איך לקנות קטנוע יד שניה?

מפתחות לקטנוע
איך לקנות קטנוע יד שניה?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם אתם מתכננים לרכוש קטנוע יד 2 ולא מעוניינים לבקר במוסך כל שבוע, הכנו לכם מספר טיפים.

רכישת ורכיבה על קטנועים ממותגים וכלים דו גלגליים בכלל, זו חוויה בפני עצמה

יחד עם זאת, לא פעם, רוכבים רוכשים כלים שמתבררים כבעייתיים, בלשון המעטה.

איך להימנע מרכישת קטנוע בעייתי?

אחד הדברים החשובים שכדאי לזכור, הוא שכאשר רוכשים קטנועים משומשים, יש לרכושם מאנשים אמינים (ועדיף פרטיים). אנחנו לא מתכוונים להשמיץ אף בעל מקצוע ואכן ישנם סוחרים הגונים, אך שימו לב שרכישת קטנוע מסוחר עשויה להיות בעייתית.

במקרים רבים סוחרים רוכשים קטנועים שעברו כל מיני תיקונים. כאשר כלי רכב וכלים דו גלגליים מתוקנים לא במקצועיות, הצרות בפתח הדלת שלכם. 

רכישת קטנועים ממותגים וכלים משומשים 

הטיפ הראשון שלנו אליכם, הוא הימנעות מרכישת קטנועים יד 2 מסוחרים לא אמינים. כיצד מזהים עסקה לא אמינה?למשל, אם בטלפון נאמר לכם כי הקטנוע הוא יד 3, אך הגעתם וגיליתם שברישיון הקטנוע כתוב: "בעלים קודמים 03" , זה אומר שהקטנוע הוא יד 4. במקרים אלו גם ייתכן כי בעלי הכלי התבלבל, כך שחשוב לא לפסול על הסף עסקאות שונות. 

לרוב, סוחרים של כלי רכב וקטנועים לא ממהרים להעביר בעלות על הכלי, וזאת בכדי לא לצבור יד נוספת. אם אתם שומעים סיפורים בסגנון "הקטנוע של גיסי שנמצא בחו"ל ואני מוכר אותו עבורו" , כדאי לבדוק טוב-טוב שלא עובדים עליכם. ייתכן כי מדובר בסוחר שאמנם מחזיק בידיו ייפוי-כוח להעברת בעלות, אך עדיין מסתיר משהו לגבי הכלי.

מחירוני קטנועים יד 2 

שימו לב שבדרך כלל, קטנועים יד 2 נמכרים מתחת למחירונים שלהם. כשמדובר למשל בקטנועי ספורט וכלים ספורטיביים (קטנועים ממותגים כמוT MAX), לפעמים אנשים מתקינים כל מיני שיפורים ותוספות. במקרים אלו, בדרך כלל הרוכב ידרוש מחיר גבוה יותר על הכלי (בעקבות השיפורים שהוכנסו לכלי). 

אל תמהרו לשלם מחירים גבוהים על קטנועים שעברו כל מיני שיפורים, כי שיפורי מנוע עשויים גם להוביל לפעמים ללקויות משמעותיות (לקויות מכאניות). במקרים מסוימים, חיי המנוע עשויים להתקצר באופן ניכר לאחר שבוצעו בו שיפורים באופן לא מקצועי. 

מה הצורך שלכם מהכלי?

כשמחפשים אחר כלים טובים, נתקלים במהלך הדרך בלא מעט קטנועים יד 2 שפשוט לא שווים את העסקה. כולנו רוצים לרכב על קטנועים ממותגים וחדישים, אך לפעמים כדאי לחכות עוד שנה-שנתיים בכדי שהמחירונים של הדגמים ירדו.  אם כרגע מספק אתכם כלי שלא בהכרח ממותג אך עשוי לשרת אתכם נאמנות, לכו על זה. 

לאחר שהבנתם את הצורך שלכם מהקטנוע, צאו למספר רכיבות מבחן. נסו להתמקד בשניים-שלושה דגמים שיענו על צרכיכם. כשאתם הולכים לראות כלים, בקשו מהבעלים לצאת לרכיבת מבחן קצרה. תתנסו במספר כלים, וכך תוכלו להחליט מה "יושב" עליכם בול.

שתהיה רכיבה נעימה ובטוחה!

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *