עמוד הבית » פנאי » איך בוחרים מחנה קיץ
בחירת מחנה קיץ

איך בוחרים מחנה קיץ

איך בוחרים מחנה קיץ
המדריך עזר? פרגנו 🙂

החורף תם, חופשת הקיץ עוד רגע כאן, וזה בדיוק הזמן להתחיל לחפש מחנה קיץ עבור הילדים. כשאתם שולחים את ילדכם למחנה קיץ, אתם מפקידים בידי צוות המחנה את היקר לכם מכל, ולכן לפני שאתם רושמים את הילד למחנה, עליכם לבצע תהליך סינון ובדיקה מדוקדק. לפניכם מדריך לבחירת מחנה הקיץ שיתאים לילדכם, ויעמוד בכל הדרישות והתנאים החשובים.

 

שלבים בבחירת מחנה הקיץ

 

מהם שלושת השלבים שעליכם לעבור בכדי לבחור נכונה את מחנה הקיץ השנה.


שלב ראשון: מיקוד סגנון ונושא

 

מחנה קיץ מאפשר לילד להתעמק בנושא אהוב עליו, ולהכיר חברים חדשים בעלי עניין משותף. שבו עם הילדים, ומקדו את מחנות הקיץ הרלוונטיים עבורם, קיימים מחנות קיץ בנושאים שונים, החל ממחנות קיץ כמו פעם, בהם הילדים נמצאים יחדיו בטבע, מקימים מחנה, פוגשים חברים חדשים, ונהנים מפעילות בריאה ללא מסכים, עבור דרך מחנות ספורט או מחנות טכנולוגיים מדעיים, וכלה במחנות קיץ בינלאומיים המתקיימים בחו"ל, בהם הילדים פוגשים חברים מרחבי העולם. לאחר שתגיעו למסקנות, ניתן יהיה להמשיך בחיפוש ולאתר את המחנה שעונה על הצרכים והרצונות של ילדכם.

 

שלב שני: הסמכות, תקנות, ואישורים

 

בשלב זה, לאחר שאיתרתם מחנות קיץ העונים על ההגדרות שקבעתם בשלב הראשון, יש לברר שהמחנה פועל על פי התקנות. מפעיל המחנה והמדריכים צריכים להיות בעלי הסמכה מתאימה, למחנה דרוש רישיון עסק,  והפעילות צריכה להיות מבוטחת בהתאם. כמו כן, יחס המדריכים והחניכים צריך להיות בין 1-5 ל1-10, בכדי שהפעילות תהיה איכותית ובטוחה. בנוסף, יש לוודא מה הם שירותי הרפואה במתחם, והאם קיימת תרגולת פינוי במקרה חירום.

 

שלב שלישי: המלצות

 

גם אם המחנה עומד בכל הדרישות והתקנים, איכות החוויה תלויה רבות באיכות הצוות. אמנם, כשמדובר במחנה קיץ שילדכם יוצא אליו בפעם הראשונה, קשה להעריך מראש את טיבם ואיכותם של המדריכים, אך קיימות דרכים שיעזרו מלכם לעשות זאת. ראשית, בקשו המלצות מחברים ומכרים, ושנית, בדקו באתר החברה המפעילה את כל הפרטים המצוינים בנוגע למדריכים, גילם של המפעילים, ניסיונם, השכלתם והתמחותם, זה ייתן לכם אינדיקציה לגבי איכות ההדרכה. ככל שהמדריכים מנוסים יותר, כך ייטב, וכמו כן, מדריכים בוגרים יהיו בדרך כלל מנוסים יותר מבני נוער. בחרו במחנה הקיץ שמן הבדיקות שביצעתם עולה כי ההדרכה בו היא האיכותית ביותר.

 

טיפים ואזהרות

 

  • חשוב להתאים את מחנה הקיץ לנטיותיו של ילדכם, ולא לנטיות שלכם, הימנעו משליחת ילדכם למחנה קיץ שאינו מעניין אותו.
  • סידורי בטיחות מתאימים, ביטוח מקיף, ושירותי רפואה טובים הם עניין שחשוב להתעקש לברר אותו. אל תתביישו, פשוט שאלו את המפעילים, האם קיים ביטוח לפעילות, מהם סידורי הביטחון, ומה שירותי הרפואה במחנה.
  • טווח המחירים של מחנות קיץ הוא רחב, ועלול להגיע לסכומים גבוהים. הגדירו את התקציב שלכם מראש, כך שלא תבזבזו זמן ואנרגיה על ממחנות קיץ שאין לכם אפשרות לממן.

 

קישורים שימושיים

 

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

צימר בצפון

איך בוחרים צימר בצפון לחופשה

איך בוחרים צימר בצפון לחופשההמדריך עזר? פרגנו 🙂 החורף כמעט נגמר, והאביב מתקרב ומביא איתו …

איך בוחרים אסקייפ רום

איך בוחרים חדר בריחה לפעילות חברתית מגבשת

איך בוחרים חדר בריחה לפעילות חברתית מגבשתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 פעילות חברתית היא הזדמנות להנאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *