איך בוחרים מתנות סוף שנה לגני ילדים?

בחירת מתנות סוף שנה לגני ילדים
איך בוחרים מתנות סוף שנה לגני ילדים?
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

לקראת סוף שנת לימודים, מגיע ההתלבטות החשובה: איזו מתנה לקנות לילדי הגן. עבור הגננות (או הגננים) שבין הקוראים, קבלו את השלבים לבחירה טובה במיוחד, של מתנה לסוף השנה עבור ילדי הגן.

שלב 1: קביעת התקציב שאפשר או רוצים להשקיע

גם הגננת הכי מסורה בעולם לא יכולה להשקיע בקניית מתנות מעל ומעבר. לכן, כל בחירה של מתנה צריכה להתחיל בקביעת התקציב. במידה ויש מעורבות של הוועד, אפשר להשקיע מעט יותר בקניית מתנות סוף שנה לגני ילדים. אך יש לזכור כי המטרה איננה למצוא דווקא את המתנה הכי יקרה אלא משהו נחמד וטוב, במחיר ראוי (יש לכך גם ערך חינוכי בלתי מבוטל).

שלב 2: מתנה בהתאם לגיל הילדים

אתגר חשוב נוסף שלאורו חשוב לבחור מתנות לסוף השנה הינו התאמה לגיל הילדים. לא כל מתנה שנראית כמתאימה לילד בגיל 4 או 5, למשל, תוכל להתאים לילד בגיל 3. חשוב לוודא שמה שבוחרים נמצא מתאים לגיל של כל ילד מבחינת בטיחות השימוש, נוחות השימוש או המשחק. במידה ויש ספק, חשוב לעיין בהוראות שעל האריזה או להתייעץ עם הספק או היבואן.

שלב 3: מחפשים מתנה עם ערך חשוב 

מתנה לילדי הגן שמעניקה גננת לילדים הנרגשים איננה ככל המתנות. כדאי מאוד שיהיה מאחוריה ערך שהגננת מאמינה בו. למעשה, מציאת ערך חשוב יכולה גם להקל על הבחירה, בתוך המגוון הרב של האפשרויות. מתנות נבחרות יכולות לייצג ערכים כמו ביטחון עצמי או עצמאות. יש אפשרויות שיכולות לסמל באופן מובהק ערכים של נתינה, אהבה, שוויון בין המינים (מתנה דומה או זהה לבנים ולבנות). כל גננת הינה בעלת סולם ערכים משלה כך שיש כאן מקום לביטוי עצמי, גם של העשייה החינוכית. את הערך של המתנה ניתן לחדד בעזרת ברכה מצורפת. בברכה ניתן לציין למשל שמדובר במשחק שנועד לשיתוף פעולה ומשחק חברתי בין כמה ילדים.

שלב 4: מתנה שמהווה גם מזכרת מוצלחת

שלא יהיה ספק, המתנה שהילדים מקבלים לקראת סוף שנת הלימודים בגן הילדים, איננה סתם עוד מתנה. יש לה היכולת להשפיע על תחושת הסיום שלהם ועל הזיכרון שלהם מאותה השנה. כדאי שהמתנה תהווה מזכרת מוצלחת ושהיא תגרום להם לחייך. אם הילדים יפתחו את העטיפה בשמחה ויגלו שהמתנה יפה בעיניהם, זוהי תהיה מזכרת נפלאה שתישאר בליבם לעוד שנים רבות. אין ספק שכל גננת תרצה להעניק מתנה שכזאת!

טיפים ואזהרות

  • יש ספקים שמתנים רכישה של מתנת סוף שנה בכמות מינימלית. זה יכול להיות מוצלח אם ברכישה המרוכזת של המתנות, המחיר ליחידה יהיה מוזל.
  • חשוב לבדוק שהמתנות שבוחרים עשויות מחומרים איכותיים, שמתאימים לילדים.
  • את המתנות כדאי לקנות מבעוד מועד, כדי להימנע ממצב שבו המוצר הרצוי חסר במלאי.

קישורים

ויקיפדיה – מתנה

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *