הנכון והמרפאה המתאימה, הגדירו את צורכיכם. למשל: אם אתם זקוקים לרופא שיניים שיבצע בדיקות תקופתיות, יראה שהכול בסדר, יסתום חורים קטנים ויפנה אתכם לשיננית, אתם יכולים להסתפק ברופא שיניים כללי. אם אתם מחפשים מרפאה בה יוכלו לטפל גם בכם וגם בילדיכם, תצטרכו למצוא מרפאה שיש בה רופא שיניים כללי, וכן מומחה לרפואת שיניים ילדים, ואילו אם אתם צריכים שיקום פה ושתלים תצטרכו רופא בעל התמחות מתאימה.

 

שלב 2: רשימת מועמדים

 

מצאו עד חמש מרפאות שיניים מומלצות בהן עובדים רופאים בעלי התמחות, מומחיות והכשרה בתחומים הרלוונטיים לכם. הקפידו לברר פרטים וחוות דעת על המרפאות, נסו לקבל המלצות ממכרים, ובדקו חוות דעת של לקוחות ברשת. השאירו ברשימתכם רק מרפאות שקיבלו חוות דעת טובות, וכמו כן הקפידו לבחור מרפאות שיהיה לכם קל ונוח להגיע אליהן.

 

שלב 3: סינון

 

בשלב זה צרו קשר עם כל אחת מהמרפאות שברשימתכם לשם סינון ראשוני. בקשו לדעת מה הכשרת הרופאים, מה זמינות המרפאה למקרי חירום, ועוד כל פרט שנראה לכם חשוב. קחו לתשומת ליבכם שרפואת השיניים מתחדשת כל הזמן, לכן כדאי שהמרפאה תהיה עדכנית ומודרנית, כך למשל אם חפצתם ביישור שיניים – במרפאת שיניים מתקדמת יוכלו להציע לכם גשר שקוף לשיניים שיהיה כמעט בלתי נראה. זו גם הזדמנות להתרשם מן השירות והאווירה במרפאה. הישארו עם לא יותר משלוש מרפאות אופציונאליות.

 

שלב 4: התרשמות אישית ובחירה

 

כעת הגיע הזמן לגשת לכל אחת מן המרפאות, לשוחח עם הרופאים, לבדוק את ההיגיינה, השירות והאווירה במקום, להציץ על תעודות ההסמכה של הרופא, ואף לקבל הצעות מחיר לטיפול לו אתם זקוקים. בחרו במרפאה בה הרגשתם הכי נעים ונוח, בתנאי שאכן יש לרופא את התעודות וההסמכות המתאימות. בחרו ברופא קשוב, שמכבד את דעתכם, ואינו מנסה לכפות עליכם לעבור תהליכים שאינם מתאימים לכם. תנו מקום גם לעלויות הטיפול בשיקוליכם, אך זכרו שהמחיר אינו חזות הכול.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אל תתנו לרופא שאינו בעל התמחות והכשרה מתאימות לבצע הליכים שאינו מוסמך לבצע בפה שלכם.
  • שימו לב שמקפידים להשתמש בכלים מחוטאים ושהרופא, השיננית, וכל מי שמתקרב לשיניכם משתמש בכפפות חד פעמיות.
  • אם במרפאה אין סייע/ת לצד הרופא במהלך הטיפול – גשו למרפאה אחרת.

 

קישורים רלוונטיים:

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת מסאז'יסט

איך בוחרים מסאז'יסט

איך בוחרים מסאז'יסט5 מתוך 5 (דירגו 1 איש) עיסוי יכול לפוגג מתחים נפשיים וגופניים, להאיץ …

איך בוחרים מיטת טיפולים | מיטת טיפולים

איך בוחרים מיטת טיפולים למעסים

איך בוחרים מיטת טיפולים למעסים5 מתוך 5 (דירגו 1 איש) הוכשרתם כמעסים, ואתם מוכנים לצאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *