איך חוגגים יום הולדת 10 לילדים בלי לפשוט רגל?

חגיגות יום הולדת
איך חוגגים יום הולדת 10 לילדים בלי לפשוט רגל?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

פעם, כשילדי שנות ה-80 היו רק ילדים, ימי ההולדת הסתכמו במסיבה בבית שבה כל החברים בכיתה הוזמנו הביתה, הייתה קצת מוזיקה, ממתקים ומשחקים מביכים וההוצאה העיקרית הייתה על הנקניקיה והצ'יפס או מגשי הפיצה בהפסקה. היום, עם זאת, הזמנים השתנו, וכמעט אף ילד לא יסתפק רק בדברים הללו. אז איך בכל זאת חוגגים יום הולדת 10 לילדים מבלי לפשוט רגל? הנה כמה שלבים ורעיונות לחגיגת יום הולדת שתכאב קצת פחות בכיס…
היו צרכנים חכמים ובצעו סקר שוק גם בכל הקשור לארגון היום הולדת

שלב ראשון – צרכנות חכמה וסקר שוק

כמו בכל תחום צרכני, גם בכל הקשור לתכנון יום ההולדת לילדים שלכם, היו צרכנים חכמים. הילד אמר שהוא רוצה ללכת עם החברים לחדר בריחה? או אולי לאיזשהי אטרקציה עם משקפי VR? נפלא. זה לא אומר שהמקום הראשון שתמצאו הוא בהכרח המומלץ ביותר או הזול ביותר. לכן, הרימו טלפונים, בררו מחירים, אם מדובר בקבוצה שלמה של ילדים (כיתה) יכול להיות שתקבלו הנחה על קבוצה גדולה ותוכלו להשיג מחיר טוב יותר. כמו כן, בחלק מהמקומות המחיר גם כולל כיבוד ושתייה בעוד באחרים אתם צריכים לדאוג לכך. חשבו את פערי המחיר וכמה תצטרכו להוציא גם מהבחינה הזו וקבעו לעצמכם עד כמה משתלמת האופציה עם הכיבוד לעומת זו שללא…אחרי שתבצעו את כל הבדיקות ותשוו מה כל מציע תוכלו לקחת החלטה מושכלת עם איזה מקום כדאי לסגור.

שלב שני – בחירת היום המשתלם ביותר

החלטתם על מקום לחגיגות אחרי סקר שוק מעמיק? נפלא! עכשיו נותר להחליט באיזה יום לקבוע את החגיגה. לרוב, הנטיה הראשונה היא מיד לפנות לשעות הערב או היום בסוף השבוע: ימי חמישי או שישי. אך בגלל שזו ההעדפה/ ברירת המחדל של הורים רבים, אלו הימים הכי ימים מבוקשים ולכן גם הכי יקרים לאירוע. לעומת זאת, אם תקבעו את היום הולדת באמצע השבוע ובדגש על תחילת השבוע, תראו שיש הפרש גדול במחיר כלפי מטה.

שלב שלישי – בחירת ספקים

שימו לב, שבהרבה מקומות המיועדים לחגיגות יום הולדת, יציעו לכם לקחת בחבילה שתרכשו לחגיגה גם שירותי צילום מקצועי של האירוע. אלא אם כן מדובר ביום הולדת משמעותי כמו בת מצווה, גיל 16 או גיל 18, ממש אין צורך להביא צלם מקצועי לכל יום הולדת. זכרו כי זו דרכו של המקום להוציא מכם יותר כסף ולהגדיל את ההכנסות שלו על חשבון הנחה אחרת שניתנה לכם בגלל היום או כמות המשתתפים. לכן, הסתפקו במצלמת הנייד שלכם או בחבר שיש לו ציוד צילום באיכות טובה וצלמו את האירוע בכוחות עצמכם. תתפלאו כמה כסף תחסכו בוויתור על הצילומים המקצועיים ובתפיסת רגעים ספונטניים מאושרים בעצמכם.

שלב רביעי – הסעות, הזמנות וארגון המוזמנים לאירוע

ולבסוף, אחרי שהכל סגור, נקבע ושולם, מומלץ לשלוח בהקדם האפשרי ככל שניתן הודעה אודות האירוע ותזכורות. בדיוק כמו בחתונה, גם באירועים הללו אתם מתחייבים למספר משתתפים ומשלמים בהתאם ואתם לא רוצים למצוא עצמכם במצב שרק חצי מהילדים יגיעו לחגיגה ששילמתם עליה עבור 20-30 ילדים. אם המקום אינו נגיש בהליכה ברגל ודורש הסעה של ההורים, חשוב לשריין מספר הורים שייסיעו בכל ענייני ההסעות ולארגן מספר רכבים שיהיו משותפים להגעה של מספר ילדים יחדיו.

טיפים לחגיגה מושלמת

לבסוף, זכרו כי החגיגה, למרות שאתם המשלמים עליה, היא קודם כל של הילד או הילדה שלכם. לכן, חשוב לתת להם לבחור את הרעיון או הקונספט ליום הולדת המועדף עליהם . כמובן, שאתם יכולים להתערב ולהציע רעיונות לחגיגת היום הולדת שהילד לא חשב עליה ושיש לה ערך מוסף חינוכי ומחשבתי בצידה (כמו למשל חגיגות יום הולדת במוזיאוני הילדים ברחבי הארץ), אך בסופו של דבר המטרה היא שהילד/ה שלכם יהנו מהחגיגות. זכרו כי לרוב בגיל 10 הם כבר יודעים היטב מה הם רוצים ומה טוב להם וכן מה אולי עלול לסכן אותם חברתית. לכן, אל תכריחו אותם לקבל את ההצעה שלכם, אלא רק האירו את עיניהם ונסו להגיע לפשרה על אירוע שיהיה מקובל גם עליהם וגם עליכם.

קישור שימושי

מידע על יום הולדת וההיסטוריה שלה באתר ויקיפדיה

ואיך זה לחגוג יום הולדת במוזיאון ילדים ? הנה הדגמה מוחשית מחו"ל:

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *