איך מוצאים תחביב

איך מוצאים תחביב
איך מוצאים תחביב
3 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

שעות פנאי הם הזמן הזה ביום אותו אנחנו יכולים להקדיש לעצמנו, לבלות עם אנשים שאנחנו אוהבים, לעשות דברים שאנחנו נהנים מהם, או לא לעשות כלום – שגם זאת דרך לנצל את הזמן. אם אתם מרגישים שאומנם יש לכם שעות פנאי, אבל אין לכם דרכים יעילות לנצל את השעות הללו, תוכלו לשנות את המצב, ולמצוא לעצמכם תחביב.

תחביבים יכולים להיות קשורים למגוון רחב של תחומים ובין היתר: אמנות, ספורט, ריקוד, אוכל, נגרות ועוד.. כאשר, באמצעות שימת דגש על פרמטרים רלוונטיים, כל אחד יכול לבחור את התחום שהוא מתחבר אליו, כמו גם את התחביב המועדף עליו.

מציאת תחביבים ב-5 שלבים

שלב ראשון: הבנת תחומי העניין

השלב הראשון הוא להבין את תחומי העניין אליהם אתם נמשכים, האם אתם חובבי אסתטיקה ואומנות, האם אתם "הנדימנים" אשר שמחים להחזיק בכל פעם מחדש כלי עבודה ביד, או אולי אתם אוהבים לבלות במטבח, בבישולים ובניסיונות להכין מאכלים חדשים. ברגע שתבינו את תחומי העניין שלכם, יהיה לכם קל יותר, להתמקד בתחביב מתאים, שיאפשר לכם גם ליהנות ממנו, וגם לשרת אתכם בחיים.

שלה שני: זמינות

אם יש לכם כיוון לגבי תחביב מסוים, חשוב שתבדקו אם יש לכם את האפשרות לפתח אותו. לדוגמא, אם זה תחביב אשר מצריך קורס, האם הקורס זמין לכם ונמצא באזור מגורכם. כמובן, שאם התחביב דורש הצטיידות בציוד מורכב או בחומרים ספציפיים, חשוב לבדוק שיש לכם דרך להשיג את הציוד המדובר.

שלה שלישי: עלות

אם מדובר בתחביב שהינו יקר – הן מבחינת הציוד שהוא דורש, הן מבחינת קורסים ומכל בחינה אחרת, חשוב שתשאלו את עצמכם אם יש לכם את התקציב בעבורו, או שעדיף לכם לבחור בתחביב אחר, שיכול להיות דומה, רק זול יותר.

שלב רביעי: מציאת שותפ/ה

תחביב אותו תבצעו ביחד עם חבר/ה, בן זוג או בן משפחה, יכול להיות מהנה יותר, וגם להוביל להתמדה. כך שאם תוכלו למצוא תחביב משותף שכזה.

שלב חמישי: התמדה

התמדה – כל ההתחלות קשות, וגם אם אתם חווים קושי מסוים בפיתוח תחביב (שבסך הכול אמור להסב לכם הנאה), חשוב שלא תמהרו להרים ידיים ולהתייאש. מאוד יכול להיות שברגע שתפתחו את התחביב, הוא יסב לכם באופן הדרגתי יותר ויותר הנאה.

טיפים חשובים

  • בחרו תחביב שאפשר לפתח, תחביר אשר יאפשר לכם ליהנות ממנו לאורך זמן, ולגלות בכל פעם מחדש עוד ועוד דברים חדשים.
  • מומלץ לוודא שהתחביב בו בחרתם, אכן יאפשר לכם להתמיד בו – אם אתם לדוגמא, גרים בירושלים ואין לכם אפשרות להגיע לעיתים קרובות לים, אז גלישה לדוגמא, יכולה להוות חוויה עבורכם, אבל לא בהכרח התחביב המתאים ביותר בו תוכלו לבחור.
  • אם יש לכם אפשרות לבחור בתחביב אשר טומן בחובו גם תועלות שימושיות, או כזה שיכול לשמש אתכם ביום יום, כדאי לבחור בו.

קישורים רלוונטיים:

פנאי ובידור במגזין התוכן באמפר – הכוונה לתחומי עניין

אתר BABA MAIL

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *