איך לקבל הלוואה לעסק קטן

השקעות נכונות
איך לקבל הלוואה לעסק קטן
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מעוניינים להקים עסק וזקוקים להלוואה? לפניכם מדריך לקבלת הלוואה לעסק קטן, שיעזור לכם לקבל את ההלוואה הנוחה והמתאימה ביותר לצורכיכם.

 

מדריך לקבלת הלוואה לעסק קטן בארבעה שלבים

 

תיאור פשוט וברור של ארבעת השלבים בדרך לקבלת ההלוואה שתאפשר לכם להקים את העסק הקטן שלכם.

 

שלב ראשון: תכנית עסקית

 

בכדי לקבל את ההלוואה המתאימה, אתם צריכים תכנית עסקית מפורטת, הכוללת יעדים, מקורות מימון, סקרי שוק, הצעות מחיר וצפי לתזרים המזומנים ולהתנהלות הפיננסית של העסק. התכנית חשובה הן עבורכם, בכדי שתדעו לכמה כסף אתם זקוקים, והן עבור הגוף ממנו תקבלו את ההלוואה, בכדי לראות היתכנות  של הצלחת העסק, להעריך את החלק היחסי של ההלוואה מתוך הסכום הכולל שאתם משקיעים בעסק, וכן הלאה. ככל שהתכנית העסקית שלכם תהיה יותר מקצועית, כך יגדלו הסיכויים שלכם לקבל הלוואה נוחה יותר.

 

שלב שני: פנייה לבנקים

 

אם המוצר והתכנית הכלכלית שלכם מבטיחים, יתכן שתוכלו לקבל הלוואה נוחה מאחד הבנקים. חשבון פעיל בבנק ומוסר תשלומים חיובי יעזרו גם הם. פנו למספר בנקים, השוו את ההצעות שאתם מקבלים, ונסו לשפר את ההצעות בעזרת משא ומתן. גם אם תחליטו שלא לקחת את הצעות הבנק, וגם אם התשובות יהיו שליליות, הן יתנו לכם אינדיקציה לתנאים הקיימים כרגע בשוק.

 

שלב שלישי: בקשת הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

 

המדינה מעוניינת לטפח יזמויות ולעודד פתיחתם של עסקים. כיוון שעסקים קטנים ובינוניים נתקלים פעמים רבות בקשיי מימון, הקרן להלוואות מעמידה לרשות הזכאים הלוואות לעסקים קטנים בתנאים נוחים. בכדי לקבל הלוואה מהקרן לעידוד עסקים קטנים יש לפנות לאחד הגופים הפיננסיים או הבנקים העובדים עם הקרן, ולמלא את הטפסים המתאימים.

 

שלב רביעי: פנייה לקרנות פילנתרופיות

 

אם לא אושרה לכם הלוואה מטעם הקרן לעידוד עסקים קטנים של המדינה, תוכלו לפנות לקרנות ועמותות פילנתרופיות שונות כמו קרן קורת, האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, הסוכנות היהודית ועוד.

 

טיפים ואזהרות

 

  • כדאי לפנות לחברת ייעוץ עסקי שתכין עבורכם תכנית עסקית, ותמצא את מקורות המימן המתאימים ביותר. כיוון שממילא תזדקקו לאנשי מקצוע שיבצעו את התכנית העסקית שלכם, יהיה זה אך מתבקש להרחיב את השירות למציאת פיתרון המימון הטוב והנוח ביותר עבור העסק שלכם.
  • הגשת בקשה להלוואה לעסק מבלי להציג תכנית עסקית ראויה תיצור רושם שלילי אצל הגורמים שאמורים לאשר לכם את ההלוואה, ותשיג את המטרה ההפוכה מזו שאליה אתם שואפים.
  • לפני שאתם פונים בבקשה לקבלת הלוואה עשו כל שביכולתכם לבסס רקורד פיננסי חיובי. כיום ניתן לקבל דוח מפורט על ההתנהלות העסקית של כל אדם ועסק, היסטוריה של התנהלות עסקית כושלת ומוסר תשלומים לקוי תמנע מכם את ההלוואה המיוחלת.

 

קישורים מעניינים:

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *