איך לבחור סוכנות תיווך

איך לבחור סוכנות נדלן
איך לבחור סוכנות תיווך
5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

מחפשים בית או דירה לרכישה, או מעוניינים למכור נכס, ושואלים עצמכם כיצד תבחרו את סוכנות התיווך המתאימה? בדיוק עבורכם מוגש בזאת המדריך המקוצר לבחירת סוכנות תיווך.

 

איך לבחור סוכנות תיווך בארבעה שלבים

 

ארבעה שלבים בדרך לבחירת סוכנות התיווך האידיאלית עבורכם.

 

שלב ראשון: מיקוד

 

האם אתם מחפשים נכס בהרצלייה, ברמת גן, מעוניינים לבצע עסקאות נדלן בחיפה, או אולי דווקא בגליל או בגולן? בשלב הראשון, מקדו את טווח החיפושים שלכם. סוכנויות תיווך שונות מתמחות באזורים שונים, ובחירה בסוכנות הפועלת ומתמחה באזור בו אתם מעוניינים לקנות נכס תאפשר גישה לכל הנכסים המועמדים באזור. בנוסף, סוכנות תיווך המתמקדת באזור מסוים תוכל לספק לכם מידע רב ערך על אופי השכונות והנכסים.

 

שלב שני: המלצות

 

לאחר שמיקדתם את איזור החיפושים, הגיע הזמן למצוא סוכנויות הפועלות באזור המבוקש. קיימות אינספור סוכנויות תיווך, ואינכם יכולים לבדוק באופן אישי את כולן, לכן, פשוט בקשו המלצות מחברים ומכרים, וחפשו מידע ברשת לגבי סוכנויות תיווך מומלצות. בדקו חוות דעת של לקוחות, עסקאות שבוצעו על ידי הסוכנויות בשנתיים האחרונות, וכיוצא בזה. צמצמו את רשימת הסוכנויות המומלצות לעשר הסוכנויות המומלצות, הפעילות, והאמינות ביותר.

 

שלב שלישי: רישיונות וחוזים

 

בקשו מן המתווכים שברשימתכם לראות את רישיונות התיווך שלהם, וודאו שהם בתוקף. באותה הזדמנות בדקו את חוזי ההתקשרות, אל תיבהלו מדרישת בלעדיות, רק וודאו שהבלעדיות היא דו צדדית, כך אתם יכולים להיות בטוחים שהמתווך יעשה את מירב המאמצים למצוא לכם נכס, או למצוא קונה לנכס שלכם במהירות האפשרית. העמלה המקובלת בעסקאות מכירת נדלן היא 2%, ובעסקאות השכרה העמלה המקובלת היא שכר דירה של חודש. נפו החוצה מתווכים שאינם בעלי רישיון תקף, וכאלו שדורשים בלעדיות חד צדדית, או גובים עמלות גבוהות מן המקובל, וצמצמו את הרשימה ללא יותר מחמש אפשרויות.

 

שלב רביעי: התאמה אישית

 

בשלב זה נותרתם עם רשימה מצומצמת של סוכנויות המתמחות באזור המתאים, מחזיקות ברישיונות הנדרשים, ופועלות על פי המקובל והראוי מבחינת חוזה ההתקשרות. כל שנותר הוא להיפגש אישית עם המתווכים, ולתת לאינטואיציה שלכם לנווט אתכם אל המתווך המתאים. אתם רוצים שתהיה לכם תקשורת נוחה ונעימה עם המתווך, שתוכלו לסמוך עליו, ושיפגין בקיאות באזור בו אתם מחפשים נכס.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אל תסתפקו במילתו של המתווך לגבי רישיון בתוקף, דרשו לראות את הרישיון עצמו.
  • ניתן לבדוק אם המתווך בעל רישיון באינטרנט בכתובת justice.gov.il .
  • מתווך המתמחה באזור מסוים יוכל לספק לכם פרטים משמעותיים כגון אופי השכונה, טיב השכנים, שירותי הבריאות והחינוך באזור וכיוצא בזה. מידע זה הוא בעל ערך רב ויש לו השפעה משמעותית על איכות החיים העתידית שלכם.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *