איך בוחרים מעצב פנים

בחירת מעצב פנים
איך בוחרים מעצב פנים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

עוברים בית, בונים או מתכננים בניית ביית, פותחים עסק חדש או מעוניינים לרענן את הדירה הנוכחית? אם אתם רוצים לממש את הפנטזיות שלכם, תצטרכו ייעוץ וליווי של מעצב פנים מקצועי שידע כיצד והאם ניתן להפוך את חלומכם למציאות. לפניכם מדריך מקוצר לבחירת מעצב פנים שיעצב את הבית המושלם עבורכם.

 

ארבעת השלבים לבחירת מעצב פנים

 

מדריך פשוט וברור המתאר בארבעה שלבים איך בוחרים מעצב פנים.

 

שלב 1: תקציב

 

לפני שאתם מתחילים לחפש מעצב פנים, הגדירו את גבולות התקציב שלכם, חשוב שתבחרו באדם שיכול לעשות עבורכם עבודה מקצועית בתעריף שלא יותיר אתכם מרוששים. אם מדובר בבית שאתם בונים, הכניסו את עלויות עיצוב הפנים לחישובי עלויות בנייה.

 

שלב 2: קונספט

 

חדדו את תמונת הבית המושלם שלכם בפירוט עד כמה שניתן. מה סגנון העיצוב הכללי? מה הצבעים והמוטיבים המאפיינים כל חלל ומה המוטיבים החוזרים בכל הבית. האם יש חפצים מיוחדים כמו גופי תאורה, תמונות, פסלים או צמחייה שאתם רואים בעיני רוחכם? ככל שתחדדו את הפרטים, כך יהיה קל יותר למעצב להגשים עבורכם את החלום. 

 

שלב 3: איתור מועמדים

 

התבוננו באתריהם של מעצבי פנים שונים, וסמנו לעצמכם שלושה מעצבים שאת עבודותיהם אהבתם במיוחד. קבעו פגישה אישית עם כל אחד משלושת המעצבים ברשימתכם. במידה ואחד מן השלושה אינו פנוי בתאריכים בהם יש לבצע את הפרויקט שלכם, חפשו מעצב אחר. כדאי שיהיו לכם מספר מועמדים, אשר מביניהם תוכלו לבחור את המתאימים ביותר.

 

שלב 4: השוואה התרשמות ובחירה

 

היפגשו עם כל אחד משלושת המעצבים, קבלו הצעות מחיר והשוו ביניהן, והתרשמו באופן אישי מן המעצב, מן המשרד והאווירה בו, ומהאינטראקציה האישית ביניכם לבין המעצב וצוות המשרד. שאלו כל מעצב להכשרתו ולניסיונו, והעדיפו מעצבים בעלי תארים ממוסדות נחשבים, וכאלו שהם בעלי ניסיון של מספר שנים בעיצוב פנים. כשאתם משווים הצעות מחיר בדקו כמה פגישות כוללת ההצעה, מה מפרט העבודות והחומרים, האם תקבלו שרטוטים והדמיות תלת מימד לפני ביצוע ועוד. כמו כן חשוב לבדוק שההצעות כוללות לוחות זמנים.  בחרו בהצעה המשתלמת ביותר, ובמעצב שבמשרדו הרגשתם הכי נוח, שהאווירה במשרד משדרת יצירתיות ורעננות, ושהתקשורת ביניכם ברורה וקולחת.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אל תתביישו לשאול להשכלתו ותאריו של המעצב, ואם אתם בונים בית חדש, או מבצעים שיפוץ מסיבי, העדיפו מעצבי פנים בעלי תואר אדריכל או מהנדס, או בעלי ידע אחר בהנדסה וחומרים, כך תוכלו להתאים בצורה הטובה ביותר את מבנה דירתכם לצורכיכם.
  • עדיף לפנות למעצב פנים בהקדם האפשרי, בייחוד אם אתם בונים בית חדש. ככל שתקדימו לפנות, יוכל מעצב הפנים לגבש עבור דירתכם קונספט עיצובי שייתמך וישתלב בתהליך הבנייה עצמה.
  • שכרו מעצב פנים מקצועי, מיומן ובעל המלצות, שעבודותיו מתאימות לסגנונכם. טעות בשכירת מעצב הפנים יכולה להוביל אתכם לבית שאינו מרגיש כמו הבית שלכם, שהעיצוב בו במקום לגרום לכם נחת, מסב לכם אי נוחות וסבל.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *