איטום גגות עשה זאת בעצמך

איטום גגות עשה זאת בעצמך
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

חשוב לאטום את הגג אחת למספר שנים בעקבות בלאי שמתרחש עם הזמן. במידה והתהליך יבוצע באופן איכותי ומדויק, הגג יספק בידוד מוצלח מפני השמש החמה בקיץ ואטימות מפני חדירה של מי הגשמים בחורף. איטום איכותי מתאפיין בשכבה אחידה שמגנה על כל הגג באופן שווה, ובפרט על נקודות תורפה שעלולות לפגוע באיטום וביכולת הבידוד שלו.   

שלב ראשון: ניקוי הגג

בשלב הראשון יש לעלות לגג ולנקות אותו משאריות של אבק ולכלוך. יש לסלק מהמקום כל רכיב וחפץ שיפריע לכם לבצע את האיטום כהלכה ולהסיר יריעות איטום ישנות על מנת להכין את הקרקע לאיטום חדש ומוצלח. במידה ורוצים להקפיד באופן מיוחד, ניתן אף לשטוף את הגג ולהמתין שהוא יתייבש – עבודה איכותית מבוצעת מהשורש.

שלב שני: מריחת שכבת יסוד

בשלב השני מורחים אחד מחומרי היסוד העונים לשם "פריימרים" (Primer) שתפקידם להדביק באופן מוצלח ויציב בין התשתית הקיימת על הגג לבין חומר האיטום שבו תשתמשו. בין הפריימרים השונים ניתן למצוא פריימר ביטומני, צימנטי ואקרילי. יש להשתמש בפריימר הנכון בהתאם לחומר האיטום ובהתאם לתשתית הקיימת.  חשוב להמתין מספר שעות טובות עד ששכבת הייסוד תתייבש.

שלב שלישי: יישום חומר האיטום

קיימים מספר חומרי איטום פופולאריים, וביניהם מומלצות במיוחד היריעות הביטומניות. אפשרויות נוספות כוללות יריעות PVC, זיפות גגות באמצעות זפת חמה, חומרים אקריליים (על בסיס מים), מלט וחומרים פולאריטנים.

איטום ביריעות ביטומניות

היריעות מגיעות בגלילים והיישום שלהן מתבצע על ידי ריתוך לתשתית הקיימת בגג. הן מעניקות בידוד נפלא, וחשוב להקפיד על יישום היריעות בכל שטח הגג. מדובר בדרך הטובה ביותר לבצע איטום גגות מוצלח, וזאת ניתן לזקוף לזכות העמידות והחוזק שלהן. לא מדובר בדרך הזולה ביותר, אך כן בדרך המשתלמת ביותר, בשל העובדה שהאיטום מחזיק זמן רב. איטום ביריעות ביטומניות עשוי להחזיק גם 15 שנים או יותר במידה והוא מבוצע באופן הטוב ביותר.

נקודות חשובות

להלן מספר טיפים שחשוב וכדאי להקפיד עליהם בעת שאוטמים את הגג:

  • יש להשתמש במטר מדידה, קאטר ובציוד בטיחות כגון כפפות ריתוך ומסיכת ריתוך. באתר שלנו תוכלו למצוא את כל הכלים הדרושים, לרבות מסיכות ריתוך מקצועיות ואלקטרוניות.
  • חשוב להשתמש בחומרים איכותיים ובעלי תו תקן ישראלי, וכך להבטיח שהם בטוחים ומתאימים לגגות ולאקלים בארץ.
  • עדיף לבצע את האיטום בתקופות היבשות של השנה, ובפרט בקיץ או בסתיו.
  • יש להקפיד שכל נקודות התורפה בגג מכוסות היטב ושהאיטום אחיד ומדויק בכל שטחו.
  • יש גגות שיריעות ביטומניות אינן מתאימות להם, כמו למשל גג עם תשתית אקרילית קודמת. התוצאה היא פגיעה באיטום, ובמצב שכזה יש להשתמש בשיטת איטום אחרת. יש לוודא מבעוד מועד ששיטת האיטום אכן מתאימה לגג.
  • במידה ואין בידיכם את הידע הדרוש לביצוע המלאכה, יש לפנות לקבלן איטום מקצועי ולא לקחת סיכונים מיותרים. בכל מקרה ניתן וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע במידת הצורך.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *