עמוד הבית » כלכלה » איך לאתר נכס מניב להשקעה בפולין
בחירת נכס להשקעה פולין

איך לאתר נכס מניב להשקעה בפולין

איך לאתר נכס מניב להשקעה בפולין
המדריך עזר? פרגנו 🙂

השקעה בנדל"ן היא השקעה בטוחה מניבת רווח, ומי לא היה רוצה להיות בעליו של נכס מניב? ברם, המציאות הכלכלית בישראל מונעת ממשקיעים פרטיים קטנים להשקיע בנדל"ן, מכיוון שמחירי הדיור בארץ מרקיעי שחקים. למרות כל הקשיים, הראש היהודי ממשיך להמציא לנו פטנטים, ולציידי הנדל"ן נמצא פתרון בדמות רכישת נכסים בארצות ניכר. כיצד תאתר נכס מניב לרכישה והשקעה בפולין הרחוקה?

שלבים בבחירת נכס בפולין

שלב 1 – למה פולין?

שוק הנדל"ן הפולני היה שרוי בקיפאון ובתרדמה, מהם הוא מתעורר בשנתיים האחרונות. על מנת לעודד את הצמיחה וכחלק ממאמצי שיקום שוק הנדל"ן, הממשלה הפולנית נוקטת צעדים לעידוד רכישת דירות. בנוסף לכך, למרות היותה חברה באיחוד האירופי, המטבע בפולין הוא עדיין הזלוטי. כתוצאה מכל אלו, נוצר שוק מתעורר שבו מחירי הנדל"ן נמוכים, תנאי המימון נוחים והביקוש בעלייה.

שלב 2 – בחירה בין בנייה או רכישת דירה קיימת

בפני המשקיע הקטן עומדות שתי אפשרויות: להצטרף לפרויקט בנייה או שיפוץ באמצעות חברת נדל"ן גדולה, או לרכוש דירה באופן עצמאי. הצטרפות לפרויקט מעניקה לרוכש רשת ביטחון, ובחלק מהמקרים הסכום הראשוני שיש להשקיע הוא כעשרה אחוז מערך העסקה, ואת שאר הסכום תשלמו בסיום הבנייה, כך שהרכישה בטוחה. אם הצטרפת לפרויקט, מן הסתם תוכל להסתמך על בדיקת הכדאיות שביצעו היזמים. אם אתה רוכש עצמאי, עליך לוודא שהנכס אותו אתה רוכש נמצא במיקום טוב. ערים מבוקשות בפולין הן ורשה, וורוצלב וקרקוב.

שלב 3 – בירור עלויות מיסים

פולין שייכת לאיחוד האירופי, ולכן המשקיע נהנה מחקיקה המגנה עליו. בנוסף לכך, כל משקיע מעוניין יכול לרכוש  נכס בפולין, והרוכש הישראלי אף נהנה מהסדרי מיסוי שנערכו בין המדינות. מיסי הנדל"ן בפולין נמוכים באופן משמעותי מאלו הנהוגים באיחוד האירופי, ועל שער המע"מ הגבוה יחסית מחפה הסדר המיסוי בין ישראל ופולין.

טיפים ואזהרות

  • אם אתה מעוניין לרכוש נדל"ן בפולין, אך רוצה לחסוך מעצמך את הטרחה במציאת הנכס המתאים במיקום טוב, חפש חברה מהימנה ומנוסה הפועלת בשוק הנדל"ן הפולני, והשקע באחד מן הפרויקטים שהיא מבצעת.
  • אם אתה רוכש עצמאי, קנה נכס בוורשה, בורוצלב או בקרקוב. אל תתפתה לרכוש נכס בערים לא מוכרות.
  • בדוק היטב את מיקום הנכס, על מנת לוודא הכנסה עתידית בטוחה.
  • ערוך השוואות מחירים, להבטחת כספך.
  • היוועץ במומחים ודאג שיהיה מי שייצג אותך כראוי בעסקה

בשנים האחרונות הפכה פולין ליעד נדל"ן מבוקש בעל שוק מתעורר, עליות בביקושים, מטבע נוח וחברות באיחוד האירופי. בנוסף לכך, הסדרי מיסוי עם מדינת ישראל הופכים את שוק הנדל"ן הפולני לכר פורה ומניב לעסקאות נדל"ן של ישראלים. ההשקעה בטוחה יחסית, ומבטיחה תשואה נאה. על מנת להבטיח שהעסקה תהיה מוצלחת, מומלץ למשקיע הפרטי להיוועץ במומחים שילוו אותו, ייעצו וידריכו אותו, עד שיימצא הנכס הנכון עבורו. השקעה בנדל"ן כרוכה בסכומי כסף מאוד גבוהים, ולכן אין לוותר על היוועצות במומחים בעלי ניסיון בתחום.

קישורים שימושיים

פולין ויקיפדיה

השקעה בנדל"ן היא השקעה בטוחה מניבת רווח, ומי לא היה רוצה להיות בעליו של נכס מניב? ברם, המציאות הכלכלית בישראל מונעת ממשקיעים פרטיים קטנים להשקיע בנדל"ן, מכיוון שמחירי הדיור בארץ מרקיעי שחקים. למרות כל הקשיים, הראש היהודי ממשיך להמציא לנו פטנטים, ולציידי הנדל"ן נמצא פתרון בדמות רכישת נכסים בארצות ניכר. כיצד תאתר נכס מניב לרכישה והשקעה בפולין הרחוקה? שלבים בבחירת נכס בפולין שלב 1 - למה פולין? שוק הנדל"ן הפולני היה שרוי בקיפאון ובתרדמה, מהם הוא מתעורר בשנתיים האחרונות. על מנת לעודד את הצמיחה וכחלק ממאמצי שיקום שוק הנדל"ן, הממשלה הפולנית נוקטת צעדים לעידוד רכישת דירות. בנוסף לכך, למרות היותה…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: 0.7 ( 1 votes)

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך בוחרים ציוד משרדי

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש1 מתוך 5 (דירגו 1 איש) מקימים עסק חדש, זקוקים …

מסחר במט"ח

איך להתחיל לסחור במט"ח

איך להתחיל לסחור במט"חהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אם בעבר היינו צריכים ללכת לבנק , לברר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *