איך בוחרים פרגולה חשמלית בהתאם למרפסת קיימת

איך בוחרים?
איך בוחרים פרגולה חשמלית בהתאם למרפסת קיימת
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מרפסת נאה יכולה להוסיף הרבה עיצוב לכל בית

מרפסת נאה מעניקה, כמובן, גם הרבה איכות לחיים. דרך נהדרת לשדרג אותה היא להרכיב תוספת מרהיבה ועתירת צל, הלא היא הפרגולה החשמלית.

הגרסה החשמלית נעשה מאוד פופולרית, שכן מתאימה לכל עונות השנה, קיץ או גשם. ואלה השלבים שיעזרו לכם לבחור נכון וליהנות מאיכות חיים מקסימלית במרפסת ביתכם. 

שלב 1: מודדים את שטח המרפסת 

ניתן להרכיב פרגולה חשמלית בכל מיני מידות, לכן קודם כל מודדים את השטח. כלומר, אפילו אם במקרה אתם יודעים בדיוק איזה דגם רצוי לכם ואפילו איזה מתקין מועדף, לעולם אל תוותרו על הצעד המקדים הזה. ראשית, מדדו במדויק את שטח המרפסת בעזרת מטר. לאחר מכן, נסו לצייר בדמיונכם באיזה חלק של המרפסת תוצב הפרגולה. יתכן שתרצו כזאת שתכסה את מרבית שטח המרפסת ויתכן שרק את חלקה. זה תלוי במבנה, בשיקול אסתטי וכן בתקציב שיש בידכם. 

שלב 2: בחירת חומרי הגלם, עץ או אלומיניום

הדרך החדשה יותר להקים פרגולה הינה להשתמש בחומר גלם קל ועמיד, הלא הוא אלומיניום. הדרך הוותיקה יותר הנה להשתמש לצורך ההרכבה בקורות ובעמודים שעשויים עץ. לכל דרך יתרונות וחסרונות. למשל, עיצוב בעץ נחשב ליפה במיוחד, בעל קו טבעי ואיכות כפרית. לעומת זאת, הפרגולה שעשויה מאלומיניום הינה יותר קלת משקל. במרפסות קטנות וכן על פי המלצת קונסטרוקטור, יתכן שרק הרכבה מאלומיניום תהיה אפשרית. אגב, עץ יכול להיות מכמה סוגים, למשל עץ רך או עץ גושני. הגושני עמיד יותר אך עלותו גבוהה יותר. 

שלב 3: פרגולה על עמודים או תלויה 

לאחר שברור האם ההרכבה תהיה מאלומיניום או מעץ, יש לבחור את אופן הבניה. סוג אחד של פרגולה נפוצה נקראת "תלויה".

סוג שני נקרא פרגולה על עמודים. הסגנון התלוי מצטיין בכך שהוא מאוד נקי באופיו ואין עמודים שמסתירים את הנוף (שטח הריצפה מכסימלי). הסגנון בעל העמודים מעניק יותר יציבות והוא נחוץ אם המרפסת מאוד גדולה ורוצים לסגור את כולה. הסגנון התלוי מתאים מאוד אם נמצא שלא ניתן להעמיס על המרפסת משקל עודף. 

 שלב 4: בחירת קירוי וחיפוי 

כעת ניתן לבחור את החלק העליון, כלומר את החיפוי. החיפוי יכול להיות בנוי למשל מבמבוק.

אנשי מקצוע מסוימים אוהבים לעבוד עם פתרונות מעוצבים, מעין רעפים מיוחדים.

גם סנטף יכול לבוא בחשבון, שכן הוא קל ועמיד לגשם. ניתן להשתמש בקירוי מסוג סגירת חורף, ובכך ליצור מעין חדרון שמתאים לעונה הקרה. 

טיפים ואזהרות 

  • אם אתם מתקשים לבחור, ניתן להשתמש בהדמיות או להיעזר בתצלומים. 
  • הקפידו לבחור מתקין מנוסה. שימו לב שלא כל מתקין פרגולות בקיא בהתקנה מיוחדת למרפסת. 
  • קחו בחשבון שאם אתם בוחרים בעץ, יש לבצע תחזוקה שוטפת באמצעות שימן וצביעה מזמן לזמן. 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *