עמוד הבית » פנאי » איך בוחרים מדריך טיולים לקבוצות
מדריך טיולים לקבוצות

איך בוחרים מדריך טיולים לקבוצות

איך בוחרים מדריך טיולים לקבוצות
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מתכננים טיול קבוצתי בארץ? בין אם מדובר ביציאה מאורגנת לטיול ממקום העבודה, בטיול משפחתי לציון אירוע חשוב, או ביציאה לטבע עם חברים, מדריך טיולים טוב הוא מה שיעשה את ההבדל בין עוד טיול אחד מני רבים, ובין טיול מהנה ומרגש, עמוס תוכן והפתעות, שעוד ידובר בו רבות. איך לבחור את מדריך טיולים לקבוצות – על כך בשורות הבאות.

 

שלבים בבחירת מדריך טיולים לקבוצות

 

ארבעת השלבים בדרך לבחירה מוצלחת של מדריך טיולים.

 

שלב ראשון: רשימת המלצות

 

בשלב הראשון, יש להרכיב רשימה של מדריכי טיולים מומלצים, מתוכה תבחרו את המדריך שיתאים לטיול שלכם. בקשו המלצות מחברים, אם יצאתם לטיול לא מזמן, ואהבתם את המדריך חפשו אותו, וכמו כן, תוכלו לבקש המלצות ויעוץ מאגודת מורי הדרך.

 

שלב שני: מפגש והתרשמות אישית

 

בשלב השני עליכם להיפגש עם המדריכים שברשימה שלכם, לראיין אותם, ולהתרשם מהידע, הניסיון וההסמכה שלהם. בקשו מכל מדריך רשימת ממליצים, ושוחחו עימם, חשוב לדבר עם כמה ממליצים, על מנת לקבל תמונה מקיפה. שימו לב להתרשמות האישית שלכם, לאינטראקציה ביניכם ובין המדריך, ולאווירה שהוא מייצר.השאירו מחוץ לרשימה מדריכים שאינכם מרגישים נינוחים בחברתם, וכן כאלו שנראים לכם לא מנוסים מספיק, לא מעודכנים, או לא מתאימים לאופי הקבוצה.

 

שלב שלישי: אישורים והסמכות

 

קיימים מורי דרך מוסמכים רבים בארץ, ובנוסף להם , בכל שנה משתחררים לשוק מדריכי טיולים צעירים בוגרי הצבא ורשות שמורות הטבע, שאינם מוסמכים על ידי משרד התיירות. ההמלצה היא לפנות למדריך מוסמך של משרד התיירות, המדריכים הרשומים באגודת מורי הדרך הם בוגרי קורס מדריכי טיולים מקיף, וכן עוברים השלמות וקורסים תקופתיים, ולכן הם מעודכנים, מיומנים, ובעלי ידע מעמיק.

 

שלב רביעי: תיאום ציפיות

 

זה השלב הסופי, ובו תבחרו את המדריך המתאים לכם ביותר – אם אתם מחפשים מדריך טיולים לחופשה בצפון הארץ, מדריך מנוסה שפועל בעיקר בנגב, במדבר, ובערבה, לא יתאים לצורך שלכם. לכן עליכם לשבת עם המדריך, לפרט בפניו את האזור בו אתם רוצים לטייל, את אופי הטיול, וכל דבר אחר שחשוב לכם שיקרה, או יהיה בטיול.  בחרו את המדריך שיכול להיענות לדרישותיכם, ושיש לו ניסיון הדרכה רב באזור אליו אתם יוצאים.

 

טיפים ואזהרות

 

  • כאשר אתם מקבלים המלצה מחברים, ודאו שההמלצה מבוססת על חווית טיול דומה לטיול שאתם מתכננים, ועל אוכלוסייה בעלת אותם מאפיינים.
  • אל תצאו לטיול עם מדריך שאין לו ביטוח, שכן אז במידה ותארע תקלה, לא יהיה לכם למי לפנות לקבלת סיוע, כיסוי ביטוחי, או פיצוי.
  • קיימים מדריכים שאינם רשומים באגודת מורי הדרך, והם עובדים ללא חשבוניות, זה אמנם מוזיל עלויות, אך מותיר אתכם חסרי הגנה במקרה שמשהו משתבש.

 

קישורים רלוונטיים:

 

 

 

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

הגרלת צ'אנס שיתופית

איך משחקים צ'אנס?

איך משחקים צ'אנס?המדריך עזר? פרגנו 🙂 הגרלת צ'אנס היא הגרלה המתבצעת באמצעות כדורים. ההגרלה מבוססת …

בחירת מחנה קיץ

איך בוחרים מחנה קיץ

איך בוחרים מחנה קיץהמדריך עזר? פרגנו 🙂 החורף תם, חופשת הקיץ עוד רגע כאן, וזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *