איך בוחרים סדנה להעצמת ילדים

איך בוחרים סדנה להעצמת ילדים
איך בוחרים סדנה להעצמת ילדים
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

כל הורה רוצה להעניק לילדיו את הכלים והתנאים הטובים ביותר להתפתחות והעצמה, זה מתחיל בבחירת מוסדות החינוך אליהם אנו רושמים את ילדינו, וממשיך בבחירת סדנאות, חוגים ופעילויות בשעות הפנאי, שיעשירו, יעצימו ויפתחו את הגאונים הקטנטנים שלנו. כיצד תבחרו מתוך ההיצע הרחב והמגוון את הסדנה שתעצים את ילדיכם, תחזק את ההערכה העצמית שלהם, ותאפשר להם לתת ביטוי לאישיותם הייחודית – הישארו עמנו ותגלו.

 

איך בוחרים סדנה להעצמת ילדים בארבעה שלבים

 

תיאור מתומצת וברור של ארבעת השלבים לבחירת סדנת העצמה לילדים, שתעניק להם את מה שבבית הספר או בבית לא ניתן לספק.

 

שלב ראשון: חינוך לנער על פי דרכו

 

כל ילד הוא עולם ומלואו, בעל כישורים, יכולות, ונטיות משלו. כל ילד מרגיש בטוח ונוח בתחומים מסוימים, חושש מדברים אחרים, מוצא עניין בנושאים מסוימים, ומשתעמם מעיסוק בפעילויות אחרות. השלב הראשון הוא לשבת עם הילד, ולבדוק אילו פעילויות מהנות אותו, אילו תחומים מעניינים אותו, במה היה מעוניין להשתפר, ואילו סדנאות ממש לא מדברות אליו. בתום השלב הראשון כדאי שיהיו לכם לא יותר משלושה תחומי פעילות רצויים. זה הזמן להתבונן בילדכם, להקשיב לדבריו, ולבדוק איזו פעילות תתרום לו באופן המוצלח ביותר.

 

שלב שני: המלצות

 

בשלב הזה עליכם לאתר מפעילי סדנאות לילדים בתחומים הנדרשים. חפשו מפעילים מומלצים על ידי מכרים, מוסדות חינוך ואנשים שאתם סומכים על שיקול דעתם. חברים של הילד שמשתתפים בסדנאות רלוונטיות הם מקור מצוין למידע, שאלו אותם לגבי הסדנה והמפעיל. כמו כן, בררו לגבי מקומות פנויים בסדנאות המומלצות. בתום שלב זה כדאי להישאר עם לא יותר משלוש סדנאות מומלצות אופציונאליות, בהן קיימים מקומות פנויים לילדכם.

 

שלב שלישי: אישורים, הסמכות והשוואת מחירים

 

זה השלב הבירוקראטי, בו עליכם לוודא שמפעיל הסדנה מוסמך ומוכשר בהתאם, ושקיימים כל האישורים הנדרשים להפעלת הסדנה, הן מבחינת מקום הפעילות, והן מבחינת המפעיל. שלב זה חשוב בכדי לוודא שתנאי הבטיחות, וההיגיינה, וכן הרמה המקצועית של צוות הסדנה עומדים בדרישות החוק ובציפיות שלכם כאחד. כמו כן, זה הזמן להשוות מחירים, ולראות באיזו סדנה אתם מקבלים את התמורה הטובה ביותר עבור כספכם.

 

שלב רביעי: התנסות ואינטראקציה אישית

 

ככל שהסדנה מומלצת, אם הילד לא ירגיש בנוח עם המפעיל והפעילות, הוא לא ייהנה. לכן כדאי להגיע להתנסות, לראות שהאינטראקציה בין המפעיל, המשתתפים הנוספים והילד שלכם נעימה ומאפשרת, ושהילד נהנה ומועצם מן הפעילות. בחרו בסדנה בה הילד נהנה, והאווירה נעימה, בטוחה ומכבדת.

 

טיפים ואזהרות:

  • הימנעו מבחירת סדנה מבלי להתייעץ עם הילד, חבל על הכסף והמאמץ.
  • אל תתביישו לבקש תעודות ואישורים, מדובר בבטיחותו של הילד שלכם.
  • לפעמים עדיף לשלוח את הילד לסדנה בחברת ילדים שאינו מכיר, על מנת לאפשר לו להתעצם ולהתפתח.

 

קישורים רלוונטיים:

 ויקיפדיה – חינוך

ויקיפדיה – חינוך בלתי פורמאלי

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *