איך בוחרים אופניים לתינוקות ופעוטות

בחירת אופניים לתינוקות
איך בוחרים אופניים לתינוקות ופעוטות
המדריך עזר? פרגנו 🙂

התינוק הקטן שלכם כבר הולך ורץ, ומראה יכולות מוטוריות גבוהות, ואתם רוצים לקנות לו אופניים? או אולי אתם מעוניינים לקנות לו טיולון שברבות הימים יהפוך לתלת אופן? כאן תמצאו את כל המידע אודות בחירת אופניים לתינוקות.

 

שלב ראשון: בשלות  מוטורית

 

לפני שאתם רצים לקנות לפעוט אופניים, עליכם לוודא שהוא בשל לכך. על הפעוט ללכת חופשי ואף לרוץ, בטרם יוכל לרכב על אופניים, לדווש כראוי, ולשלוט בהיגוי האופניים כך שיוכל לכוונם לכיוון הרצוי. באופן כללי, זכרו שהמטרה היא שהפעוט ישלוט באופניים ולא להיפך. אם אתם רוצים לרכוש לתינוק אופניים לפני שהוא הולך, תצטרכו לרכוש שילוב של תלת אופן וטיולון, הצומח עם התינוק, כמו אופני התינוק של סמארט טרייק.

 

שלב שני: תלת אופן או אופני דחיפה

 

לאחר שווידאתם כי תינוקכם בשל להתחיל את ההיכרות עם עולם האופניים, זאת אומרת שהוא הולך ורץ בחופשיות, עתה עליכם להחליט אם אתם מעוניינים באופני דחיפה, או תלת אופן

  • אופני דחיפה – מלמדים את הפעוט לשמור על שיווי משקל ואיזון תוך כדי תנועה, ללא פדלים, וללא צורך בעזרתכם. אופני דחיפה מאפשרים לפעוט לתרגל איזון ושיווי משקל הנחוצים לרכיבה על אופניים ללא עזרתכם, באופן עצמאי, מרגע שהוא הולך חופשי. כך כשיגדל יוכל לעבור ישר לאופניים נטולי גלגלי עזר.
  • תלת אופן לתינוק  – מדובר בתלת אופן מתקדם, כמו הדגמים המתקדמים של סמרטרייק, שהופכים מטיולון לתלת אופן ולהיפך בלחיצת כפתור, ומתקפלים לאחסון ונשיאה קלים. דגמי תלת אופן לתינוק של סמרטרייק מתאימים לשימוש כבר מגיל תשעה חודשים במצב של טיולון עם גגון, וככל שהתינוק גדל, האופניים גדלים איתו, הגגון יורד, נוספות דוושות וכן הלאה עד שהטיולון הופך לתלת אופן. מתאים לסביבה עירונית, משלב עצמאות עם הכוונה הורית בהתאם לשלב בו נמצא התינוק, וילווה את התינוק מגיל תשעה חודשים ועד גיל שלוש.

 

שלב שלישי: בחירת הדגם המתאים

 

בשלב הזה אתם כבר יודעים אם ברצונכם לרכוש אופני דחיפה או טיולון תלת אופן צומח. חשוב לרכוש את האופניים בחנות אמינה, לבדוק שהם נוחים לפעוט, אם החלטתם על אופני דחיפה, וודאו שהצאצא מגיע עם הרגליים לרצפה, אם החלטתם על סמרטרייק, ודאו שהדגם אותו אתם רוכשים נוח להורה ולילד.

 

טיפים ואזהרות

 

  • ברכישת אופניים לתינוקות ופעוטות, עדיף לשלם מעט יותר, ולקנות דגם איכותי שילווה את הילד עד שיגדל, אל תתפתו לרכוש אופניים זולים של חברות לא מוכרות.
  • כאשר הפעוט בשל לרכב לבדו, לא לשכוח לרכוש לו קסדה מתאימה.
  • ככל שהתינוק שולט יותר ברכיבה, אפשרו לו עצמאות, אך תמיד השגיחו בשבע עיניים, השתדלו לתת לפעוט לדווש חופשי במרחבים בטוחים, כמו גני שעשועים, אך באזורים בהם קיימת תנועת כלי רכב קחו את השליטה לידיים שלכם.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *