עמוד הבית » פנאי » איך לשחק סנוקר נכון?
שולחנות סנוקר

איך לשחק סנוקר נכון?

איך לשחק סנוקר נכון?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בעוד שביליארד נחשב למשחק יותר עממי, שאנשים רבים בכל הגילאים מכירים את הכללים שלו, משחק סנוקר, קיבל שם של משחק יותר יוקרתי, אשר רק למי שיש נכונות ללמוד וליישם בצורה חכמה את מה שלמד, יוכל לצלוח את המשחק ולהתקדם בו. אז איך משחקים סנוקר? מהיכן מתחילים? ומה עושים בכדי להתקדם במשחק? להלן מספר טיפים שיסייעו לכם בכך:

שלב ראשון – הבנת המשחק

בכדי לשחק סנוקר, צריך להבין בשלב הראשון את חוקי המשחק, ואת דרך חישוב הנקודות במשחק. במשחק סנוקר ישנם 15 כדורים אדומים, כאשר הערך של כל כדור הוא נקודה אחת. שישה כדורים נוספים המהווים חלק מהמשחק, מתאפיינים בניקוד שונה לכל כדור – צהוב – 2 נקודות, ירוק – 3 נקודות, חום – 4 נקודות, כחול – 5 נקודות, ורוד – 6 נקודות, שחור – 7 נקודות. המטרה של המשחק היא להכניס את הכדורים באמצעות הכדור הלבן על פי סדר הניקוד שלהם אל החורים שנמצאים בשולחן.

שלב שני – לבחור בקפידה את כלי המשחק

הכלי המרכז במשחק סנוקר, הוא השולחן, כאשר ההמלצה היא לשחק על שולחן סנוקר מקצועי, ולעשות שימוש במקלות עץ מיוחדים, הנחשבים לייעודיים עבור משחק סנוקר – יש לשים לב כי מקלות ביליארד לדוגמא, יתאימו למשחק ביליארד בלבד, לכן, בעת בחירת מקלות, כדאי לבדוק מדובר במקלות המיועדים באופן פרטני לסנוקר. שימוש בכלים מקצועיים, יאפשר ליהנות ממשחק איכותי וחווייתי יותר – ניתן לרכוש את הציוד למשחק סנוקר, להשכיר אותו, או להגיע למועדון סנוקר ייעודי, על מנת ליהנות מהמשחק.

שלב שלישי – להימנע מטעויות

משחק סנוקר הוא משחק מורכב יותר מאשר ביליארד, וכחלק מכך, השחקנים חשופים לביצוע של טעויות שונות, וכל טעות שכזאת, יכולה לזכות את היריב בנקודות, ולהוביל בסופו של דבר להפסד. בין הטעויות הנחשבות לנפוצות יותר במשחק – הכנסת כדור צבעוני לחור, בטרם הכנסה של כדור אדום, הכנסת הכדור הלבן לחור מבלי שיפגע קודם בכדור אדום או צבעוני ועוד..

שלב רביעי – שימוש בטקטיקות שונות

כשצוברים כבר וותק מסוים במשחק הסנוקר, כדאי להתחיל ולעשות שימוש בטקטיקות שונות, אשר בכוחן לסייע בהשגת הניצחון, או לפחות בדרך להשתפר במשחק הסנוקר. הטקטיקות עוסקות ברוב המקרים במיקומים השונים של הכדורים, ובחשיבה כבר בתור הנוכחי על המהלך אותו תבצעו בתור הבא – שחקני סנוקר מקצועיים מסוגלים לראות כמה צעדים קדימה, מה שמאפשר להם לבצע את הצעד הנוכחי בצורה הטובה ביותר האפשרית.

שלב חמישי – להיות סבלניים

אימון, זמן וניסיון, הם המתכון הטוב ביותר להשתפר במשחק הסנוקר. לכן, חשוב להיות סבלניים, להתקדם בכל משחק צעד קטן נוסף, ללמוד עוד ועוד דרכים וטקטיקות אשר יאפשרו להתקדם במשחק. סבלנות מהווה ללא כל ספק מפתח להצלחה במשחק הסנוקר.

טיפים אחרונים

  • בכדי לשפר את כישורי משחק הסנוקר, ניתן ליהנות ממידע עיוני על טקטיקות, טיפים ועצות בנושא סנוקר, וקיימת אפשרות גם לקבל פרטים לגבי תרגילים יישומיים, כאשר אימון בתרגילים הללו יכול לאפשר לכם לשפר את כישורי המשחק שלכם בצורה משמעותית.
  • אם הגיע תורכם ואין לכם אפשרות לבצע מהלך שיקדם אתכם במשחק, תמיד תוכלו לבחור במהלך אשר ייעודו להקשות על היריב שלכם ולהרחיק אותו מניצחון.

קישורים נוספים

איך משחקים פול?

שולחנות סנוקר באתר ספורט סנטר

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

צימר בצפון

איך בוחרים צימר בצפון לחופשה

איך בוחרים צימר בצפון לחופשההמדריך עזר? פרגנו 🙂 החורף כמעט נגמר, והאביב מתקרב ומביא איתו …

איך בוחרים אסקייפ רום

איך בוחרים חדר בריחה לפעילות חברתית מגבשת

איך בוחרים חדר בריחה לפעילות חברתית מגבשתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 פעילות חברתית היא הזדמנות להנאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *