איך לבחור גדר לגינה

איך לבחור גדר לגינה
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

גדר אלומיניוםגדר לגינה מעניקה פרטיות וביטחון ומהווה בנוסף לכך גם אלמנט עיצובי לכל דבר. במידה ויש לכם בית פרטי עם חצר או גינה ובנוסף גם ילדים קטנים או בעלי חיים, חשוב במיוחד להוסיף גדר ולהימנע מתקריות שליליות. אם אתם מעוניינים לתחום את הגינה בגדר, כדאי לעקוב אחר השלבים הבאים בשביל להבין איזו גדר תתאים לכם.

איך לבחור גדר לגינה בארבעה שלבים

שלב ראשון: הגדרת תקציב ואפיון צרכים ומטרות

כל פרויקט צריך להתחיל באפיון התקציב, הצרכים והמטרות שלו. את התקציב מגדירים בשביל לקחת החלטות נוספות בהמשך, כמו למשל מאיזה חומר תבנה הגדר, ובשביל להימנע מיציאה להרפתקאות כספיות מיותרות. את המטרות קובעים על מנת להבין מה אנו רוצים להשיג – וכך להשיג זאת בצורה מוצלחת ולהימנע מאכזבות. בין השאלות הרלוונטיות לשאול: האם הגדר תשמש בעיקר לצרכי פרטיות וביטחון? עד כמה חשובה לכם הנראות שלה? במשך כמה שנים אתם צפויים להשתמש בה?

שלב שני: בחירת חומר וסוג הגדר

גדר לגינה וגדר לחצר יכולות להיות עשויות מחומרים שונים, ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משל עצמו. הגדר יכולה להיות עשויה מאלומיניום, ברזל, עץ, בטון ואף פלסטיק. כדאי לבחון כל חומר בפני עצמו ולהחליט איזה חומר יעניק את המראה שאותו אתם מייחלים לקבל וישיג את מטרות הפרויקט, איזה חומר יצריך פחות תחזוקה, מהי המשמעות הכלכלית של הבחירה ואיזה חומר ישתלב טוב יותר עם הסביבה הקיימת.

שלב שלישי: בחירת גודל וצורת הגדר

יש להבין מה הם המימדים הדרושים לגדר שלכם, וזאת בהתאם לתנאים בשטח, למימדי השטח ולמטרות הבנייה. הגדר יכולה להקיף את הגינה או לעמוד רק בחזית הבית. מלבד הגודל, יש לשקול עד כמה אתם רוצים וצריכים שהיא תהיה צפופה ואטומה או לחילופין – אוורירית.

שלב רביעי: בחירת אנשי המקצוע

לאחר שהחלטתם מהו התקציב ומה אתם באמת רוצים להשיג, יש למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם. קיימים עסקים וחברות שונות שעוסקים בבניית גדרות מחומרים שונים. דברו איתם ובקשו לראות עבודות שהם ביצעו, ובפרט עבודות בסגנון שבו אתם מעוניינים. כמובן שיש להתחשב גם בעלות השירות ובתקציב.

טיפים ואזהרות

גדר לחצר היא השקעה ארוכת טווח – אל תתפשרו על מה אתם שרוצים להשיג, ובפרט לא על המרכיב האסתטי או על העסקת אנשי מקצוע מנוסים וקפדניים.
• גדרות אלומיניום הן פופולאריות מאוד כיום, יצריכו מכם מעט מאוד תחזוקה ויספקו מראה מהודר ואלגנטי.
• חשוב להתאים בין גודל הגינה או החצר לגודל הגדר. גדר גבוהה ואטומה לא תחמיא לגינה קטנה.
• בכל הקשור לבחירת אנשי המקצוע, כדאי לשקול גם המלצות מאנשים שאתם מכירים והשתמשו בשירות בניית והתקנת גדרות בעבר.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *