איך תשפצו את הבית?

איך תשפצו את הבית?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

שיפוץ רציני של הבית הוא תהליך ארוך ומקיף שפוגע בשגרת חיינו לתקופה מסוימת, ומשפיע על כל אחד מחברי המשפחה. כדי לעבור את השיפוץ על הצד הטוב ביותר חשוב להיות מאורגנים ומסודרים, עם יד על הדופק, לקבוע תקציב מראש ולתכנן את השיפוץ מא' ועד ת' – כדי שבסוף התוצאה תהייה שווה את כל הדרך הארוכה והמייגעת!

 

המדריך הבא יסביר לכם צעד אחר צעד מה חשוב לעשות כדי לוודא שהשיפוץ שלכם יתנהל נכונה >>

 

שלב ראשון – התקציב

לפני שמתחילים בשיפוץ, צריך להכין את עצמנו ואת המשפחה לתהליך שאנחנו עומדים לעבור. בראש ובראשונה מדובר על התקציב. התקציב הוא עניין בעייתי, כי מצד אחד אנחנו לא רוצים להוציא כספים שאין לנו, ומצד שני אם נהיה "קמצנים" השיפוץ עשוי לעלות ביוקר ואנחנו עשויים להתפשר על דברים שאסור להתפשר עליהם. לכן, צריך למצוא מקום טוב באמצע, כתלות בהיקף השיפוץ ובתוצאות הרצויות. כדי לא להתפרע, כדאי לנהל את התקציב באופן מסודר, להחליט מה חשוב יותר ומה פחות, להבין כמה אנחנו רוצים לשלם לאנשי מקצוע ותמיד להשתדל לא לחרוג ממה שהגדרנו.

 

בנוסף, נסו לחשוב מה אתם יכולים לעשות לבד, בעיקר בשלבים הסופיים של השיפוץ, בעזרת כמה כלי עבודה בסיסיים, ידע ותעוזה, וכך לחסוך לא מעט כסף. נסו לחשוב מה אתם יכולים לעשות לבד (כמו צבע, תליית שידות, הרכבה של רהיטים וכדומה).  הצטיידו בכלי עבודה ובנעלי עבודה וצאו לדרך.

 

שלב שני – התכנון

שיפוץ רציני אסור לעשות על רגל אחת. חשוב לתכנן באופן מדויק איך אנחנו רוצים שהבית יראה בסיום התהליך. זה אומר תהליך של מדידות, שרטוטים וסקיצות ולבסוף בניית תכנית מסודרת הכוללת את כל שלבי השיפוץ. בתכנית יש לקחת בחשבון תכניות חשמל, גז ואינסטלציה.

 

כמובן, יש צורך להיעזר באיש מקצוע מומחה, וכבר להתחיל לחשוב על קבלנים ושיפוצניקים שראויים למשימה. השתדלו לבחור במישהו שאתם מכירים או שקיבלתם המלצות עליו, כי הוא זה שיהיה אחראי על תוצאות השיפוץ, מהדברים הגדולים ביותר ועד הגימורים.

 

שלב שלישי – אנשי מקצוע

מעבר לקבלן, יש צורך להעסיק אנשי מקצוע נוספים, מחשמלאי ורצף דרך טכנאי הגז ועד האינסטלטור והנגר  – כל אחד מהווה חלק פאזל חשוב ומשמעותי בשיפוץ הבית. בתחילת התהליך חשוב להעסיק כבר אינסטלטור, להעביר לנגר את המידות וכן להעביר מידות לפרופילים של החלונות, כדי לקצר את תהליכי הכניסה לבית. חשוב שאנשי המקצוע שאתם מעסיקים יהיו בסנכרון ובדיאלוג אחד עם השני. בדרך כלל, הקבלן הוא זה שדואג לכך.

 

טיפים כלליים

  • היו מסודרים ככל האפשר, נהלו את הליך השיפוץ ברשימות וודאו תמיד שהכל הולך לפי התכנית
  • נסו לבקר בחנויות עודפים, תוכלו למצוא מציאות מדהימות במחירים משתלמים
  • שמרו על קור רוח וסבלנות, וקחו את התקופה הזו כתקופת גיבוש עם המשפחה!

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *