איך בוחרים ארונות לאמבטיה

בחירת ארונות לאמבטיה
איך בוחרים ארונות לאמבטיה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

עברתם דירה או שיפצתם את חדר האמבטיה? זה הזמן לבחור ארון אמבטיה מוצלח. השלבים הבאים יעשו לכם סדר, איך לבחור היטב ואיך להיות שלמים עם הבחירה לאורך זמן.

שלב 1: בחירת עיצוב הארון בהתאם לסגנון חדר האמבטיה

ארון אמבטיה, אפילו הטוב והמשובח ביותר, אף פעם לא עומד לבדו. כלומר, קודם כל בוחרים ארונות לאמבטיה על פי העיצוב והסגנון של חדר האמבטיה כולו. הארון צריך להתאים לאופי התאורה בחדר, לצבעים של החיפויים והחרסינות, לצורה של המקלחון וכל היתר. אם משפצים את חדר האמבטיה קומפלט, אפשר לבחור קודם כל ארון ובהתאם לסגנון שלו, לבחור את כל יתר המרכיבים, החל ממראה, דרך מתלי המגבות וכלה בסגנון של המקלחון.

שלב 2: התאמת גודל ארונות האמבטיה לגודל החדר

כל חדר אמבטיה צריך ארון אחד לפחות. לפעמים גם יותר מאחד. אבל הבחירה איננה אך ורק סגנונית. יש ארונות גדולים, שבשום אופן לא יתאימו מבחינה הנדסית לחלל של חדר אמבטיה צר. לעומת זאת, חדר גדול מאוד, שכולל למשל אמבטיה פלוס מקלחון פלוס כיור גדול, לא ייראה בטוב אם בוחרים ארון קטן מידות. תמיד מודדים את גודל החדר ולוקחים בחשבון גם מאפיינים מיוחדים כמו מיקום הדלת, חלונות וכדומה. כך בוחרים ארון שאפשר לפתוח ולסגור בלי לפגוע בקיר או בדלת החדר.

שלב 3: התאמת נפח הארונות לצרכים שלכם

לא רק גודלו החיצוני של ארון האמבטיה מצריך את תשומת הלב שלכם. שימו לב שלפעמים יש פער די רציני בין גודלו של הארון לבין הנפח הפנימי שלו. יש לכך הרבה משמעות. למשפחה גדולה, יש עדיפות לבחירה בארונות בנפח גדול, עם יותר מדפים ומגירות. אפשר לשים בתוכם ללא קושי כל מה שנחוץ. מגבות פנים, מגבות גוף, קרמים שונים, דיאודורנטים וכיוצא בזה. אם הדירה קטנה ומתגורר בה רווק או זוג צעיר, בדרך כלל אפשר להסתפק בארונות בנפח פנימי קטן יותר.

שלב 4: סינון חלופות בהתאם לתקציב שלכם

בשלב זה, אתם עומדים מול כמה חלופות של ארונות שבאים בחשבון. כעת, מסננים בין החלופות השונות על פי העלות. כמובן, לא רק המחיר לצרכן צריך לעניין אתכם. חשוב לא פחות היחס בין המחיר לבין התמורה. ברור שארון יותר גדול, יותר משובח ויותר מיוחד, יעלה יותר מהסוג הסטנדרטי.

טיפים ואזהרות

  • שימו לב לעמידות – יש ארונות יפהפיים שעמידותם לאורך זמן בסביבה לחה מוטלת בספק. העדיפו ארונות שברור לכם שישמרו היטב בתנאי רטיבות המאפיינת חדרי רחצה.
  • האם להתקין לבד – ארונות אמבטיה כדאי להתקין לבד רק אם יש לכם הרבה ניסיון בהרכבת רהיטים דומים. אם לא, עדיף לשלם תוספת עבור התקנה.
  • ארונות מרחפים – דגמים כאלה אינם רק מודרניים יותר. הם גם מסייעים לשמירה על חדר אמבטיה נקי ומסודר, שקל יותר לנקות.

קישורים

וויקיפדיה – אמבטיה

וויקיפדיה – ארון

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *